Manifest Dźwięku, czyli klubowe granie w Główczycach!

IMG 30757 lutego to data, która z pewnością zapadnie w pamięci fanom muzyki elektronicznej z powiatu słupskiego, a to za sprawą imprezy muzycznej przygotowanej przez kilku pasjonatów pochodzących z gminy Główczyce.

To dzięki nim w Główczycach zabrzmiały najlepsze hity ostatnich dekad.

 

 

Grupą fanatyków muzyki, a wśród nich Robert Łuszkiewicz (DJ JOGI), Zbigniew Jędrzejewski (Ar-Tack), Łukasz Wieczerzak (DzeziDeeJay), Mateusz Lipski (DJ MATHEW) oraz Marcin Kaszkur (FreeQ) stworzyli projekt, który został zaprezentowany 7 lutego w przepięknej sali dawnego kina, w którym obecnie mieści się Gminny Ośrodek Kultury w Główczycach. Miejsce dla pokolenia wychowanego w latach 90' poniekąd magiczne, a przez to idealna lokalizacja dla naszego "Manifestu Dźwięku", jak stwierdzili inicjatorzy przedsięwzięcia.

IMG 2878Oprócz organizatorów na scenie zagrali zaproszeni goście z Torunia: Olly Milber oraz Rafael Fang. Dla miłośników muzyki wystąpiła grupa Żwawe Trio, która pokazała swoje umiejętności żonglerskie, dla bezpieczeństwa obiektu zastępując ogień pałeczkami FLUO.

Już w czwartek i piątek miejscowy ośrodek kultury wypełnił się dźwiękami muzyki elektronicznej. Dzięki starannemu doborowi sprzętu - nagłośnienia i oświetlenia miejscowi artyści przez długie godziny dopracowywali każdy szczegół spektaklu, który miał odbyć się w sobotę i trwać do 4 nad ranem w niedzielę. Każdy z nich przygotował ponad godzinny pokaz swoich umiejętności i muzycznych inspiracji, tak by zaciekawić i poruszyć zgromadzoną na sali widownię. Jeszcze przed otwarciem drzwi ośrodka wyprzedała się połowa biletów, po pozostałą pulę również ustawiły się kolejki. Sala GOK-u wypełniła się ponad dwustu osobową rzeszą fanów muzyki elektronicznej.

Dj'e pokazali inne oblicze muzyki elektronicznej. Zagrali wszytko to, co jest na dzisiejszym topie i odświeżyli kilkadziesiąt ambitnych ever-greenów. Przedział muzyczny był bardzo obszerny od Deep House do EDM, wliczając w to czasy świetności klubowej w Polsce czyli początek XXI wieku.

IMG 2885Każdy z występów był nagradzany brawami, uczestnicy żywiołowo wyrażali uznanie dla setów prezentowanych przez poszczególnych DJ'ów. Na twarzach klubowiczów było widać zachwyt z utworów, które dawno już nie brzmiały pod dachem ośrodka. Wielu nie kryło również zadowolenia z dobrze zorganizowanej imprezy, podkreślając, że nie ma wielu podobnych wydarzeń w regionie. Nawet o 4 nad ranem, już na zakończenie całej imprezy, liczna grupa fanów muzyki skandowała gromkie ?Dziękujemy! Do zobaczenia!?. Dlatego też liczymy na kolejne edycję "Manifestu Dźwięku" pozostając cały czas w nurcie muzyki klubowej.

 

 

 

 

IMG 2982

IMG 2994

IMG 3026

 

 

 

 

 

 

 

IMG 3097

IMG 3120

IMG 3136

 

 

 

 

 

 

 

IMG 3175

IMG 3178

IMG 3237

 

 

 

 

 

 

 

IMG 3285

IMG 3469

IMG 3563

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz całą galerię zdjęć

 

 


 

Tekst: Mateusz Lipski, Patrycja Makowska, zdjęcia: Patrycja Makowska

 

 

 

 

 

Wirtualne muzeum-m

BIP


Maczuga 2024 Baner mały mała rozdzielczość

Rajd "Maczuga Stolema" zaliczany jest do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację!

logoPMnO

 

Amicus-big

mak plus2

MATv Glow male

NEWSLETTER

Otrzymuj informacje e-mail o najnowszych wydarzeniach w GOK-u
Free business joomla templates