Warsztaty malarskie ze Stowarzyszeniem Art Friends
Ależ to była kreatywna sobota! W dniu 4 października w Gminnym Ośrodku Kultury w Główczycach odbyły się warsztaty malarskie prowadzone przez dwie wspaniałe artystki: Irenę Parniewską-Rudź - malarkę i tegoroczną stypendystkę Starosty Słupskiego oraz Urszulę Jagodzińską - malarkę i organizatorkę plenerów artystycznych, której prace prezentowano na wystawach w Polsce i za granicą. Obie Panie związane są ze Stowarzyszenie ArtFriends.
Rozpoczęliśmy nowy rok akademicki Uniwersytetu Trzeciego Wieku!
W piątek, 3 października w Gminnym Ośrodku Kultury w Główczycach odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele lokalnych władz - przewodniczący Rady Gminy Michał Matkowski i wicewójt Joanna Lipczyńska.
Wernisaż wystawy Oleksandry Zhuchenii
W dniu 3 października w Gminnym Ośrodku Kultury w Główczycach odbył się wernisaż wystawy malarstwa naszej mieszkanki, Oleksandry Zhuchenii. Wydarzenie przyciągnęło liczne grono miłośników sztuki, w tym również przedstawicieli lokalnych władz - przewodniczącego Rady Gminy Michała Matkowskiego oraz wicewójt Joannę Lipczyńską.
Święto Plonów w Gminie Główczyce
W sobotę, 30 sierpnia 2025 r., mieszkańcy gminy Główczyce tłumnie zebrali się, by wspólnie świętować Gminne Święto Plonów. Całe wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 12:00 uroczystą Mszą Świętą w Kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła. Po nabożeństwie barwny korowód, prowadzony przez Orkiestrę Dęta ''Ziemia Lęborska" przemaszerował na stadion sportowy, gdzie odbyła się oficjalna część uroczystości.
Za nami Piknik Senioralny 2025!
W sobotę, 16 sierpnia, przy hali sportowej w Główczycach odbył się Piknik Senioralny 2025. Tegoroczna edycja przyciągnęła spore grono seniorek i seniorów z terenu naszej gminy, dając okazję do wspólnego spotkania w luźnej, wakacyjnej atmosferze.
Więcej artykułów…
- Zapraszamy na Piknik Senioralny 2025!
- Wakacje z GOK-iem - lipiec 2025
- Sukces spektaklu "Na borg" - rozmowa z Klęciniankami i KGW Stowięcino
- Wakacyjna wycieczka do Kosmoparku w Gdyni
- Wakacje z GOK-iem - plan na sierpień
- Wakacyjna wycieczka do Czarogrodów
- Za nami Główczycki Festiwal Lata 2025
- Za nami XIII edycja Maczugi Stolema!












