Badania mammograficzne

IMG 32562m27 marca 2014, przy Hali Sportowej w Główczycach, zaparkuje profesjonalnie wyposażony pojazd medyczny zwany "Mammobusem" w którym kobiety będą mogły poddać się badaniu mammografem.

Mammografia, czyli rentgenowskie badanie piersi, to najbardziej skuteczna metoda w diagnostyce wczesnych objawów raka piersi. Wczesne wykrycie tego nowotworu gwarantuje niemal 100% pewności na wyleczenie choroby. Co więcej, mammografia jest badaniem bezpiecznym i wykonywanym przy użyciu minimalnej dawki promieniowania rentgenowskiego.

Badania wykonuje firma FADO Centrum Usług Medycznych z Gdyni.

Bezpłatnymi badaniami mammograficznymi objęte są panie od 50 do 69 roku życia (rocznik 1943-1962). Natomiast Panie nie objęte programem profilaktycznym mogą skorzystać z badań odpłatnie. Warunkiem koniecznym do wykonania badania w tej sytuacji, jest uzyskanie zaświadczenia od lekarza dowolnej specjalności o braku przeciwwskazań do wykonania mammografii.

Rejestracja na badanie odbywa się drogą telefoniczną pod numerami: 58 66 62 444 oraz 801 080 007.

Szczegóły dotyczące badań.