Klęcinianki na festiwalu Smak Pomorza 2012

{phocagallery view=category|categoryid=19|imageid=85|float=left}

Dnia 21 lipca 2012 roku, na placu Zwycięstwa w Słupsku odbył się II Europejski Festiwal Smaków "Smak Pomorza 2012", znany i promowany pod nazwą Słupskie Grillowanie. Oprócz konkursów i degustacji kulinarnych odbywających się przed słupskim ratuszem , słupszczanie mieli okazję zapoznać się z ofertą promocyjną gmin powiatu słupskiego. Wśród nich nie zabrakło również naszej gminy. Gmina Główczyce promowana była przez zespół ludowy Klęcinianki, można było również obejrzeć i nabyć wyroby rękodzielnicze Państwa Warownych.

Zapraszamy do przeczytania opisu i obejrzenia galerii zdjęć!


Widzowie z zaciekawieniem podchodzili do stoiska promocyjnego, przy którym prym wiodły panie z zespołu kurpiowskiego "Klęcinianki", promujące swoją płytę. Najważniejszym punktem promocji naszej gminy był koncert zespołu na specjalnie przygotowanej scenie, na której prezentowały się zespoły ze wszystkich gmin powiatu słupskiego. Panie z Klęcina nie zawiodły, a ich znakomity występ został nagrodzony głośną owacją zgromadzonej publiczności.

Zainteresowanie wzbudzały także pracochłonne dzieła wykonane haftem krzyżykowym przez Państwa Warownych. Turyści podziwiali zwłaszcza piękną pracę Pana Mirosława Warownego, której wykonanie zajęło mu osiem miesięcy. Powodzeniem cieszyły się również materiały promocyjne Gminy Główczyce - foldery, zakładki i pocztówki z pejzażami gminy. Stoisko promocyjne gminy odwiedził Prezydent Słupska Maciej Kobyliński, a także Premier RP Leszek Miller, którzy wyrazili uznanie dla pracy i zaangażowania twórców ludowych.

 

 

 

{phocagallery view=category|categoryid=19|limitstart=1|limitcount=0}

 

 

 

 


Tekst i zdjęcia: Paweł Żmuda

 

Wirtualne muzeum-m

BIP


bannery maczuga 2023 02

Rajd "Maczuga Stolema" zaliczany jest do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację!

logoPMnO

 

Amicus-big

mak plus2

MATv Glow male

NEWSLETTER

Otrzymuj informacje e-mail o najnowszych wydarzeniach w GOK-u
Free business joomla templates