Druga kolejka spotkań piłkarskiej ligi

DSC0440013 grudnia odbyły się rozgrywki w ramach X Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Główczyce. Podobnie jak tydzień wcześniej widzieliśmy wiele ciekawych akcji, zanotowaliśmy również kilka zaskakujących wyników układających powoli tabelę w obraz faworytów i tych, którzy może jeszcze nas zaskoczą. Strzelono ogółem 52 bramki, co umożliwiło wyjście na prowadzenie w klasyfikacji strzelców zawodnikowi główczyckiej Katriny, Radosławowi Powideł.

Zapraszamy do przeczytania relacji z sobotnich rozgrywek.


Pierwszy mecz został rozegrany pomiędzy drużynami przyjezdnymi ? Szybcy Wściekli podjęli walkę z zespołem Cosinusa. Mecz od początku rozgrywany był w szybkim tempie. Początek i cała pierwsza połowa należały do zespołu Szybcy Wściekli, jednak słupski Cosinus dobrze grał w obronie i skutecznie kontratakował. Było to bardzo wyrównane spotkanie, w którym lepsi okazali się gracze z Potęgowa, którzy za sprawą m.in. trzech trafień Patryka Adamowicza wygrali całe spotkanie 5:3

DSC04286Kolejne bardzo wyrównane spotkanie to walka zespołu Jacka Adamskiego z zawodnikami z Sójczego. Ataki młodych graczy Sójczego Wzgórza prowadzone przez Miłosza Pawelczyka powstrzymywane były przez spokojną i zrównoważoną grę Oldboysów ze Słupska. Stan po pierwszej połowie to 2:2 i wiele prób z obu stron obliczonych na przełamanie wyniku. Druga połowa to ponownie walka o każdą piłkę i szybkie akcje z obu stron, w których lepsi byli gracze Oldboys Adamski Team. Zespół ze Słupska dostrzelił jeszcze dwie bramki ustalając wynik spotkania na 4:2, zaś Jacek Adamski zanotował tego dnia hat-tricka.

Drugi występ zespołu Bizon Wolinia pokazał, iż jego gracze lubią grać w piłkę i sprawia im to przyjemność niezależnie od wyniku który widnieje po końcowym gwizdku. Tym razem ich przeciwnikiem, podobnie jak w poprzedniej kolejce, był silny zespół i gracze Sokoła Szczypkowice nie pozostawili złudzeń kto jest lepszy w tym starciu. Szybkie akcje graczy Sokoła dość łatwo przechodziły przez obronę Bizona, a kolejne piłki lądowały w siatce. Niestrzelony przez graczy z Wolini karny podyktowany przez sędziego i tylko jedna strzelona bramka przy jedenastu bramkach Sokoła pokazują przepaść między dwoma zespołami. O dobrej atmosferze świadczy fakt, że gracze obu drużyn uśmiechnięci schodzili do szatni.

DSC04416Mecz, który rozegrany został później można nazwać szlagierem kolejki. Spotkały się w nim dwie lokalne drużyny grające w A Klasie, obie mające na koncie zwycięstwo nad przeciwnikiem w poprzedniej kolejce. Miejscowi Błękitni podjęli zespół Jantarii Pobłocie. Mecz w którym spotkały się dwie równorzędne drużyny musiał się podobać zgromadzonym kibicom, choć trzeba przyznać, że lepiej swoje szanse wykorzystywali gracze z Pobłocia. Nie pomogła gospodarzom zmiana bramkarza po pierwszej połowie, nie mógł odnaleźć formy sprzed tygodnia Przemek Romowski ? strzelec 5 bramek w meczu przeciwko Energii. Gracze Jantarii byli tego dnia nie do zatrzymania i pewnie wygrali całe spotkanie 5:2.

Spotkanie Pająków Zgojewo z ZKS Komnino to kolejny dość wyrównany mecz ? ciekawe sytuacje z obu stron, zawzięta gra o każdą piłkę i wiele akcji podbramkowych ? znowu po pierwszej połowie ciężko było wskazać faworyta. Wyrównany wynik utrzymywał się w dużej mierze za sprawą Jacka Wielgusa, który tego dnia był w dobrej formie. Druga połowa to jednak już znacząca przewaga zespołu z Komnina i skuteczniejsza postawa młodych graczy, którzy ?zabiegali? bardziej doświadczonego przeciwnika ustanawiając ostatecznie wynik na poziomie 5:3.

DSC04456Mecz Katriny z Energią miał być dla tego pierwszego z zespołów łatwym zwycięstwem, a po przegranej drugiego z zespołów w poprzedniej kolejce aż 1:12 mało kto zakładał niespodziankę. Lekkie rozluźnienie graczy Katriny wykorzystali częściowo gracze Energii, aż czterokrotnie punktując zespół Katriny ? po 2 bramki wbili Radosław Terefenko i Mateusz Loper. Nie wystarczyło to jednak by pokonać Katrinę w której hat-tricka odnotował Michał Juśkiewicz, a kolejne 4 bramki dorzucili pozostali gracze. Zwycięstwo notują gracze Katriny 7:4, która tym samym dołączyła do grona czterech zespołów bez porażki.

W kolejnej kolejce najciekawiej zapowiadają się mecze Błękitnych z Szybcy i Wściekli (godz. 15:00), ZKS Komnino z Oldboys Adamski Team (godz. 16:00) oraz dwóch zespołów bez porażki w naszym turnieju: Jantarii w spotkaniu z Katriną (godz. 18:00). Zapraszamy!

 

II Kolejka X Gminnego Turnieju Halowej Piłki Nożnej (13 grudnia 2014r.):

Szybcy Wściekli - Cosinus 5:3

Oldboys Adamski Team - Sójcze Wzgórze 4:2

You and Me Sokół Szczypkowice ? Bizon Wolinia 11:1

Błękitni Główczyce - Jantaria Pobłocie 2:5

Pająki Zgojewo - ZKS Komnino 3:5

Katrina Główczyce ? Energia Główczyce 7:4

 

DSC04283DSC04321DSC04329

 

Zobacz stronę turnieju

 

 


 

 

Tekst i zdjęcia: Paweł Żmuda

 

 

Wirtualne muzeum-m

BIP


bannery maczuga 2023 02

Rajd "Maczuga Stolema" zaliczany jest do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację!

logoPMnO

 

Amicus-big

mak plus2

MATv Glow male

NEWSLETTER

Otrzymuj informacje e-mail o najnowszych wydarzeniach w GOK-u
Free business joomla templates