Zaproszenie na gminną Wigilię dla Starszych i Samotnych

zapr

Poniżej harmonogram dowozów autobusami z poszczególnych miejscowosci w gminie

Czytaj więcej...

Stroiki świąteczne świetlic naszej gminy

IMG 1477

Świąteczny nastrój czuć już praktycznie wszędzie, zatem prezentujemy prace świetlic wiejskich z terenu gminy Główczyce. W każdej z nich powstały piękne dekoracje świąteczne oraz stroiki stworzone przez dzieci i młodzież uczęszczające do naszych świetlic. Wszyscy twórcy przy wsparciu opiekunów świetlic włożyli w swoje prace wiele zapału i energii. Wszystkie dostarczone do nas stroiki są wyeksponowane w naszym GOK-u, aby każdy chętny mógł nacieszyć oko tymi świątecznymi dziełami.

 

Czytaj więcej...

Roztańczone Mikołajki w naszej gminie!

47573704 1305257712950512 1166104477225189376 n

Mikołaj w tym roku miał ręce pełne roboty! 6 grudnia po ulicznych przechadzkach po naszej gminie zdecydował się wziąć udział w Mikołajkowej Zumbie poprowadzonej przez Anię Mrozik. Po południu spotkał się z dziećmi na hali sportowej, by przy wsparciu sympatycznych elfów zaprosić wszystkich do tańca i wspólnej zabawy. Nie zabrakło tańców i wspaniałych zabaw, które wypełniły czas w oczekiwaniu przybycia Mikołaja. Gdy w końcu dzieciom udało się go gromko wywołać Mikołaj również włączył się do wspólnej zabawy, by następnie w "tańcu-zamarzańcu" rozdać każdemu słodki upominek. Tego dnia Mikołaj nie zapomniał również o tych większych dzieciach.
Czytaj więcej...

Mikołaj ponownie w Główczycach!

IMG 0290

6 grudnia, podobnie jak w zeszłym roku mieszkańcy Główczyc i okolic mogli poczuć magię zbliżających się świąt za sprawą przechadzającego się po ulicach Świętego Mikołaja częstującego przechodniów słodyczami. Nasz świąteczny gość odwiedził okoliczne sklepy oraz instytucje. Postanowił również odwiedzić i obdarować prezentami uczestników Sesji Rady Gminy w Wiejskim Domu Kultury w Pobłociu. Ta niezwykła wizyta wywołała uśmiechy na twarzach zarówno dzieci jak i dorosłych.

Zapraszamy do obejrzenia relacji zdjęciowej!

 

Czytaj więcej...

XIII Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Główczyce za nami!

IMG 9951

W minioną sobotę odbył się kolejny, trzynasty już, turniej o Puchar Wójta gminy Główczyce. Turniej, jak zawsze, cieszy się dużym zainteresowaniem. W kolejnej edycji do zawodów zgłosiło się 8 zespołów. Były to Sadza Słupsk, Błękitni Główczyce, Lipienie Drzeżewo, Mustangi, Maczety, Agroteam oraz Desant - 7 Brygada Obrony Wybrzeża. Z nieznanych przyczyn nie dojechał 8 zespół - Husaria. Turniej otworzyła pani wójt gminy Główczyce Danuta May, która życzyła zawodnikom jak najlepszego występu. Zespoły podzielone zostały na 2 grupy, gdzie grano dwa sety do 21 punktów,
systemem "każdy z każdym". 
Czytaj więcej...

Kulinarny Bal Seniora za nami!

