Nocny rajd z flagami i pochodniami 2021

Nocny rajd z flagami i pochodniami 1To już piąty rok, gdy 2 maja, w Święto Flagi Narodowej, wyruszamy późnym wieczorem niosąc flagi i pochodnie. W ten sposób demonstrujemy przywiązanie do symboli narodowych i spędzamy miło czas poznając ścieżki gminy Główczyce.

Tak jak w poprzednich latach mogliśmy liczyć na obecność mieszkańców gminy, a także strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej z Izbicy oraz Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Izbicy.

Czytaj więcej...

Koncerty majówkowe KGW Stowięcino i zespołu Klęcinianki

Klęcinianki 2021By uprzyjemnić nam Majówkę 2021 w WKD Pobłocie oraz w świetlicy gminnej w Klęcinie wystąpiły lokalne zespoły, bardzo dobrze znane mieszkańcom: członkinie Koła Gospodyń Wiejskich ze Stowięcina oraz Zespół Ludowy Klęcinianki.

Czytaj więcej...

Międzynarodowy Dzień Tańca w Główczycach!

Międzynarodowy Dzień Tańca 129 kwietnia jest znany jako Międzynarodowy Dzień Tańca! Lubicie tańczyć? My również tańczymy w ramach zajęć w Główczycach i Pobłociu.

Mieliśmy wielką chęć wystąpić dla Was na majówkę, dlatego z tej okazji przygotowaliśmy krótkie filmiki z naszymi występami.

Czytaj więcej...

Zabawa w terenie - "Ukryte Słowa"

Ukryte Słowa 1

5 maja zakończyliśmy grę terenową "Ukryte Słowa". W zabawie wzięła udział spora grupa dzieci i młodzieży. Większości z nich towarzyszyli rodzice, opiekunowie lub starsze rodzeństwo :)

Czytaj więcej...

Majówka 2021 z GOK-iem!

plakat majówkaaa 2021 Kopiowanie

Czytaj więcej...

Posprzątaj swoją wioskę! Część druga (nie ostatnia)

Posprzątaj Swoją wioskę część druga 1Dalsza część naszych działań na Dzień Ziemi! Cieszymy się, że tylu z Was wzięło udział w akcji, że tak duża część naszej gminy została wysprzątana.

Czytaj więcej...

Posprzątaj swoją wioskę! Część pierwsza

Posprzątaj Swoją Wioskę cz 1Dzień Ziemi przypada 22 kwietnia, my oprócz świętowania postanowiliśmy posprzątać naszą główczycką ziemię i wziąć sprawę w swoje ręce. W większości naszych miejscowości między czwartkiem a sobotą urządziliśmy wielkie sprzątanie. Do akcji chętnie włączyły się dzieci, często wspierane przez dorosłych. Nie zabrakło sołtysów, pracowników świetlic i wszystkich tych którym dobro ich miejscowości leży na sercu.

Rozpoczęliśmy już tydzień wcześniej sprzątając brzegi rzek Łeby i Łupawy, jeszcze wcześniej prace porządkowe rozpoczęła Izbica i Ciemino. W ten weekend sprzątaliśmy zaś wiele innych miejscowości.

Czytaj więcej...

Dzień Rowerowy w Główczycach!

Dzień Rowerowy 124 kwietnia to dobra data, by odkurzyć rowery i sprawdzić czy z kondycją wszystko w porządku :) Dlatego też dziś, w sobotnie przedpołudnie wybraliśmy się w 15-kilometrową trasę na Wierzchocińskie Wzgórza za przewodnika mając słońce i piękną pogodę.

Czytaj więcej...

Posprzątaj swoją wioskę - Dzień Ziemi 2021

Dzień Ziemi

Czytaj więcej...

Kolejna Operacja Czysta Rzeka - Łeba

175648708 2115367228606219 4922187283018789304 n

Po krótkim odpoczynku po sprzątaniu rzeki Łupawy, spotkaliśmy się na moście w okolicach Gac, by wspólnie posprzątać ujście rzeki Łeby. Pogoda dopisała, frekwencja również.
 
W tym roku sprzątaliśmy w ramach ogólnopolskiej akcji Operacja Rzeka, w której bierze udział ponad 200 sztabów i ponad 5000 wolontariuszy. Oczywiście nasza akcja wpisuje się też w projekt "Błękit rzeki dobrem krainy" organizowany przez powiat lęborski.
 
Czytaj więcej...

Strona 1 z 61

Wirtualne muzeum-m

BIP


small Maczuga 2020

Rajd "Maczuga Stolema" zaliczany jest do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację!

logoPMnO

 

Amicus-big

GrajDolek

mak plus2

MATv Glow male

NEWSLETTER

Otrzymuj informacje e-mail o najnowszych wydarzeniach w GOK-u
Free business joomla templates