Rok remontów w Gminnym Ośrodku Kultury w Główczycach

sala widowiskowa GOKPrzełom roku to dobry moment by podsumować prace remontowe, które odbyły się w GOK-u i świetlicach wiejskich gminy Główczyce w minionym roku. 

Po termomodernizacji budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Główczycach w 2012 roku, dokonanej ze środków pozyskanych przez Urząd Gminy Główczyce, przyszedł czas na salę widowiskową. Został odnowiony parkiet w sali widowiskowej oraz sali kawiarnianej, a także zainstalowano światła przypodłogowe. Działania te dodały z pewnością blasku głównej sali naszego ośrodka.

W związku z przygotowaniami do Wesela Kurpiowskiego duży remont został przeprowadzony w świetlicy wiejskiej w Klęcinie. Tam także udało się odnowić drewnianą podłogę, przebudować scenę oraz pomalować i odświeżyć ściany i sufit. Na zapleczu, w pomieszczeniu z którego korzysta Koło Gospodyń Wiejskich z Klęcina, zostały położone nowe kafelki. Po wymianie drzwi wejściowych w zeszłym roku, w tym roku poprawiono schody wejściowe i również  na nich położono płytki.

W Szczypkowicach, na dużej sali położyliśmy kafelki, zostało także wykonane nowe pokrycie dachowe, całość świetlicy została też gruntownie odnowiona i odmalowana. Prace dekarskie pozwoliły usunąć źródło powstawania zacieków i zapobiegły dalszemu niszczeniu budynku.

Duży remont przeszły świetlice wiejskie w Choćmirówku i Żelkowie. Ze środków pozyskanych przez Urząd Gminy z Unii Europejskiej zostały odnowione ich wnętrza, cyklinowano i lakierowano parkiety, odmalowano ściany, a także dokonano termomodernizacji tych obiektów z zewnątrz. Świetlica w Żelkowie jest nowym punktem dla naszego ośrodka, zostanie w niej zatrudniony opiekun świetlicy, który w godzinach popołudniowych będzie prowadził zajęcia dla dzieci i młodzieży.

W świetlicy wiejskiej w Siodłoniu zostało wymienione pokrycie dachowe oraz dokonano pełnego malowania tej świetlicy. W pozostałych świetlicach wiejskich, których w sumie w naszej gminie jest aż 20, dokonano mniejszych prac oraz bieżących konserwacji uszkodzonych elementów. Tak było np. w Podolu Wielkim gdzie dokonano odtworzenia stanu kotłowni sprzed pożaru, który miał tam miejsce w listopadzie.

siedziskaJeśli chodzi o obiekty sportowe, duże inwestycje zrealizowano we wszystkich miejscowościach w których działają kluby sportowe. W Pobłociu, zgodnie z wytycznymi PZPN-u zostały zamontowane plastikowe krzesełka. Sto nowych miejsc siedzących w kolorach niebieskim i żółtym nadało temu boisku bardziej nowoczesny wygląd, pozwalając miejscowej Jantarii na spełnienie warunków do rozgrywek w "A" Klasie.

W Szczypkowicach, ze środków pozyskanych przez Urząd Gminy zostały wybudowane profesjonalne szatnie sportowe, natomiast w Główczycach istniejąca szatnia została odmalowana zarówno z zewnątrz jak i w środku. Na boisku w Główczycach poprowadzono przyłącze energetyczne, które w przyszłości pozwoli na obsługę dużych imprez plenerowych jak Główczycki Festiwal Lata czy Dożynki Powiatowe.

Liczymy że nadchodzący rok pozwoli przeprowadzić dalsze prace modernizacyjne w świetlicach wiejskich oraz w Gminnym Ośrodku Kultury, tak by w jak najlepszym stopniu odpowiadały one na zapotrzebowanie mieszkańców naszej gminy.

Wirtualne muzeum-m

BIP


Maczuga 2024 Baner mały mała rozdzielczość

Rajd "Maczuga Stolema" zaliczany jest do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację!

logoPMnO

 

Amicus-big

mak plus2

MATv Glow male

NEWSLETTER

Otrzymuj informacje e-mail o najnowszych wydarzeniach w GOK-u
Free business joomla templates