Gminne spotkania wigilijne

wigilie gminne w pobociu i gowczycach 26 20151222 1966342186 KopiowanieWigilia jest dniem szczególnym, dniem na który czekamy cały rok. Od kilku już lat jest tradycją, że uroczystość organizujemy wspólnie dla wszystkich osób starszych i samotnych z terenu gminy Główczyce.
 
Uroczyste spotkania opłatkowe odbyły się: 16 grudnia w Żelkowie, 17 grudnia w Stowięcinie, 18 grudnia w Pobłociu oraz w sobotę, 19 grudnia w Główczycach. Wszystkie spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem zaproszonych gości, którzy przy pysznych potrawach obejrzeli programy artystyczne i życzyli sobie wszystkiego najlepszego.
 
 
 
 
pobłocie wigilia KopiowaniePięknie udekorowane stoły, na nich tradycyjne wigilijne potrawy, a w tle dźwięk kolęd. Piękne przedstawienia Jasełkowe przygotowywane przez uczniów szkół z gminy Główczyce oraz same serdeczne życzenia przekazywane przy dzieleniu się opłatkiem. Tak wyglądały wigilie w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Żelkowie, w Zespole Szkół w Stowięcinie, w Wiejskim Domu Kultury w Pobłociu oraz w Gminnym Ośrodku Kultury w Główczycach, gdzie w tym roku obchodzono Wigilię.
 
Na każdej z tych uroczystości Wójt Gminy Główczyce Teresa Florkowska witała wszystkich gości, składając serdeczne życzenia świąteczno ? noworoczne. Wszyscy uczestnicy uroczystości przełamali się opłatkiem  życząc wiele radości, zdrowia i wzajemnej miłości z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Wspólne śpiewy kolęd wprowadziły wszystkich zebranych w nastrój Świąt Bożego Narodzenia. 
 
W główczyckiej Wigili udział wzięło ponad 150 osób, a w pozostałych trzech wigiliach po około 100 osób w każdej. Do wspólnego stołu zaproszeni zostali seniorzy oraz osoby samotnie spędzające święta. Jak przystało na wigilijny wieczór na stołach pojawiły się potrawy z ryb oraz kapusty i grzybów.
 
Zgromadzeni mieszkańcy gminy z wielkim  zainteresowaniem oglądali przepięknie wystawiane Jasełka przygotowane w każdej z miejscowości przez lokalne szkoły. W Główczycach dodatkowo wspólnie śpiewali  kolędy z Zespołem "Klęcinianki" i gościnie występującym żywiołowym zespołem Ricardo Band, a w Pobłociu wysłuchali przeglądu kolęd i pastorałek w wykonaniu sekcji wokalnych z GOK i WDK.
 
Najmilszą chwilą uroczystości było łamanie się opłatkiem. Płynęły składane z głębi serc życzenia, uśmiech gościł na wszystkich twarzach. Ze wszystkich stron dało się słyszeć ciepłe i szczere "Wesołych świąt i szczęśliwego Nowego Roku". 
 
123
 
456
 
1g2g3g
 
4g5g6g
 
 
Pełna relacja zdjęciowa z wigilii w Pobłociu i Główczycach w galerii :
 

 Tekst i zdjęcia: Paweł Żmuda, Aneta Jankowska

Wirtualne muzeum-m

BIP


Maczuga 2024 Baner mały mała rozdzielczość

Rajd "Maczuga Stolema" zaliczany jest do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację!

logoPMnO

 

Amicus-big

mak plus2

MATv Glow male

NEWSLETTER

Otrzymuj informacje e-mail o najnowszych wydarzeniach w GOK-u
Free business joomla templates