IMG 9861

17 listopada w Wiejskim Domu Kultury w Pobłociu odbył się tradycyjny już w naszej gminie bal dla seniorów. Tym razem odbył się on pod nazwą Kulinarnego Balu Seniora. Bal zorganizowany został przez młodzież z główczyckiego wolontariatu tego dnia występującą pod nazwą QQM z Panią Urszulą Żłóbińską na czele i przybyło na niego ponad 120 osób! chcących wspólnie spędzić czas przy muzyce, tańcach i rozmowach przy syto zastowionych potrawami stołach. 
Nasi niezawodni seniorzy doskonale bawili się do póznych godzin nocnych przy muzyce zespołu Ricardo Band oraz aktywnie uczestniczyli w zabawach i konkursach przygotowanych przez młodzież. Nie zabrakło również tradycyjnego konkursu na króla i królową balu, tym razem zostali nimi Pan Stanisław Spera oraz Bożena Krępeć, których ukoronował król poprzedniego, Wiosennego Balu Seniora - Pan Bronisław Wenderski. 
Czytaj więcej...

10-lecie Koła Gospodyń Wiejskich w Stowięcinie

10 lat KGW Stowiecino 44

W poprzedni weekend świętowaliśmy 45 lat Zespołu Ludowego Klęcinianki, a w ten piątek, 16 listopada, przyszedł czas by uczcić inną okrągłą rocznicę. Do wspólnego świętowania i śpiewania zaprosiły tym razem Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Stowięcinie, które celebrowały dziesięciolecie istnienia koła.
 
Na wstępie obejrzeliśmy filmik na którym w dowcipny sposób przedstawiono koło i jego działania. Nie zabrakło życzeń i prezentów przekazanych zarówno przez władze gminy, jak i zaprzyjaźnione zespoły z Damnicy i Klęcina, koło gospodyń z Dargolezy oraz innych zaproszonych gości. Wszystkie trzy zespoły: z Klęcina, Damnicy i oczywiście Panie ze Stowięcina zaśpiewały swoje najlepsze utwory a następnie zaprosiły gości do wspólnej zabawy.
Czytaj więcej...

Czerwone gitary w wykonaniu Krzysztofa Szpota na 100-lecie Odzyskania Niepodległości!

11 listopada 2018 7

11 listopada sala Wiejskiego Domu Kultury w Pobłociu po brzegi wypełniła się mieszkańcami chcącymi posłuchać przebojów Czerwonych Gitar w rewelacyjnym wykonaniu Krzysztofa Szpota. Muzyk nie zawiódł zgromadzonej widowni i dał popis umiejętności wokalnych, za co otrzymał owację na stojąco. Pomiędzy utworami przytaczał wiele anegdotek z życia Seweryna Krajewskiego i zespołu Czerwone Gitary. Dowiedzieliśmy się, że ścieżki sławnego zespołu i kariery naszego wokalisty przecięły się nie raz i nawet był on rozpatrywany jako uzupełnienie zespołu. Nie udało się niestety zawiązać współpracy na dłuższy czas.
Czytaj więcej...

Jubileusz 45-lecia działalności artystycznej Klęcinianek!

45 lat zespolu Klecinianki 27

10 listopada w świetlicy wiejskiej w Klęcinie odbył się Jubileusz 45-lecia istnienia Zespołu Ludowego Klęcinianki, założonego w 1973 roku. Nie zabrakło na nim byłych i obecnych członków zespołu, władz gminy Główczyce oraz włodarzy gmin ościennych. Pojawiły się także zaprzyjaźnione zespoły ze Stowięcina i Damnicy oraz przyjaciele zespołu Klęcinianki.
 
Wszyscy obecni życzyli Klęciniankom wielu dalszych sukcesów i występów "do końca świata i o jeden dzień dłużej". Zgromadzeni mieli okazję obejrzeć okolicznościowy film opowiadający o początkach zespołu oraz wysłuchać krótkiego przeglądu pieśni kurpiowskich w wykonaniu Klęcinianek oraz wiązanki utworów ludowych w wykonaniu Damniczanek.
Czytaj więcej...

Strona 1 z 47

Wirtualne muzeum-m

BIP


MS2018

Rajd "Maczuga Stolema" zaliczany jest do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację!

logoPMnO

 

Amicus-big

GrajDolek

mak plus2

MATv Glow male

NEWSLETTER

Otrzymuj informacje e-mail o najnowszych wydarzeniach w GOK-u
Free business joomla templates