Zawody breakdance "Funky Trąbki"

brakedance201400331.05.2014 - tego dnia prawa grawitacji nie miały racji bytu obroty na głowie, salta i niesamowita muzykalność. W Trąbkach Wielkich miało miejsce wyjątkowe wydarzenie jakim były zawody taneczne Break Dance które na terenie gminy odbyły się po raz pierwszy w historii.

Nazwa imprezy Funki Trąbki zaciekawiła i przykuła uwagę wielu młodych tancerzy którzy postanowili przyjechać w raz trenerami aby zaprezentować swoje umiejętność.

 

 

 

Na parkiecie gimnazjum w Trąbkach Wielkich pojawiło się blisko 70 chłopców i dziewcząt z całego Pomorza i Polski. O miano najlepszych walczyli uczniowie z Bydgoszczy , Słupska , Szczecina ,Gdańska, Kusowa , Główczyc, Pruszcza Gdańskiego. Grupę z Główczyc reprezentował Piotr Mańkowski, Daria Roda, Ewelina Gac oraz Joanna Skrzyniarz. Bez wątpienia organizacja i poziom zaskoczyły wszystkich a najbardziej sędziów którzy z niedowierzaniem oglądali popisy młodych adeptów break dance.

Tego dnia to jednak dziewczyny - Bgirls wiodły prym, a chłopcy mimo ogromnych starań nie mogli stawić im czoła. I miejsce w najważniejszej kategorii powyżej 14 lat zajęła Julia Kalata z Kusowa reprezentująca Haribo Crew trenująca w Kusowie. I miejsce w kategorii skierowanej tylko do dziewczyn (Bgirls) wygrała Ewelina Gac z gminy Główczyce,  natomiast w ostatniej kategorii poniżej 14 roku życia wygrał BBoy R2D2 reprezentujący Nakło nad Notecią.

 

Fotorelacja i filmiki z turnieju na tej stronie

 

 


Tekst: Paweł Kamiński

 

 

 

Wirtualne muzeum-m

BIP


Maczuga 2024 Baner mały mała rozdzielczość

Rajd "Maczuga Stolema" zaliczany jest do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację!

logoPMnO

 

Amicus-big

mak plus2

MATv Glow male

NEWSLETTER

Otrzymuj informacje e-mail o najnowszych wydarzeniach w GOK-u
Free business joomla templates