XIII Rajd Pomorski Kluka

kluka xiiiW dniach od 6 do 10 czerwca trwał XIII Rajd Pomorski Kluka "Słowiński Park Narodowy", który na dwie noce zatrzymał się w naszej gminie. Trasy rajdu podzielone były na trzy grupy: dla młodzieży, dla dorosłych oraz trasę rowerową. Turyści zwiedzili m.in. Główczyce, Izbicę, Kluki, Smołdzino, Wicko, Krakulice czy Białogardę, kończąc wszystkie trasy w Kębłowie, na terenie stanicy turystycznej.

Tam, w obecności Senatora RP, Kazimierza Kleiny, szefa gdańskiego oddziału PTTK, dyrektorów ośrodków kultury z okolicznych gmin, sołtysów i przedstawicieli Kół Gospodyń Wiejskich oraz wszystkich rajdowiczów nastąpiło uroczyste zakończenie rajdu.

 

 

 

 


Osoby biorące udział w konkursach otrzymały nagrody i wyróżnienia, doceniono również rajdowiczów z najdłuższym stażem, którzy nie opuścili żadnego z rajdów, a także tych którzy organizowali i wspierali XIII Klukę. Następnie przyszedł czas na poczęstunek, który przygotowały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich i powrót wszystkich uczestników do domu.

W gminie Główczyce uczestnicy rajdu zatrzymali się na Hali Sportowej w Główczycach i spędzili tam dwie noce traktując naszą miejscowość jako bazę wypadową do dalszych wycieczek. W ramach zaplanowanych tras zwiedzili Izbicę, Gać oraz Krakulice, drugiego dnia doszli do Kluk i Smołdzina wracając przez Wzgórza Wierzchocińskie. Wieczorami spędzali czas przy ognisku, oraz na konkursach i zabawach, w których wzięli udział uczestnicy rajdu a także dzieci z Główczyc. Ostatni raz ten wojewódzki rajd organizowany był na terenie gminy Główczyce w 2004 roku, zatem jest to już druga edycja tej prestiżowej imprezy na terenie naszej gminy.

 Kluka

 

 

 

 

 


Tekst: Paweł Żmuda

 

Wirtualne muzeum-m

BIP


Maczuga 2024 Baner mały mała rozdzielczość

Rajd "Maczuga Stolema" zaliczany jest do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację!

logoPMnO

 

Amicus-big

mak plus2

MATv Glow male

NEWSLETTER

Otrzymuj informacje e-mail o najnowszych wydarzeniach w GOK-u
Free business joomla templates