Noworoczny Turniej Siatkówki

Noworoczny turniej siatkarski 1Happy New Year brzmiał napis na plakacie promującym Noworoczny Turniej Siatkówki. Pierwsze dni 2014 roku okazały się szczęśliwe dla gości z Bytowa, którzy w pięknym stylu zwyciężyli w pierwszym turnieju sportowym tego roku na hali w Główczycach.


O turnieju mówiło się dość sporo już od pewnego czasu. Na profilach społecznościowych trwała dyskusja i zapowiedzi nadchodzącego turnieju. Można było wyczytać wpisy typu ?jedziemy po zwycięstwo?, ?zrobimy miazgę?, ?przyjedziemy zobaczymy?, ?a jaki tam jest u Was poziom??. Robiło się naprawdę ciekawie. Na dwa dni przed rozpoczęciem turnieju lista zespołów została zamknięta. Stawiła się rekordowa obsada ? pięć ekip: Dzikie Kormorany Główczyce, Czarni Pobłocie, Sadza Słupsk, KSK Kołczygłowy oraz D&H Poland Bytów.

Turniej odbywał się w systemie każdy z każdym do dwóch wygranych setów. O 12.30 po krótkim powitaniu wszystkich teamów rozpoczęło się wielkie sportowe święto w Główczycach. Na parkiecie łącznie można było podziwiać czterdziestu czterech siatkarzy. Naprawdę było na co popatrzeć.

Noworoczny turniej siatkarski 8Jako pierwsi publiczności zaprezentowali się zawodnicy D&H Poland Bytów i Czarnych Pobłocie. Czarni to triumfator poprzedniego turnieju i wydawał  się być faworytem. Panowie z Bytowa to była zagadka. Niestety dla ekipy z Pobłocia nastąpiło szybkie rozwiazanie łamigłówki, jaka to ekipa po raz pierwszy zawitała do stolicy naszej gminy. Pierwszy set to wygrana bytowian do 16. Natomiast w drugim secie nastąpiła deklasacja zespołu z Pobłocia. Mimo, że starali się bardzo, tzw. ?gwoździe? i potężne zagrywki siały u nich popłoch. Ekipa z Pobłocia, na czele z liderem Piotrem Kozioł nie dała rady i uległa aż 6:25, a w całym meczu 0:2. To był zimny prysznic dla zwycięzców poprzedniego turnieju. Miny zawodników innych ekip lekko zrzedły oglądając popisy braci Stoltmannów i spółki z Bytowa. ?Co za poziom? - padało szeptem tu i ówdzie.

Noworoczny turniej siatkarski 9Drugi pojedynek to mecz kolejnych debiutantów w Główczycach - KSK Kołczygłowy z vicemistrzami Mikołajkowego Turnieju - Sadzą Słupsk. KSK składał się przede wszystkim z gimnazjalistów uczęszczających do szkoły w Kołczygłowach. Padały pytania do organizatora, czy nie za młodzi zawodnicy będą walczyć na parkiecie. Po konsultacji z grającym opiekunem - Jordanem Wiktorowiczem, który zapewnił, że wszystko jest w porządku, przystąpiono do pojedynku. Sadza przywiozła na turniej aż cztery siatkarki: Agatę Sikorę, Agnieszkę Bereżańską, Anitę Dyśko, Monikę Giemzę-Damską oraz czterech panów. Był to najbardziej żeński team turnieju. Panie z Sadzy Słupsk cały czas uśmiechnięte zaczęły walkę. Niestety, już w pierwszym secie wyrażna przewaga młodych gimnazjalistów doprowadziła do wyniku końcowego 8:25 dla KSK! Sadza i kibice zostały zdziwione takim obrotem sprawy. Płynność akcji, zrozumienie, urozmaicenie zagrywek ? to były cechy ekipy z Kołczygłów. W drugim secie Sadza wzięła się do roboty. Do siedemnastu punktów gra była w miarę wyrównana. Póżniej jednak KSK nie dał szans pięknym siatkarkom ze Słupska wygrywając 25:17 i cały mecz 2:0.

