[FILM] Gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości

 mg 3899Dnia 9 listopada 2012 roku odbyła się akademia upamiętniająca rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Na uroczystości pojawili się przedstawiciele władz samorządowych, pracownicy szkół i urzędu gminy oraz licznie przybyli mieszkańcy naszej gminy.

Wzięli oni udział w części oficjalnej obchodów a następnie obejrzeli program artystyczny przygotowany przez Zespół Szkół w Pobłociu oraz sekcje Gminnego Ośrodka Kultury w Główczycach.

 

 

 

 

 

 mg 3947Uroczystość tradycyjnie rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem Hymnu Polski. Następnie, głos zabrał Wice Wójt Gminy Główczyce, Pan Arkadiusz Hofman, który w swoim przemówieniu podkreślił wagę tego święta dla wszystkich Polaków oraz potrzebę czczenia tej wzniosłej rocznicy. Po części oficjalnej mogliśmy obejrzeć przedstawienie przygotowane przez Zespół Szkół w Pobłociu - publiczności szczególnie przypadły do gustu wykonania pieśni patriotycznych oraz sceny w których pojawiały się trzy wiedźmy - alegorie zaborców. Uczniowie szkoły zebrali zasłużone brawa za kunszt artystyczny oraz trud włożony w przygotowanie uroczystości.

 mg 4050Po występie młodzieży z Pobłocia swój program zaprezentowały sekcje działające przy ośrodku kultury. Liczną grupę wystawiła sekcja wokalno-instrumentalna, która zaprezentowała kilkanaście utworów, zarówno dobrze znanych przebojów takich jak "Parostatek" czy "Biały Krzyż", jak również utwory mniej znanych kompozytorów. Sekcja taneczna "ARTMES" zaprezentowała dwa układy taneczne w ciekawych strojach, zwłaszcza pierwsza choreografia spotkała się z pozytywnym odbiorem zebranej publiczności. Szczególne owacje zebrała grupa breakdance "Haribo Crew Pobłocie", która w ostatnich miesiącach brała udział w kilku imprezach tanecznych rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej, z każdej z tych imprez wracając z nagrodami.

Trwający prawie 100 minut występ mógł z pewnością podobać się dzięki bogactwu wrażeń artystycznych oraz różnorodnoścci zaprezentowanego programu. Na zakończenie przybyli goście mogli obejrzeć prezentację będącą podsumowaniem akcji "Świadkowie - zapomniane cmentarze", w ramach której dzieci i młodzież z naszej gminy objęła swoją opieką ponad 20 cmentarzy i miejsc pamięci na terenie gminy Główczyce. O wspomnianej akcji można przeczytać pod linkiem.

 

 

 


Tekst: Paweł Żmuda, zdjęcia: Bogusław Chyła

 

Wirtualne muzeum-m

BIP


Maczuga 2024 Baner mały mała rozdzielczość

Rajd "Maczuga Stolema" zaliczany jest do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację!

logoPMnO

 

Amicus-big

mak plus2

MATv Glow male

NEWSLETTER

Otrzymuj informacje e-mail o najnowszych wydarzeniach w GOK-u
Free business joomla templates