Konkurs Inicjatyw Kulturalnych dla mieszkańców Gminy - rusza nabór wniosków

LOGO LOKALNE PARTNERSTWA PAFW CMYKRozpoczynamy nabór do nowgo projektu "Robimy wiochę - sołectwo na medal" realizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Główczycach w partnerstwie ze stowarzyszeniem Gminne Wspieranie Inicjatyw Społecznych. Dzięki jego realizacji, jako mieszkańcy wsi położonych w naszej gminie będziecie mogli zrealizować własne pomysły na działania kulturalne w swoich miejscowościach. Jeśli od dawna chodzi Wam po głowach, że przydałoby się zrobić coś co sprawi, że będzie się żyło ciekawiej i lepiej, zapraszamy do współpracy.

Spośród mieszkańców, którzy zgłoszą chęć realizacji przedsięwzięć w swoich miejscowościach i przedstawią plan na wspólne działanie, wybierzemy 8 inicjatyw, które wesprzemy finansowo kwotą ok. 5000 zł każda oraz merytorycznie pomagając w realizacji pomysłów. Zachęcamy - poszukajcie inspiracji, zaproście sąsiadów do współpracy i zgłoście swoj projekt!

O kryteriach oceny pomysłów, możliwych formach działań, które możecie zrealizować dzięki Konkursowi Inicjatyw Kulturalnych, oraz o innych interesujących mieszkańców kwestiach związanych z konkursem można dowiedzieć się w GOK Główczyce w godzinach pracy placówki.

Zachęcamy do zgłaszania nieszablonowych pomysłów i wytyczania nowcyh ścieżek działań w Waszych miejscowościach. Swój pomysł może przedstawić każdy mieszkaniec wsi (nie musi to być sołtys lub radny).

Projekt "Robimy wiochę - sołectwo na medal" został dofinansowany dzięki wsparciu programu Lokalne Partnerstwa PAFW, Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanym przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

W załącznikach do artykułu, poniżej znajdą Państwo regulamin Konkursu Inicjatyw Kulturalnych, wniosek do wypełnienia oraz informację o spotkaniu informacyjnym w formie plakatu.

Regulamin Konkursu Inicjatyw

Wniosek Konkurs Inicjatyw Kulturalnych

Informacja o spotkaniu dla mieszkańców

Termin naboru wniosków został przedłużony do 25 listopada. Zapraszamy wszystkich chętnych do zmiany oblicza swoich  miejscowości!