Noworoczny turniej siatkarski 10Trzeci pojedynek to mecz gigantów turnieju. Dzikie Kormorany Główczyce zmontowały bardzo silną ekipę, od kilku tygodniu zapowiadając triumf. Wzmocniły się nowymi siatkarzami: Andrzejem Polaczkiem, czy braćmi Majcherskimi. D&H Poland Bytów pokazał w pierwszym meczu swą siłę, więc spotkanie zapowiadało się pasjonująco. Dawno w Główczycach nie widziano siatkarskiego pojedynku na tak wysokim poziomie. Pierwszy set to walka punkt za punkt. Było wszystko w tym secie, przepiękne kombinacje w rozegraniu, atomowe ataki, plasowane zbicia, asy serwisowe, podwójne, a nawet potrójne bloki, doskonała gra w obronie. W Kormoranach szaleli bracia Majcherscy, Piotr Terefenko, Patryk Gański, wszystkim zarządzał kapitan Mateusz Lipski. Wśród bytowian pięknymi atakami popisywał się Dawid Kuszlewicz, Marcin Chac i Krystian Stoltmann. Po zaciętym boju ptaki zwyciężyły w stosunku 26:24. Na drugi set siatkarze z Bytowa wyszli bardzo skoncentrowani. Po koncertowej grze nie dali szans Dzikim Kormoranom wygrywając 25:16. Nadszedł tie ?break, gdzie gra się według przepisów do piętnastu zdobytych punktów. W pierwszej fazie set układał się punkt za punkt. Świetne kombinacje Andrzeja Jurszy, braci Stoltmann i innych siatkarzy z D&H przyniosły sukces - trzeci set wygrany 15: 11 i cały mecz 2:1. ?To był piękny mecz? ? słychać było wśród licznej publiczności .

Następne spotkanie to gra dwóch przegranych zespołów ? Sadzy Słupsk z Czarnymi Pobłocie. Podrażnieni porażką w pierwszym meczu siatkarze pod wodzą Piotra Kozioł nie dali szans grającemu radośnie i na luzie zespołowi ze Słupska. Mimo, że Panie z Sadzy robiły co mogły wspomagane dzielnie przez szalejącego na siatce Grzegorza Piotrkowicza i Mateusza Kusztala to Czarni wygrali gładko do jedenastu i do dwunastu.

Noworoczny turniej siatkarski 11Przyszedł czas na kolejny pojedynek. Tu naprzeciw siebie stanęli ?małolaci? z Kołczygłów i Kormorany z Główczyc. Siatkarze miejscowi przystąpili bardzo rozlużnieni do tego meczu. Gimnazjaliści natomiast dali popis technicznej gry. Szalał w ataku doświadczony Jordan Wiktorowicz razem z Fabianem Dawidowiczem, doskonale grą dyrygował ? czternastolatek ? Patryk Kwasigroch. KSK rozłożył na łopatki faworytów 25:10! W przerwie w szeregach Kormoranów nastąpiła prawdziwa narada wojenna. Padały niecenzuralne słowa, pokrzykiwania i mobilizujące odzywki. Pomogło, ekipa z brylującym w tym secie Sebastianem Kudżbą i Piotrem Terefenko nie dała szans gościom z Kołczygłów wygrywając 25:14, doprowadzając do tie-breaka. W trzecim secie niesieni falą pięknej gry z poprzedniego seta i ogłuszającym dopingiem kilkudziesięciu głosów  z trybun miejscowi zwyciężyli rewelację turnieju w stosunku 15:12 i w całym meczu 2:1.

Szósty mecz, jak się póżniej okazało, był spacerkiem dla D&H Bytów. Sadza po dwóch porażkach była nieco podłamana, w zespole widać były małe konflikty. Wykorzystali to bardzo wyraźnie siatkarze z Bytowa. Po urozmaiconej grze, akcjach Polak ? Jursza Stoltman, świetnych zagrywkach Aleksandra Grzywnowicza oraz podwójnych blokach braci Stoltmannów Sadza doznała trzeciej porażki 0:2 (14:25, 9:25).

