Dzieci z wizytą w bibliotece

IMG 8629Dnia 21 maja 2014 r. uczniowie klasy III-ciej z wychowawcą Lucyną Grzenkowicz ze Szkoły Podstawowej w Główczycach odwiedziły naszą Bibliotekę. Zostały oprowadzone i zapoznane z działami, katalogami, jak również z książkami dla poszczególnych grup wiekowych.

Zobaczyły największą, najmniejszą oraz najgrubszą książkę znajdującą się w naszej bibliotece. Dostały do porównania dwie książki o tym samym tytule "Anaruk, chłopiec z Grenlandii" autora Czesława Centkiewicza. Były zdziwione tym jak kiedyś były wydawane książki, a jak obecnie. Okazało się też, że całkiem niedawno przerabiały tę lekturę ze swoją nauczycielką.

Dzieci oglądały też wszelkie encyklopedie ze zwierzętami, ssakami, gadami, płazami i miały wybrać jedno zwierzę i zrobić króciutką notatkę potrzebną na zajęcia lekcyjne. Następnie została przeczytana im bajka Braci Grimm "Paluszek", cała grupa słuchała z zaciekawieniem. Do przeczytanego tekstu zarówno w grupie jak i pojedyńczo dzieci stworzyły ilustrację, które zostały powieszone w naszej bibliotece. Na koniec naszego spotkania dzieci otrzymały słodki poczęstunek oraz zakładki do książek ze zwierzętami. Zadeklarowały przyjście wraz z rodzicami, aby założyć sobie kartę w naszej bibliotece i tym samym poszerzać swoją wiedzę.

tekst: Bożena Szymańska, zdjęcia: Bogusław Chyła