Otwarcie nowej świetlicy wiejskiej w Żelkowie

otwarcie swietlicy wiejskiej w Zelkowie 431 stycznia uroczyście otwarto nową świetlicę wiejską w Żelkowie. Na spotkaniu nie zabrakło przedstawicieli władz gminy Główczyce oraz licznie zebranych mieszkańców Żelkowa, którym nowa świetlica będzie służyć.

Remont świetlicy wiejskiej w Żelkowie zrealizowany został w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach działania ?Odnowa i rozwój wsi" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 ? 2013.

otwarcie swietlicy wiejskiej w Zelkowie 3Świetlica wiejska znajduje się w odnowionej części budynku w ścisłym centrum wsi. W ramach remontu gruntownie odtworzono konstrukcję dachową, podwieszono strop z kasetonów, odnowiono drewnianą podłogę i położono posadzki. Świetlica została ocieplona z zewnątrz, zamontowano także instalację CO i przebudowano instalację elektryczną. Koszt inwestycji wyniósł: 236 880,60 zł, dofinansowanie wyniosło 107 671,20 zł.

Z powodu przenikliwego mrozu i marznącej mżawki cała ceremonia otwarcia nowego obiektu odbyła się wewnątrz nowej sali. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonała wójt gminy Główczyce, Pani Teresa Florkowska, wicewójt Arkadiusz Hofman, sołtys Żelkowa Wioletta Kleparska i dyrektor GOK Paweł Żmuda. Okazjonalny poczęstunek dla gości przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich w Żelkowie.

otwarcie swietlicy wiejskiej w Zelkowie 1Nowootwarta świetlica powiększyła liczbę dostępnych dla mieszkańców świetlic w gminie Główczyce do 21 punktów świetlicowych, z których każdy jest otwarty pięć dni w tygodniu po 4 godziny dziennie i obsługiwany przez opiekuna inicjującego działania kulturalne na rzecz mieszkańców wsi.

Na 15 lutego zaplanowane jest również otwarcie drugiej ze świetlic odremontowanych w ramach tego projektu - świetlicy wiejskiej w Choćmirówku.

otwarcie swietlicy wiejskiej w Zelkowie 2otwarcie swietlicy wiejskiej w Zelkowie 5otwarcie swietlicy wiejskiej w Zelkowie 6

otwarcie swietlicy wiejskiej w Zelkowie 7otwarcie swietlicy wiejskiej w Zelkowie 8otwarcie swietlicy wiejskiej w Zelkowie 9