Wycieczka do gorzelni w Podolu Wielkim

Wycieczka do gorzelni w Podolu Wielkim 2Jak wygląda współcześnie praca w gorzelni funkcjonującej już ponad 150 lat? Jak wygląda proces tworzenia rzemieślniczych alkoholi w oparciu o najlepsze surowce uprawiane własnoręcznie na okolicznych polach? Na te i na wiele innych pytań odpowiedział Michał Paszota - właściciel gorzelni w Podolu Wielkim. Uczestnikami zwiedzania byli mieszkańcy gminy Główczyce, którzy w miłej atmosferze przez dwie godziny mieli okazję zwiedzić obiekty w których, w zabytkowym wnętrzu, w oparciu o nowoczesną aparaturę, powstają trunki zdobywające nagrody i uznanie w kraju i za granicą.

Czytaj więcej...

Maczuga Stolema 2020 - wyniki i optymalny wariant przejścia

baner3

PONIŻEJ PRZEDSTAWIAMY OSTATECZNE WYNIKI WSZYSTKICH TRAS MACZUGI STOLEMA

 

TP 12 - TRASA PIESZA MAŁEGO STOLEMA
TP 25 - TRASA PIESZA ŚREDNIEGO STOLEMA
TP 50 - TRASA PIESZA DUŻEGO STOLEMA
TR 45 - TRASA ROWEROWA

 

ORAZ OPTYMALNY WARIANT PRZEJŚCIA TRASY TP50 (TU W WERSJI DO POBRANIA)

 

TP50 wariant budowniczego 518 km Kopiowanie

Rodzinna wycieczka rowerowa do Kluk

plakat rower

 
 
Wszystkich, którzy chcą aktywnie spędzić dzień zapraszamy  na  "Rodzinną wycieczkę rowerową do Kluk ".
Aby zobaczyć jak wyglądało życie i tradycje Słowińców na tych pięknych ziemiach otoczonymi mokradłami zwiedzimy muzem "Krainy w Kratę".
Podziwiać będziemy także piękne krajobrazy z wieży widokowej a na koniec zjemy kiełbaski upieczone na ognisku.
Nie ważne ile masz lat, potrzebny jest tylko rower i uśmiech. Trasa długości ok. 18 km.
Zbiórka 20 sierpnia 2020r  o godz. 10.00 przy hali sportowej w Główczycach.
Więcej informacji pod nr tel. 598116127. 
Zapraszamy!

Maczuga Stolema 2020 za nami!

2W sobotę, 25-go lipca odbyła się VIII edycja Rajdu na Orientację Maczuga Stolema. Impreza niezmiennie ciesząca się dużym zainteresowaniem tym razem zawitała do Główczyc, gdzie przy hali sportowej powstała główna baza rajdu. Do rywalizacji przystąpiło ponad 140 osób!

Do wyboru były aż cztery trasy: najdłuższa, 50-cio kilometrowa (Duży Stolem), zaliczaną do Pucharu Polski w Pieszych Marszach na Orientację, średnia, 25-cio kilometrowa (Średni Stolem), 12-sto kilometrowa (Mały Stolem), przeznaczona dla rodzin i drużyn młodzieżowych oraz 45-cio kilometrowa trasa rowerowa dla miłośników dwóch kółek.

Czytaj więcej...

Wakacje w GOK-u i na Świetlicach 2020

plakat wakacje 2020 Kopiowanie

Czytaj więcej...

Promocja książki Emilii Jastrząbek-Zimnickiej

Promocja Książki Emilii Zimnickiej 4

W piątek, 3 lipca, na sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Główczycach odbyło się wyjątkowe spotkanie z okazji wydania nowego tomiku poezji naszej lokalnej poetki, pani Emilii Zimnickiej. Tomik "Błękit Nieba Nade Mną Wyzłacany Słońcem" to już siódmy autorski zbiór wierszy autorki.

Stosując się do przepisów sanitarnych, na spotkanie przybyło spore grono gości. Nie zabrakło przedstawicieli lokalnego samorządu oraz znajomych poetki. Część osób wzięła też udział w spotkaniu bez wychodzenia z domu, ponieważ Gminny Ośrodek Kultury po raz pierwszy prowadził na Facebook’u transmisję live z wydarzenia.

Czytaj więcej...

Przywitanie Wakacji 2020!

wakacje 2020 5W czwartek, 25 czerwca, na hali sportowej wraz z grupą młodych artystów przywitaliśmy wakacje! Dzieci stworzyły przepiękne prace malarskie, których tematem było magiczne miejsce zabaw. Podczas zajęć dzieci mogły rozwijać swoje umiejętności plastyczne pod okiem animatorek z GOK.

Czytaj więcej...

Rozstrzygnięcie konkursu ''Czytamy - Przyklejamy!'' 2019/2020

rozstrzygnięcie konkursu czytamy przyklejamy 2019 20 1718 czerwca rozstrzygnęliśmy Wielki Konkurs Czytelniczy Gminy Główczyce "Czytamy-Przyklejamy". Przy bibliotece zebrało się liczne grono uczestników, aby wziąć udział w podsumowaniu konkursu oraz losowaniu nagród.

W związku z obostrzeniami sanitarnymi spotkaliśmy się przed biblioteką, zachowując dystans i przestrzegając ustalonych zasad.

Na zwycięzców w każdej kategorii czekały bony zakupowe do sklepów EMPIK. W naszym konkursie wszyscy uczestnicy, którzy dostarczyli swoje albumy z naklejkami otrzymali kolorowe, ręcznie robione koniki- maskotki oraz pamiątkowe dyplomy. 

Czytaj więcej...

Maczuga Stolema 2020

maczuga2020

MACZUGA STOLEMA - W TYM ROKU 25 LIPCA!

Do naszej imprezy na orientację jeszcze sporo czasu ale wierzymy, że będziemy mogli się wspólnie spotkać także w tym roku na terenie gminy Główczyce.

Już od dłuższego czasu szykujemy się do Maczugi i nawet jeśli pewne szczegóły ulegną zmianie zachęcamy do zapisania daty w kalendarzu i śledzenia dalszych informacji na tym profilu oraz w wydarzeniu!

Czytaj więcej...

Strona 1 z 57

Wirtualne muzeum-m

BIP


small Maczuga 2020

Rajd "Maczuga Stolema" zaliczany jest do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację!

logoPMnO

 

Amicus-big

GrajDolek

mak plus2

MATv Glow male

NEWSLETTER

Otrzymuj informacje e-mail o najnowszych wydarzeniach w GOK-u
Free business joomla templates