[FILM] BREAK DANCE CONTEST 2 vs. 2

Breakdance Contest 2 vs 2 6515 czerwca 2013 roku na sali Gminnego Ośrodka Kultury w Główczycach prawa grawitacji zostały złamane ? a to wszystko przez zawody breakdance ?Breakdance Contest 2 vs 2?. To druga edycja zawodów dla uczniów szkółek breakdance z całego województwa pomorskiego, którzy mają szansę spróbowania swoich sił, rywalizując z kolegami pod okiem doświadczonego jury.

W tym roku zmagania tancerzy oceniali: Bboy Slam Rafał Samól, reprezentant ekipy Young Flava Pruszcz Gdański, Bboy Żółw Artur Gołdyś, przedstawiciel Kings of Warsaw Warszawa oraz znany z telewizyjnego programu ?Got to dance? ? Bboy Jigy Rafał Alchimowicz. Sędziowie zgodnie przyznali, że poziom tegorocznych zawodów był bardzo wysoki i decyzja o wyborze najlepszej pary spośród 50 zawodników była naprawdę trudna.

Breakdance Contest 2 vs 2 36Po zaciętej rywalizacji pierwsze miejsce na podium zdobył Szymon Tomaszewski (Bboy Gerber), uczeń Pawła Kamińskiego ze słupskiej grupy, wraz z kolegą z Gdańska ? Karolem Kubala, który od niespełna trzech miesięcy trenuje w Scenie Muzycznej w Gdańsku. Drugie miejsce przypadło reprezentantom Słupska ? Daniel Golik oraz Tomasz Głuszek, którzy pod optymistyczną nazwą ekipy ? ?W stronę słońca? pokazali wysoki poziom swoich umiejętności. Niebywałe akrobacje oraz dynamika w tańcu została doceniona - Tomasz Głuszek "Bboy Korea" - zyskał miano najlepszego tancerza zawodów. Jest on wychowankiem Pawła Kamińskiego, od 5 lat ciężko trenuje podczas zajęć breakdance w Słupsku oraz każdą wolną chwilę poświęca na szlifowanie swoich ruchów. Przyznał, że poświęcił wiele czasu aby mieć dobrą formę podczas zawodów. Dodatkowo pomógł mu prawdziwie taneczny klimat, stworzony przez Dj Merendę ( Mad Skillz, Szczecin), który grał najlepsze piosenki funk i breakbeaty. Trzecie miejsce na podium zdobyły reprezentantki Gminy Słupsk a dokładnie grupy w Kusowie ? Aleksandra Malińska oraz Julia Kalata, które dzielnie walczyły całe zawody o miejsce na podium.

Breakdance Contest 2 vs 2 21O dobrą zabawę publiczności i uczestników zadbał Bboy Pawlotti Paweł Kamiński, którzy zagrzewał wszystkich do dopingowania tancerzy. Podczas przerw między zmaganiami uczestników, wszyscy postawili na taneczną integrację, by lepiej nawzajem się poznać, bowiem wiele tancerzy przyjechało z różnych miast: Gdańsk, Gdynia, Pruszcz Gdański, Elbląg, Szczecin, Kartuzy, Słupsk oraz gminne grupy breakdance: Kusowo, Bierkowo, Pobłocie oraz Główczyce.

Wydarzenie to, poprzez wsparcie Gminnego Ośrodka Kultury w Główczycach oraz dofinansowane przez Powiat Słupski, umożliwiło młodym stażem tancerzom sprawdzenie swoich umiejętności a co najważniejsze zmobilizowało do wyciągnięcia wniosków nad czym warto trenować. Jednak nie zapominajmy o dobrej zabawie, która posłużyła zintegrowaniu tancerzy z różnych miast i różnych szkółek breakdance.

ZOBACZ PEŁNĄ GALERIĘ ZDJĘĆ Z TURNIEJU BREAK DANCE CONTEST 2 vs. 2 (105 ZDJĘĆ)

Breakdance Contest 2 vs 2 44Breakdance Contest 2 vs 2 52Breakdance Contest 2 vs 2 77

Plakat Breakdance

Tekst: Paweł Kamiński, zdjęcia: Bogusław Chyła