[FILM] Dzień Dziecka w Główczycach

IMG 9037

31 maja na boisku sportowym w Główczycach odbył się Dzień Dziecka organizowany przez Radę Rodziców i Zespół Szkolno-Przedszkolny w Główczycach przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Klubem Wolontariusza AMICUS. To już druga taka impreza organizowana wspólnie przez kilka instytucji w celu stworzenia bogatej oferty dla najmłodszych.

Podobnie jak w zeszłym roku nie zabrakło atrakcji zarówno dla dorosłych jak i dzieci, a w imprezie wzięły udział całe rodziny, ktore postawiły na wspólną integrację i dobrą zabawę w sobotnie popołudnie. Na wszystkich czekała zarówno bogata oferta gastronomiczna, moc konkursów i zabaw, a także wiele ciekawych niespodzianek przygotowanych przez organizatorów.

IMG 8954Na boisku sportowym w Główczycach prace przygotowawcze trwały od wczesnych godzin rannych, tak by wszystko było dopięte na ostatni guzik. Nad całą organizacją imprezy czuwała Przewodnicząca Rady Rodziców, Monika Piskorowska, która wykonała ogromną pracę organizacyjną przed festynem, by zorganizować sponsorów i zapewnić masę atrakcji na Dzień Dziecka. Wspierali ją w tym zarówno nauczyciele, rodzice, pracownicy jak i zaangażowane instytucje. Efekt który udało się osiągnąć z pewnością na długo pozostanie w pamięci najmłodszych.

Na barwnie przystrojonej scenie przez cały czas trwania imprezy prezentowany był program artystyczny: występy wokalne, tańce, skecze i scenki odgrywane przez uczniów podstawówki, aukcje sprzętów przekazanych przez sponsorów i konkursy dla starszych i młodszych. Nie zabrakło także zawodów sportowych, wielu konkurencji wymagających zarówno sprawności fizycznej, zręczności jak i refleksu skierowanych zarówno do dorosłych jak i do dzieci.

Przy stadionowym płocie wyrósł barwny kram stoisk gastronomicznych. Każde dziecko mogło otrzymać bezpłatnie watę cukrową, popcor oraz gofry i to do tych stoisk ustawiały się najdłuższe kolejki. Nie zabrakło także ciast, hot-dogów i hamburgerów, kiełbas i dań z grila a także mini-sklepiku. Wyjątkowym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa, w ktorej losy wyprzedały się na długo przed zakończeniem festynu. Oprócz atrakcyjnych fantów wielu liczyło też na wygranie nagród głównych: roweru górskiego i kosiarki do trawy.

IMG 8943W pobliżu loterii tradycyjnie swe stoisko miał Klub Wolontariusza AMICUS, w którym wolontariusze malowali twarze, pokazywali jak puszczać wielkie bańki mydlane oraz organizowali i animowali liczne konkursy i zabawy dla dzieci. Jak zwykle barwne stoisko przyciągnęło wiele dzieci, które z radością korzystały z przygotowanych dla nich atrakcji. Nieopodal stanął też zamek dmuchany i trampolina w których za darmo przez cały czas trwania imprezy bawili się najmłodsi. Dzięki uprzejmości firm wspierających organizatorów dzieci mogły przejechać się nowoczesnym ciągnikiem, samochodem ciężarowym i wozem strażackim. Z okazji festynu strażacy przygotowali też pokaz swojego sprzętu, który zaprezentowali w akcji.

Festyn z pewnością można zaliczyć do udanych, a liczne atrakcje i urozmaicony repertuar z pewnością na długo pozostanie w pamięci najmłodszych.

IMG 8967

IMG 8987