Występ artystyczny młodzieży z Białorusi

zespol suniczka i skawysz z bialorusi fot. boguslaw chyla 40Dnia 25 sierpnia na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Główczycach gościliśmy artystów z Domu Twórczości Dzieci i Młodzieży "Kontakt" z Mińska. Przed zebraną publicznością wystąpiły Zespół Międzynarodowych Tańców Ludowych "SKAWYSZ" prowadzony przez Katierinę Tałudzkaja oraz Zespół Pieśni Ludowych "SUNICZKA", który prowadzi przez Anna Zacharina.
Białoruska młodzież dała popis niezwykłego kunsztu tanecznego oraz umiejętności wokalnych występując w ponad godzinnym spektaklu. Zaprezentowali oni zróżnicowany program, a bogactwo kolorowych strojów i ciekawych układów choreograficznych z pewnością mogły się podobać zgromadzonej widowni.zespoly skawysz i suniczka z bialorusi 17Młodzież wystąpiła w kilkunastu układach tanecznych, każdy w innych strojach, prezentując utwory pochodzące z różnych państw Europy i świata. Mogliśmy zatem zobaczyć wykonania tańców gruzińskich, fińskich, białoruskich, rosyjskich, polskich, żydowskich czy litewskich. Grupy młodsze wystąpiły też w utworach rozrywkowych: w nawiązującym do bajek nocnych utwórze "Szepty do poduszki" czy zabawnej historii zielonych krokodyli. Zespół woklany również zaprezentował się z jak najlepszej strony śpiewając pieśni w wielu językach, w tym także po polsku. Szczególną owacją publiczność nagrodziła wykonanie znanego utworu ludowego "Mazureczek", dała się też porwać do tańca zaproszonym artystom.

 

Młodzi artyści z Domu Twórczości Dzieci i Młodzieży "Kontakt" z Mińska przyjechali do Polski na zaproszenie Centrum Edukacji Regionalnej z Warcina. Podczas dwóch tygodni pobytu zaprezentowali się na wielu scenach Pomorza Środkowego, wszędzie zdobywając uznanie swoich umiejętności tanecznych i wokalnych oraz wzbudzając zachwyt różnorodnymi i precyzyjnie wykonanymi strojami w których występują.

 

zespoly skawysz i suniczka z bialorusi 2

zespoly skawysz i suniczka z bialorusi 7

zespoly skawysz i suniczka z bialorusi 15

 

 

 

 

 

 

 

zespol suniczka i skawysz z bialorusi fot. boguslaw chyla 1

zespol suniczka i skawysz z bialorusi fot. boguslaw chyla 12

zespol suniczka i skawysz z bialorusi fot. boguslaw chyla 36

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Tekst: Paweł Żmuda, Zdjęcia: Dariusz Klimczak, Bogusław Chyła

 

 

 

 

Wirtualne muzeum-m

BIP


Maczuga 2024 Baner mały mała rozdzielczość

Rajd "Maczuga Stolema" zaliczany jest do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację!

logoPMnO

 

Amicus-big

mak plus2

MATv Glow male

NEWSLETTER

Otrzymuj informacje e-mail o najnowszych wydarzeniach w GOK-u
Free business joomla templates