Kwietniowa Rewolucja w Jezierzycach

kr112 kwietnia 2014 roku odbyła się ?Kwietniowa Rewolucja vol. III? ? zawody breakdance 2 vs. 2. Udział wzięło 110 uczestników. Zawody podzielone były na dwie kategorie do 16 roku życia i powyżej 16 roku życia.

W pierwszej kategorii zwyciężyli reprezentanci Rynu (BBoy Chorzeł i BBoy Ćwiku) drugie miejsce zajęła ekipa Haribo Crew (BBoy Mati i BBoy Jeremi) z Gdańska. W drugiej kategorii, I miejsce zdobyła ekipa Breaknuts (Bgirl Paulina i BBoy Sapa) natomiast miejsce drugie przypadło ekipie Zames Crew z Rosji.

Tegoroczna edycja cieszyła się dość dużym zainteresowaniem tancerzy z Polski jak i z Europy, ponieważ startowały grupy z Niemiec, Rosji i Ukrainy. Dużą atrakcją był koncert Obywatela MC [Getto Delusk PCP], który w trakcie wykonywania utworów starał się nakreślić młodym słuchaczom najważniejsze przesłania kultury Hip-Hop. Dzięki wsparciu Gminy Słupsk możliwe było zaproszenie zagranicznego sędziego ? Bboy Sto Ballov z Funk Fanatix oraz najlepszych tancerzy z Polski ? Bboy Fabian z Łodzi i Bboy Rafson z Częstochowy.

Gminę Słupsk reprezentowały grupy breakdance z Kusowa i Siemianic, w tym na wyróżnienie zasługują: Aleksandra Malińska, Julia Kalata, Radosław Faryna, Julia Malek oraz Milena Janulis. Z Gminy Główczyce wzięli udział: Daria Roda, Piotr Mańkowski, Dawid Grzeszkowiak oraz Ewelina Gac. Na wyróżnienie zasługują młodzi tancerze z Gminy Trąbki Wielkie dla których były to pierwsze zawody i pomimo ogromnego stresu udało im się zaprezentować przed sędziami.
Dla laureatów kategorii starszej Gmina Słupsk ufundowała nagrodę pieniężną a firma Rydel House podarowała zestawy ubrań.

?Kwietniowa Rewolucja? jest wydarzeniem mającym na celu integrację tancerzy breakdance zarówno doświadczonych jak i poczatkujących. Z roku na rok zawody cieszą się większą popularnością co w rezultacie umożliwia przyjazd najlepszych ekip tanecznych z Polski jak i za granicy.

kr2

kr3