Gminne Obchody Dnia Kobiet z Kołami Gospodyń Wiejskich

DK 6W dniu 2 marca świetlica wiejska w Żelkowie wypełniła się po brzegi mieszkankami Gminy Główczyce. Wszystko to za sprawą organizowanego w tym dniu spotkania z okazji Dnia Kobiet.

Inicjatywa spotkała się z ciepłym przyjęciem i panie chętnie skorzystały z możliwości wspólnego spędzenia czasu. Z zaproszenia skorzystało ponad 90 pań reprezentujących poszczególne Koła Gospodyń Wiejskich. Przybyły Panie z Kół Gospodyń z: Dargolezy, Główczyc, Klęcina, Rumska, Wielkiej Wsi, Stowięcina, Żelkowa oraz panie z Drzeżewa i mieszkanki Żelkowa.

Spotkanie rozpoczęło się powitaniem przez Panią Wójt Teresę Florkowską oraz przewodniczącego Rady Gminy Pana Michała Matkowskiego ? jedynego przedstawiciela męskiego rodu. Złożył serdeczne życzenia i podziękowania oraz podarował każdej pani ?słodki bukiecik?. 

Pierwsza część spotkania upłynęła na przeplatanej tańcami prezentacji programu artystycznego każdego z Kół. Jako pierwsze zaśpiewały panie z KGW Stowięcino; tematem przewodnim ich piosenki był brak sali w ich miejscowości (notabene ? budowa rozpocznie się w tym roku). Następnie wystąpiły panie z KGW Dargoleza. Panie wyróżniały się specjalnie przygotowanym strojem: jednolite koszulki oraz ładne fartuszki jak na perfekcyjne gospodynie przystało. Podczas tego występu do wspólnego śpiewania włączyły się wszystkie panie obecne na sali. Kolejną piosenkę zaśpiewały panie z Koła Gospodyń z Żelkowa. Panie były autorkami słów do muzyki ?Bałkanica? zespołu Piersi, które nawiązywały do uroków życia w Żelkowie.
Po muzycznych prezentacjach przyszedł czas na skecze i żarty. Rozpoczęła Pani Marianna Karczewska z KGW Główczyce, a po niej wystąpiła Pani Czesława Wilms z KGW Rumsko. Występy te spotkały się z wielkim aplauzem roześmianych pań.
W drugiej części panie wspólnie bawiły się, tańcząc w rytm skocznych melodii. Nie zabrakło śpiewu, rozmów i wesołej zabawy.
Wszystko to przyczyniło się do uroczystego uczczenia Święta Kobiet, które corocznie cieszy się dużym zainteresowaniem Pań. Miła atmosfera, jaka panowała podczas spotkania, pozwoliła mieszkankom gminy na oderwanie się od codziennych trosk i obowiązków.

 

DK 2

DK 3

DK 4

 

 

 

 

 

 

DK 5

DK 7

DK 8

 

 

 

 

 

 

 

 


tekst i zdjęcia: Joanna Lipczyńska

 

 

 

 

Wirtualne muzeum-m

BIP


Maczuga 2024 Baner mały mała rozdzielczość

Rajd "Maczuga Stolema" zaliczany jest do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację!

logoPMnO

 

Amicus-big

mak plus2

MATv Glow male

NEWSLETTER

Otrzymuj informacje e-mail o najnowszych wydarzeniach w GOK-u
Free business joomla templates