Hiszpański Bal Seniora

Bal Seniora 2014 1822 lutego na sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Główczycach odbył się Bal Seniora, pełen akcentów hiszpańskich. Nie zabrakło wachlarzy i tańców hiszpańskich oraz szerokiego programu artystycznego przygotowanego i zaprezentowanego przez Klub Wolontariusza AMICUS. 

Całą imprezę rozpoczął występ zespołu Klęcinianki, które wystawiły na scenie spektakl "Wesele Kurpiowskie". Ponad stu seniorów bawiło się przy muzyce tanecznej do późnych godzin nocnych.

Na ten dzień sala ośrodka kultury została specjalnie udekorowana przez wolontariuszy, którzy własnoręcznie wykonali wachlarze, nie zabrakło również byka i torreadora, których postaciami ozdobiono scenę. Każdy z zaproszonych gości otrzymał również pięknie wykonany wachlarz, który z pewnością będzie stanowił cenną pamiątkę i wspomnienie z Balu Seniora.

Na wstępnie zebranych gości powiatała Wójt Gminy Główczyce, Pani Teresa Florkowska oraz Przewodniczący Rady Gminy, Michał Matkowski. Jako pierwsze na scenie zaprezentowały się Klęcinianki, które wystawiły "Wesele Kurpiowskie", tradycyjny kurpiowski obrzęd zaślubin. Spektakl ten w Główczycach wystawiany był po raz pierwszy i spotkał się z życzliwym przyjęciem widowni. Goście zgromadzeni na balu mieli również okazję spróbować psiwa  - tradycyjnego kurpiowskiego piwa jałowcowego uwarzonego przez członka zespołu, Mirosława Warownego.

Po tym występie sceną zawładnęli wolontariusze z Klubu Wolontariusza AMICUS, którzy porwali do tańca zgromadzonych seniorów. Nie zabrakło także programu artystycznego w ich wykonaniu: przedstawili oni tańce: rycerski oraz hiszpańskie, w własnoręcznie wykonanych strojach. Salwy śmiechu wzbudził skecz o prawdziwie hiszpańskim bohaterze: Zorro, który wraz z sierżantem Garcią udaremnili napad na bank, przy okazji uwalniając parę seniorów biorących udział w odegraniu scenki. Stałym elementem występów wolontariuatu, który nie raz już gościł na scenie GOK-u były pokaz fireshow bez ognia oraz występ niezastąpionego Ivana Komarenki z zespołem, w którego wcielili się wolontariusze na czele z Krystianem Sibińskim.


Królem i królową Balu zostali wybrani: Jerzy Jóskowski z Rzuszcz i Teresa Choma z Izbicy, którzy aktywnie bawili się od samego początku imprezy. Gości, pięknymi złoconymi koronami udekorowali Pani Wójt i Przewodniczący Rady Gminy, a nowo wybrana królewska para odtańczyła wspólnie tradycyjnego walca oraz częstowała wszystkich zgromadzonych gości otrzymanym szampanem.

 

Bal Seniora 2014 1

Bal Seniora 2014 2

Bal Seniora 2014 3

 

 

 

 

 

Bal Seniora 2014 4

Bal Seniora 2014 5

Bal Seniora 2014 6

 

 

 

 

 

Bal Seniora 2014 7

Bal Seniora 2014 8

Bal Seniora 2014 9

 

 

 

 

 

Bal Seniora 2014 10

Bal Seniora 2014 11

Bal Seniora 2014 12

 

 

 

 

 

Bal Seniora 2014 13

Bal Seniora 2014 14

Bal Seniora 2014 15

 

 

 

 

 

Bal Seniora 2014 17

Bal Seniora 2014 19

Bal Seniora 2014 20

 

 

 

 

 

Bal Seniora 2014 21

Bal Seniora 2014 22

Bal Seniora 2014 23

 

 

 

 

 

 

 

Bal Seniora - Plakat

 

 


 

Tekst i zdjęcia: Paweł Żmuda

 

Wirtualne muzeum-m

BIP


Maczuga 2024 Baner mały mała rozdzielczość

Rajd "Maczuga Stolema" zaliczany jest do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację!

logoPMnO

 

Amicus-big

mak plus2

MATv Glow male

NEWSLETTER

Otrzymuj informacje e-mail o najnowszych wydarzeniach w GOK-u
Free business joomla templates