Śladami PRL-u, czyli nowy projekt dla młodzieży

plakat PRL2

Działania grupy projektowej będą polegały na stworzeniu wyjątkowej gry terenowej pełnej zagadek i wyzwań dla grup biorących udział w finale. Każda z przystępujących do zabawy grup poruszając się po Główczycach z odpowiednią mapą będzie próbowała rozwiązać zagadkę, którą przygotują uczestnicy projektu, wprowadzając w realia PRL-owskiej rzeczywistości ( puste półki, UB, milicja, opozycjoniści, skarb dewizowy itd.)

Gra terenowa, będzię również wydarzeniem otwartym, dla wszystkich chętnych, którzy pojawią się na miejscu startu, bez górnej granicy wieku.

Ważnym elementem projektu będą spotkania służące wypracowaniu rozwiązań do przygotowania gry projektowej oraz spektaklu, będącego podsumowaniem całej gry m.in.: warsztaty z ekspertem ds. tworzenia gier terenowych, historykiem i specjalistą ds. Teatru, wyjazd do Gdańska do Muzeum Starych Zabawek i Europejskiego Centrum Solidarności, podsumowanie w formie minispektaklu ? czas sprawdzenia wiedzy i umiejętności zdobytych w trakcie trwania projektu.

Spotkania będą odbywały się od marca do czerwca w Gminnym Ośrodku Kultury w Główczycach. Zapraszamy młodzież ww wieku 13-19 lat do udziału w tej inicjatywie, a dorosłych do zachęcenia ich do tego.

Zapisy i informacje pod nr telefonu +48 508 210 032 trwają do pierwszych tygodni marca. Dołącz do nas!