Zakończenie sezonu artystycznego w GOK-u

zakonczenie sezonu artystycznego 29 czerwca 2012r 17Dnia 29 czerwca 2012r., w Gminnym Ośrodku Kultury w Główczycach podsumowaliśmy dokonania grup artystycznych i sportowych działających w oparciu o GOK. Zaprezentowały się grupa break dance, sekcja karate, sekcje plastyczne, grupa wokalna oraz zespół ARTMES, który wystawił po raz pierwszy swój autorski spektakl "Przejdzie, przeskoczy, przeminie".

Na zakończenie wszyscy wykonawcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz skosztowali wielkiego tortu. Zapraszamy do przeczytania relacji oraz obejrzenia galerii zdjęć.

zakonczenie sezonu artystycznego 29 czerwca 2012r 8Swoje prace wykonane różnymi technikami (decoupage, odlewy z masy solnej, wyklejanki, prace malarskie itd.) zaprezentowały Sekcje Plastyczne Gminnego Ośrodka Kultury w Główczycach (prowadzący: Małgorzata Mikulak) oraz Wiejskiego Domu Kultury w Pobłociu (prowadzący: Anna Krzaczkowska). Mogliśmy podziwiać szeroką gamę prac doskonałej jakości, które wykonali najmłodsi plastycy. Występ artystyczny rozpoczęła grupa młodsza ARTMES (prowadzący: Magdalena Jednachowska), której tancerze wyszli spośród widowni w barwnych strojach i z pomalowanymi twarzami. Po ich tańcu przyszedł czas na grupę karate ćwiczącą w Pobłociu i Stowięcinie (prowadzący: Piotr Pobłocki). Zaprezentowali oni techniki samoobrony oraz dali pokaz umiejętności sztuk walki.

Następnie swoje możliwości zaprezentowała grupa wokalna (prowadzący: Rafał Przybyło). Wystąpiła ona w okrojonym składzie, jednak nie przeszkodziło jej to uwieść słuchaczy pięknymi wykonaniami. Świetny występ dały zwłaszcza najmłodsze śpiewaczki, niezrażone światłem reflektorów i obecnością publiczności. Po nich parkietem zawładnęła grupa break dance Haribo Crew Pobłocie (prowadzący: Paweł Kamiński). Przy skocznych rytmach zaprezentowali oni to, co dwa tygodnie temu mieliśmy okazję obserwować podczas zawodów Break Dance Contest Główczyce odbywających się w GOK-u. Doskonałe przygotowanie fizyczne, świetna technika i ciekawe pozy taneczne przyciągnęły uwagę widowni, a młodzi tancerze zasłużenie zebrali burzę oklasków.

zakonczenie sezonu artystycznego 29 czerwca 2012r 18Punktem kulminacyjnym wieczoru był spektakl "Przejdzie, przeskoczy, przeminie", w autorskiej choreografii i reżyserii młodej instruktorki tańca, Magdaleny Jednachowskiej. Opowiadał on o tym, że młodość, pierwsze przyjaźnie, miłości przemijają, ale nie zapominamy o tym, tylko głęboko w sercu przez całe życie nosimy ciepłe wspomnienia o nich. Ze spektaklem tym wystąpiła starsza grupa ARTMES, przygotowująca się do tego wydarzenia przez kilka ostatnich miesięcy. Świetnie dobrana muzyka, porywająca choreografia oraz perfekcyjne zgranie tańczących dziewcząt to najsilniejsze punkty tego występu. Trwający prawie pół godziny występ nagrodzony został owacją na stojąco oraz kilkuminutową burzą oklasków. Dziewczęta z pewnością zasłużyły na takie podziękowanie za pracę i zaangażowanie w ten projekt.

zakonczenie sezonu artystycznego 29 czerwca 2012r 24Na zakończenie wszyscy, zarówno dzieci i młodzież działająca w Gminnym Ośrodku Kultury, jak i zgromadzona publiczność mogli skosztować pysznego tortu przygotowanego specjalnie na tę okazję. Wykonawcy i instruktorzy dostali również pamiątkowe dyplomy z podziękowaniem za pracę i zaangażowanie podczas zakończonego roku szkolnego. Pomysł organizowania takich przeglądów sprawdził się i w przyszłym roku planowane są dwa takie wydarzenia, podsumowujące sezon zimowy oraz całoroczny finał pracy w GOK-u. Już teraz serdecznie zapraszamy.

Zakonczenie sezonu artystycznego

Tekst i zdjęcia: Paweł Żmuda