Wolontariusze z Gruzji, Francji i Włoch odwiedzili Główczyce!

Wolontariat 2 dzien 6Przez cały ostatni tydzień (21-25 września) w Gminnym Ośrodku Kultury w Główczycach odbywały się warsztaty wielokulturowe, w których wzięli udział zaproszeni goście z Francji, Gruzji i Włoch, członkowie Klubu Wolontariusza AMICUS oraz uczniowie Gimnazjum z Główczyc i ZS Stowięcino.

Młodzież z gminy Główczyce dowiedziała się wielu ciekawych rzeczy na temat specyfiki krajów z których pochodzą zaproszeni goście, uwarunkowań kulturowych, preferencji kulinarnych i muzycznych.

 

 

Wolontariat 1 dzien 4Wolontariusze z Główczyc odwdzięczyli się prezentując część swoich dokonań i nagrań z ostatnich występów. Odbyły się również warsztaty na temat tańców i muzyki popularnej w różnych państwach oraz międzynarodowe karaoke. Mogliśmy też poznać najbardziej popularne sporty i aktywności fizyczne w krajach naszych gości, dowiedzieć się jakie panują u nich stereotypy na temat innych narodów Europy oraz pobawić w gry i zabawy, które zaproponowali. Wolontariusze z Główczyc potrafili doskonale porozumieć się z zagranicznymi gośćmi i znaleźć wspólny język.

Międzynarodowi wolontariusze zaprezentowali również wiele ciekawych wiadomości ze świata w ramach World Day oraz kilka interesujących projektów w których wziąć może również udział młodzież z gminy Główczyce. Ukoronowaniem zajęć był Dzień Polski z prezentacją naszego kraju ojczystego, popularnymi "łamańcami języka" oraz wywiadem którego goście udzielili telewizji młodzieżowej. Dziękujemy!

Wolontariusze :

Mam na imię Federico, mam 25 lat i przyjechałem z Neapolu we Włoszech. Studiuję na kierunku lingwistycznym (angielski, hiszpański, niemiecki). Moje hobby to sport, muzyka rockowa, gotowanie, podróże oraz poezja.

Nazywam się Hayat, mam 21 lat i pochodzę z Lyon, Francja. Studiowałam nauki edukacyjne. Pracowałam woluntarystycznie w kinie we Francji. Kocham tańczyć, malować, chodzić do muzeum oraz jeździć na rolkach.

Nazywam się Otar i pochodzę z Tbilisi w Gruzji. Studiuję prawo, będąc jednocześnie zaangażowany w pracę w organizacji, która zajmuję się prawami człowieku. Mówię po gruzińsku, angielsku, rosyjski i odrobinę po polsku. Lubię sporty ekstremalne i nienawidzę siedzieć długo w jednym miejscu.

Wolontariat 1 dzien 6Wolontariat 1 dzien 8Wolontariat 1 dzien 9

 

Wolontariat 1 dzien 10Wolontariat 2 dzien 1Wolontariat 2 dzien 2

 

Wolontariat 2 dzien 5Wolontariat dzien 3 i 5 2Wolontariat dzien 3 i 5 4

 

Wolontariat dzien 3 i 5 5Wolontariat dzien 3 i 5 6Wolontariat dzien 3 i 5 9

 

Wolontariat dzien 3 i 5 12Wolontariat dzien 3 i 5 13Wolontariat dzien 3 i 5 14

 

Wolontariat dzien 3 i 5 16Wolontariat dzien 3 i 5 17Wolontariat dzien 3 i 5 18

 

Wolontariat dzien 3 i 5 20Wolontariat dzien 3 i 5 21Wolontariat dzien 3 i 5 23

 

Wolontariat dzien 3 i 5 25Wolontariat dzien 3 i 5 27Wolontariat dzien 3 i 5 28

 


 

Tekst: Paweł Żmuda, zdjęcia: Klub Wolontariusza AMICUS, Rafał Krzyżanowski

 

Wirtualne muzeum-m

BIP


Maczuga 2024 Baner mały mała rozdzielczość

Rajd "Maczuga Stolema" zaliczany jest do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację!

logoPMnO

 

Amicus-big

mak plus2

MATv Glow male

NEWSLETTER

Otrzymuj informacje e-mail o najnowszych wydarzeniach w GOK-u
Free business joomla templates