Rozdajemy flagi! 11 listopada w Główczycach

IMG 5353Przed nami 11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości.

Niestety w tym roku w związku z panującą pandemią musimy zrezygnować z akademii patriotycznej, czy nocnego rajdu z pochodniami. Postanowiliśmy jednak uczcić ten dzień w inny sposób. Rozdaliśmy mieszkańcom i mieszkankom Główczyc polskie flagi, które mogą się stać patriotycznym akcentem w ich domach. Symboliczny gest, ale bardzo pozytywnie odebrany, co ogromnie nas cieszy :)

Czytaj więcej...

Nowe godziny otwarcia

godziny otwarcia

Czytaj więcej...

UWAGA!

covid19 2

W związku z podjęciem przez rząd kroków mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19 z przykrością informujemy, że od 7 listopada (sobota) Gminny Ośrodek Kultury w Główczycach, Biblioteka Publiczna Gminy Główczyce oraz hala sportowa zostają zamknięte do odwołania. Wszystkie zajęcia artystyczne, sportowe oraz zaplanowane warsztaty rękodzielnicze zostają zawieszone lub przeniesione do sieci. 

Czytaj więcej...

Warsztaty mydlarskie w GOKu!

warsztaty00

Michalove i Przyjaciele Dobrego Klimatu - podsumowanie projektów

Michalove i Przyjaciele Dobrego Klimatu podsumowanie projektów 1Dnia 29 października w Gminnym Ośrodku Kultury w Główczycach odbyło się podsumowanie dwóch projektów, w których brali udział mieszkańcy i młodzież z gminy Główczyce. Spotkanie rozpoczęło się od odsłonięcia ceramicznego herbu Główczyc, który został wykonany przez uczestników projektu Główczyckie Spotkania Twórcze, organizwowanego przez Stowarzyszenie Michalove. 

Następnie w ramach Regionalnego Konkursu Grantowego Równać Szanse 2019, koordynatorka projektu pani Ula Żłobińska przedstawiła zakres działań młodzieży w projekcie "Przyjaciele dobrego klimatu".

Czytaj więcej...

"Dyniowe szaleństwo" w GOKu! cz.2

Dyniowe szaleństwo cz 1W sobotę, 24 października, spotkaliśmy się w Gminnym Ośrodku Kultury w Główczycach, aby dokończyć stworzone tydzień wcześniej gipsowe dynie. Zgodnie z nowym rozporządzeniem rządu podzieliliśmy się na dwie 5-osobowe grupy, z których każda pod okiem instruktorki szybko zabrała się do pracy. Małe artystki i artyści wykazali się ogromną kreatywnością przy malowaniu i ozdabianiu, dzięki czemu powstały bardzo ciekawe, strasznie fajne jesienne ozdoby :)

Czytaj więcej...

Projekt Hip-hop Druga Szansa w Główczycach!

IMG 4816Dzisiaj, 21 października, młodzież z gminy Główczyce wzięła udział w warsztatach profilaktyczno-edukacyjnych realizowanych w ramach projektu Hip-hop Druga Szansa. Spotkanie poprowadził koordynator projektu, Przemysław Kaca. Przemkowi Kacy towarzyszyli dwaj raperzy ze Słupska: EndRiu i Ellov, którzy zaprezentowali swoją twórczość na scenie Gminnego Ośrodka Kultury.

Na spotkaniu omówiono rolę, jaką w polskim społeczeństwie odgrywa kultura hip-hopowa, poruszony został temat wzajemnego szacunku oraz wyrażania własnego zdania przez młodzież.

Czytaj więcej...

"Dyniowe szaleństwo" w GOKu!

Dyniowe szaleństwo 5W sobotę, 17 października obyła się pierwsza część jesiennych warsztatów plastycznych dla dzieci „Dyniowe szaleństwo".

Pod okiem animatorek z Gminnego Ośrodka Kultury w Główczycach, uczestnicy i uczestniczki stworzyli gipsowe dynie, które już niedługo staną się przepiękną, jesienną dekoracją. Pracy było dużo, ale wszyscy świetnie się bawiliśmy! Teraz dynie muszą porządnie wyschnąć, abyśmy mogli przejść do kolejnego, bardziej kreatywnego etapu :)

Czytaj więcej...

Drugie Główczyckie Spotkanie Twórcze - Szkliwienie

Główczyckie Spotkanie Twórcze cz 7W czwartek, 15 października, odbyło się kolejne, długo wyczekiwane Główczyckie Spotkanie Twórcze, gdzie w ramach projektu tworzymy ceramiczny herb Główczyc.

Stosując się do reżimu sanitarnego, wspólnie z przedstawicielką Stowarzyszenia Michalove, Anną Terefenko oraz chętnymi mieszkankami naszej gminy szkliwiliśmy wcześniej wykonane gliniane kafle. Herb nabrał kolorów, ale na ostateczne efekty naszej pracy musimy jeszcze trochę poczekać. Kafle zostaną ponownie wypalone w piecu i już niebawem Główczycki symbol zostanie złożony i zamontowany w naszym Ośrodku.

Czytaj więcej...

Warsztaty plastyczne "Dyniowe Szaleństwo"

121589066 1930866907056253 7196589333331267071 o

Strona 1 z 58

Wirtualne muzeum-m

BIP


small Maczuga 2020

Rajd "Maczuga Stolema" zaliczany jest do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację!

logoPMnO

 

Amicus-big

GrajDolek

mak plus2

MATv Glow male

NEWSLETTER

Otrzymuj informacje e-mail o najnowszych wydarzeniach w GOK-u
Free business joomla templates