Patriotycznie, doniośle i uroczyście uczczono pamięć przodków

Dzien Niepodleglosci 1Dnia 10 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Główczycach odbyła się akademia patriotyczna z okazji 97. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. 
 
W obchodach udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych, z Panią Teresą Florkowską, Wójt gminy Główczyce na czele oraz radni naszej gminy z przewodniczącym Rady Michałem Matkowskim, proboszcz ks. Grzegorz Stępniak oraz dyrektorzy , nauczyciele i uczniowie szkół z terenu gminy. 
 
 
 
 
 
Uroczystość rozpoczęła Pani Wójt, która powitała gości i wygłosiła krótkie przemówienie dotyczące wydarzeń z 11 listopada 1918 r., znaczącej daty w historii naszego kraju ? po 123 latach niewoli Polska ponownie stała się niepodległym państwem.
 
Po odśpiewaniu hymnu państwowego rozpoczęła się część artystyczna. Składała się ona z trzech części. Wprowadzenia we wspomniane wydarzenia, część poetycko -patriotyczną (pieśni i wiersze) i prezentacje multimedialne przedstawiające w przystępny sposób historię Polski. Uczniowie swoim występem nadali wydarzeniu podniosły ton.
 
Nasza niezwykle aktywna i twórcza poetka, Pani Emilia Zimnicka, wyrecytowała  wiersze patriotyczne swojego autorstwa, wystąpiła także sekcja wokalna GOK-u, grupa breakdance Haribo Crew oraz sekcja taneczna Black Dance z Rzuszcz i Wykosowa.
 
Powinniśmy pamiętać o tym, że dzisiaj mamy niepodległą i wolną Polskę, o którą walczyły pokolenia oddając w tej walce wartość najcenniejsza - swoje życie. Wspólnie uczczone lokalne obchody 11 listopada to właśnie nasz ogromny szacunek dla tych wielkich dokonań.
 
 
Dzien Niepodleglosci3 7Dzien Niepodleglosci 29Dzien Niepodleglosci 41
 
Dzien Niepodleglosci 12Dzien Niepodleglosci2 10Dzien Niepodleglosci2 12
 
Dzien Niepodleglosci2 17Dzien Niepodleglosci2 20Dzien Niepodleglosci2 21
 
Dzien Niepodleglosci2 22Dzien Niepodleglosci2 16Dzien Niepodleglosci3 14
 

Zobacz pełną galerię zdjęć (77 zdjęć)

 

 

Tekst: Aneta Jankowska, zdjęcia: Aneta Jankowska, Klub Wolontariusza AMICUS

 

Wirtualne muzeum-m

BIP


Maczuga 2024 Baner mały mała rozdzielczość

Rajd "Maczuga Stolema" zaliczany jest do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację!

logoPMnO

 

Amicus-big

mak plus2

MATv Glow male

NEWSLETTER

Otrzymuj informacje e-mail o najnowszych wydarzeniach w GOK-u
Free business joomla templates