VIII Kolejka Turnieju o Puchar Wójta Gminy Główczyce

IMG 7720Piłkarski turniej o Puchar Wójta Gminy Główczyce wkracza w decydującą fazę, przynosząc kilka naprawdę zaskakujących wyników i stawiając pod znakiem zapytania sprawę mistrzostwa w tym turnieju.

Niepokonana dotąd Jantaria uległa w starciu z Oldboys Adamski Team, który na trzy kolejki przed końcem turnieju traci już jedynie 3 punkty do lidera i wszystko wskazuje na to że zamierza powalczyć o pierwsze miejsce.

 

 


W pierwszym meczu tego dnia spotkały się zespoły Energii i Bizonów z Wolinii. Żadnemu ze składów nie można odmówić zapału czy chęci walki, mimo faktu, iż okupują one dolną część tabeli, z niewysokim dorobkiem punktowym. To zespół Bizonów po kilku naprawdę dobrych meczach należał tego dnia do faworytów. Mecz odbywał się w dość szybkim tępie, grany czysto, bez fauli, mógł podobać się zgromadzonej publiczności. Energia w tym meczu swoją dobrą grą zaskoczyła niejednego kibica ? mimo, że grali gołą 5-tką, to udało im się pokonać licznie przybyłych na mecz graczy Bizonów. Skuteczność była tego dnia zdecydowanie najmocniejszym atutem Energii, a wskazywane na zwycięzcę tego meczu Bizony musiały pogodzić się z porażką 3:9.

IMG 7594Kolejnym rozegranym tego dnia meczem było spotkanie dwóch lokalnych drużyn ? ambitnych graczy z Sójczego Wzgórza i doświadczonych zawodników Katriny. Mecz zapowiadał się na wyrównany pojedynek, jednak doświadczenie zdecydowanie wygrało. Gracze Katriny uporali się z drużyną Sójcze Wzgórze i pokonali ją pewnie 9:4 przy dwóch hat-trickach, które strzelili Radosław Powideł i Stanisław Zieliński. Mecz był czysty lecz niezwykle zacięty. Obie drużyny chciały odnieść zwycięstwo, lecz to Katrina okazała się skuteczniejsza mimo, iż grała bez bramkarza.

W następnym pojedynku tego dnia stanęły naprzeciw siebie zespoły Sokoła Szczypkowice i słupskiego Cosinusa. Pierwsza połowa wyrównana z licznymi okazjami do podniesienia wyniku dla obu drużyn. Większą skuteczność w tej połowie popisał się Sokół, Cosinus natomiast sukcesywnie opadł z sił grając od początku gołą 5-tką. Druga połowa to dużo skuteczniejsza gra Sokoła, który zdominował całkowicie przeciwnika, co doskonale widać po wyniku ? mecz wygrany 10:2, po cztery bramki tego dnia strzelili Radosław Spera i Piotr Ryta.

Mecz o którym wspominaliśmy na początku to z pewnością hit kolejki. Naprzeciwko siebie stanęły zespoły niezwyciężonej dotąd Jantarii Pobłocie oraz drużyny Jacka Adamskiego, która mimo dwóch wcześniejszych porażek uparcie goniła wynik awansując na coraz to wyższe miejsca w tabeli. Mecz od początku był bardzo wyrównany, zacięty. Adamski Team zagrał dobry defensywny futbol ? podczas gdy Jantaria napierała jak tylko mogła, lecz przeciwnik twardo się bronił. Do przerwy wynik 1:0 dla oldboysów Adamskiego. Druga połowa to ciąg dalszy taktyki i sposobu gry obu zespołów z pierwszej połowy. Jantaria zdołała odpowiedzieć wyrównującą bramką, lecz Adamski w końcówce meczu zdobył bramkę na wagę zwycięstwa wygrywając całe spotkanie 2:1 i zbliżając się na 3 punkty do prowadzącej w tabeli Jantarii.

IMG 7633W przedostatnim spotkaniu tego dnia spotkały się zespoły Szybcy Wściekli z Pająkami ze Zgojewa. Mecz rozgrywany przez te zespoły był zacięty i szybki. Piłkarze z Grapic w tym meczu przeważali przez większość spotkania wykorzystując licznymi nadarzające się okazje. Pająki próbowali odrobić straty lecz zabrakło im czasu ? zasłużone zwycięstwo Szybkich Wściekłych którzy wygrywają mecz 6:3.

Na deser sobotnich spotkań pozostała konfrontacja ZKS Komnino z drużyną Błękitnych Główczyce. Błękitni nie mieli zupełnie pomysłu na mecz, było po ich stronie kilka dogodnych sytuacji do strzelenia bramki, ale bramkarz Komnina bronił w tym meczu jak natchniony. Zawodnicy Komnino wykorzystali kolejne pojawiające się błędy miejscowej drużyny i bezlitośnie je punktowali. Wygrali cały mecz zdecydowanie 6:2 i wyprzedzili Błękitnych w ogólnej punktacji spychając ich na piątą pozycję w tabeli.

 

Przejdź do strony Turnieju

 


 

Tekst: Kamil Iwanicki

 

 

 

Wirtualne muzeum-m

BIP


Maczuga 2024 Baner mały mała rozdzielczość

Rajd "Maczuga Stolema" zaliczany jest do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację!

logoPMnO

 

Amicus-big

mak plus2

MATv Glow male

NEWSLETTER

Otrzymuj informacje e-mail o najnowszych wydarzeniach w GOK-u
Free business joomla templates