Vendetta ala Kobietta w Główczycach!

Vendetta ala Kobietta w Główczycach 4

Świetny spektakl na scenie naszego ośrodka kultury zaprezentowały aktorki z Teatru Władca Lalek. Po prawie rocznej przerwie mieszkańców naszej gminy nie trzeba było specjalnie zachęcać do udziału. Bilety rozeszły się szybko, a sala w sobotni wieczór wypełniła się widzami spragnionymi rozrywki.

Czytaj więcej...

Tłusty Czwartek w Główczycach!

Tłusty Czwartek 1Już coroczną tradycją stało się, że jak Tłusty Czwartek, to tylko z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Główczycach!

Dlatego dziś, podobnie jak w zeszłym roku, na ulicach Główczyc można było spotkać animatorki GOK, które częstowały przechodniów pysznymi pączkami. Mieszkańcy i mieszkanki mogli spróbować wypieków Pani Ani, które szybko zniknęły, wywołując u wszystkich uśmiech na twarzy.

Czytaj więcej...

29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami!

WOŚP 2021Cieszymy się, że 31 stycznia w GOK-u mogliśmy gościć gminny sztab koordynowany przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Główczycach. Nauczyciele w sali widowiskowej od rana liczyli datki przynoszone w puszkach przez wolontariuszy oraz sprzedawali chętnym ciasta przygotowane przez rodziców. Na piętrze GOK-u odbywały się licytacje gadżetów online, które poprowadzili niezawodni prezenterzy szkolni - Krzysztof Błażejow i Anita Leśniewska-Mleczko. Sztab zakończył wczoraj działania po godzinie 19:00. Teraz czekamy na informacje z terenu, by poznać ogólną sumę uzbieraną w gminie.

Czytaj więcej...

TYDZIEŃ KARNAWAŁOWY online!

karnawałonline2021Dziś przychodzimy do Was z podsumowaniem Tygodnia Karnawałowego Online. Kto najchętniej brał udział w naszych wyzwaniach? Sprawdźcie!

Z radością informujemy, że zebrała się całkiem spora grupa osób, które wykonały wszystkie karnawałowe zadania! Martyna Martyna, Paulina Ciszek, Kaska Ciszek, Anna Juśkiewicz, Wiolka Postraszyńska, Nikola Środa – dziękujemy za zaangażowanie i zapraszamy po odbiór niespodzianki :)
Przygotowaliśmy też upominki dla osób, które aktywnie brały udział, ale nie ukończyły wszystkich zadań. Anna Kacperska i Honorata Kokoszka – zapraszamy po odbiór upominków!

Czytaj więcej...

Gramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy!

WOŚP 2021 1Podobnie jak cała Polska zaczynamy żyć Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, której finał już za niecałe dwa tygodnie. 

W związku z tym wydarzeniem zapraszamy również do GOK Główczyce na kiermasz książek i płyt z filmami. Wystarczy wybrać interesującą publikację, wziąć orkiestrowe serduszko oraz wrzucić datek do wystawionej skarbonki. Książkę wybieramy według uznania i taki też datek wrzucamy, na ile kogo stać, nie ustalamy minimalnej ani maksymalnej kwoty. Zapraszamy wszystkich do wizyty w naszym ośrodku od poniedziałku do piątku od 8 do 16, a w innych godzinach po ustaleniu, dajcie znać jak komuś pasują godziny wieczorne :)

Czytaj więcej...

Gra terenowa "Główczyckie Detale Architektoniczne"

GRA główczyckie detale architektoniczne 1Lubicie Główczyce? My bardzo! Dlatego postanowiliśmy przygotować grę, która pozwoli przyjrzeć się dokładniej naszej miejscowości i odkryć elementy, na które często nie zwracamy uwagi. Trzeba będzie wykazać się dużą spostrzegawczością, ale wierzymy, że dacie radę :)

Poniżej prezentujemy kilkanaście zdjęć, przedstawiających detale architektoniczne główczyckich budynków. Wasze zadanie jest proste – znajdźcie te miejsca :)

Czytaj więcej...

Zdjęcie z Babcią i Dziadkiem

Dzień Babci i Dziadka 2021Najdroższe Babcie, najwspanialsi Dziadkowie! Najserdeczniejsze życzenia z okazji Waszego święta! Dużo zdrowia, nieustającej radości oraz samych pogodnych dni :)

Jeśli są wśród Was osoby, które jakimś cudem zapomniały o Dniu Babci i Dziadka i nie mają dla nich prezentu to nic straconego! Dla zapominalskich przygotowaliśmy w GOK-u stolik pełen upominków dla babć i dziadków. Znajdziecie tam między innymi laurki oraz przepiękne róże z krepiny. Przychodźcie do nas śmiało!

Czytaj więcej...

Ferie Zimowe 2021

FERIE 2021 1Zapraszamy na Ferii Zimowych z GOK-iem! Bardzo się cieszymy, że aż tyle osób spędziło je, bawiąc się z nami online. Kto najchętniej brał udział w naszych zadaniach? Sprawdźcie!

Najbardziej aktywną uczestniczką ferii była… Martyna Martyna, która wykonała wszystkie zadania! Gratulujemy i zapraszamy po nagrodę!

Ogromną aktywnością wykazały się również następujące osoby: Anna Juśkiewicz, Anna Kacperska, Martyna Szyposzyńska oraz Wiolka Postraszyńska. Dziękujemy za zaangażowanie i zapraszamy po odbiór nagród!

Chcielibyśmy również nagrodzić kilka osób, które czynnie brały udział, ale nie ukończył wszystkich zadań. Daria Śpiewak, Bogumiła Korobczyc i Paulina Ciszek – zapraszamy po odbiór upominków!

Czytaj więcej...

Konkurs na Najpiękniejszą Ozdobę Świąteczną

Konkurs na Najpiękniejszą Ozdobę ŚwiątecznąDziś nadszedł czas na rozstrzygnięcie konkursu na „Najpiękniejszą ozdobę świąteczną”. Celem konkursu było propagowanie tradycji związanej z tematyką świąt Bożego Narodzenia oraz stworzenie dzieciom i młodzież możliwości prezentacji własnych dokonań twórczych. Wpłynęło do nas łącznie 21 prac, z których każda prezentowała wysoki poziom artystyczny. Komisja konkursowa nie miała łatwego zadania :)


Prace były oceniane w trzech kategoriach: dzieci do 8 roku życia, dzieci w wieku 9 – 12 lat oraz młodzież do 18 roku życia i dorośli. Poniżej prezentujemy dokładne wyniki konkursu.

Czytaj więcej...

Strona 1 z 59

Wirtualne muzeum-m

BIP


small Maczuga 2020

Rajd "Maczuga Stolema" zaliczany jest do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację!

logoPMnO

 

Amicus-big

GrajDolek

mak plus2

MATv Glow male

NEWSLETTER

Otrzymuj informacje e-mail o najnowszych wydarzeniach w GOK-u
Free business joomla templates