Biesiada Powiatowa "Idzie Lato"

Biesiada Samorzadowa Idzie Lato 117 maja w Gminnym Ośrodku Kultury w Główczycach odbyła się Biesiada Powiatowa "Idzie Lato". To coroczna impreza organizowana z okazji Dnia Samorządowca, w której biorą udział zarówno przedstawiciele samorządów gmin powiatu słupskiego, starostwa powiatowego oraz radni i przedstawiciele instytucji samorządowych gminy Główczyce.

Nie inaczej było i w tym roku - na sali widowiskowej podczas imprezy organizowanej wspólnie przez gminę Główczyce i Starostwo Powiatowe w Słupsku bawiło się ponad 120 osób.

Część oficjalną otworzyła wójt gminy Główczyce, Pani Teresa Florkowska wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Główczyce, Panem Michałem Matkowskim. Przypomnieli oni o wadze i odpowiedzialności służby na rzecz mieszkańców oraz trudnej pracy pracowników samorządowych. Po nich głos zabrali Radni Powiatowi Paweł Gonera i Arkadiusz Walach, którzy dołączyli się do życzeń podkreślając wagę współdziałania na rzecz całego regionu.

Biesiada Samorzadowa Idzie Lato 10Zabawę rozpoczął występ "Ivana Komarenki z zespołem", czyli grupy coverowej Krystiana Sibińskiego i wolontariuszy z Klubu Wolontariusza AMICUS. Wykonali oni dwa utwory, które wspaniale rozpoczęły imprezę i wprowadziły gości w letni, wakacyjny klimat. Po nich prowadzenie imprezy przejął zespół muzyczny Fresh, który grał dla gości do późnych godzin nocnych. Nie zabrakło również wakacyjnych konkursów dla biesiadników: mieli oni szansę spróbować swoich sił w biegu wyposażeni w pełen ekwipunek plażowy, czy zatańczyć taniec z piłkami plażowymi. Rywalizacja była głośno dopingowana przez publiczność, a na zwycięzców czekały symboliczne nagrody.

W Biesiadzie Powiatowej wzięli udział przedstawiciele Rady Powiatu słupskiego, samorządowcy z gmin powiatu słupskiego, Radni Gminy Główczyce, pracownicy Urzędu Gminy w Główczycach, miejscowego Zakładu Usług Publicznych, Ośrodka Pomocy Społecznej oraz ośrodka kultury. O przygotowanie posiłków i obsługę imprezy zadbali pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Główczycach wspierani przez Koło Gospodyń Wiejskich w Główczycach.

Biesiada Samorzadowa Idzie Lato 2Biesiada Samorzadowa Idzie Lato 3Biesiada Samorzadowa Idzie Lato 5

Biesiada Samorzadowa Idzie Lato 6Biesiada Samorzadowa Idzie Lato 9Biesiada Samorzadowa Idzie Lato 11

Biesiada Samorzadowa Idzie Lato 12Biesiada Samorzadowa Idzie Lato 15Biesiada Samorzadowa Idzie Lato 16

Biesiada Samorzadowa Idzie Lato 17Biesiada Samorzadowa Idzie Lato 18Biesiada Samorzadowa Idzie Lato 19