Noworoczny turniej siatkarski 12Siódmy pojedynek turnieju był bardzo ważny dla obu ekip. Aby liczyć się w końcowej klasyfikacji Czarni i KSK musiały wygrać. Oczywiście w siatkówce zwycięzca jest tylko jeden, więc walka w tym meczu była na całego. W pierwszej partii - do połowy seta było punkt za punkt. Od stanu 14:14 zaczęła się rysować przewaga KSK. Czarni robili za dużo błędów w przyjęciu zagrywki, oraz zupełnie nie wychodziły im kombinacyjne rozegrania, w których tak dobrze prezentowali się w poprzednich główczyckich turniejach. Załamani Adam Reńkas, Sebastian Purzycki, Mariusz Chamerski nie potrafili nawiązać równej gry z młodocianymi adeptami siatkówki z Kołczygłów. Zespół ten doskonale dowodził Jordan Wiktorowicz, który świetnie ustawiał i planował sposoby rozegrania po serwisach przeciwnika. Piękne ataki z drugiej lini Jordana i Fabiana Dawidowicza siały popłoch u Czarnych. Świetne zmiany taktyczne gdzie na serwis wchodziła jedyna kobieta - Agata Adamczyk, powodowały zamieszanie u pobłockiej drużyny. Pierwszy set 25:18 dla KSK. W drugim secie Czarni jeszcze raz spróbowali zawalczyć, atakował Grzegorz Hildebrandt, Sebastian Purzycki, Piotr Kozioł, świetnie serwował Mateusz Mazurek. Nic to nie pomogło, KSK był lepszy, po świetnych rozegraniach czternastoletniego Kwasigrocha zwyciężyli w drugim secie do 19. W całym meczu 2:0.

Kolejne spotkanie było ostatnim meczem Sadzy Słupsk. Ta damsko-męska ekipa zmierzyła się z Dzikimi Koromoranami. Trzeba powiedzieć, że był to najlepszy mecz drużyny Sadzy. Nareszcie zagrali z zębem i z wiarą w zwycięstwo. Świetnie serwowały Panie: Agnieszka Bereżańska, Anita Dyśko, mocne bomby słał w Kormorany Grzegorz Piotrkowicz, w obronie uwijał się Maciek Sikora i Krzysiek Rosiński. Kormorany nie miały wcale łatwo. Pierwszy set 25:12 dla Dzikich. Drugi set to walka na całego i ambitni siatkarze i siatkarki z Sadzy grali jak równy z równym z faworyzującymi Kormoranami. Niestety nie udało się i przegrali do osiemnastu i w całym spotkaniu 0:2.

Noworoczny turniej siatkarski 13Przedostani pojedynek przeszedł do historii główczyckich turniejów. Wystarczy podać liczby pierwszego seta ? 33:31 dla D&H Poland Bytów w starciu z KSK Kołczygłowy! Spotkania stojącego na tak wysokim poziomie nie widziano chyba nigdy na hali w Główczycach. Było w nim wszystko, doskonałe rozegrania, taktyczne zagrywki jak : ?podwójna krótka?, ?atak z obiegnięciem?, ?atak z drugiej lini?, ?kiwki? rozgrywających. Długo by się rozpisywać i zachwalać. Od stanu 25:25 w pierwszym secie lampy palące się na hali mało nie popękały od toczących się na parkiecie emocji. Punkt za punkt, atak za atak. Było tak ?gorąco?, że po jednej z akcji doszło do przepychanki słownej miedzy arbitrem a dwoma zespołami. Na szczęście spór załagodzono i walka w pierwszym secie trwała dalej. Bardziej odporni psychicznie okazali się podopieczni Andrzeja Jurszy z D&H zwyciężając 33:31! Jak się póżniej okazało set ten miał niebagatelne znaczenie dla przebiegu dalszego pojedynku. Fabian Dawidowicz i spółka była tak zmęczona maratonem w pierwszym secie, że nie dała rady bytowianom. Ulegli 25:13 i w całym meczu 0:2. ?Co za mecz? - krzyczeli kibice, na stojąco oklaskując oba zespoły schodzące z parkietu.

Noworoczny turniej siatkarski 14Przyszedł czas na ostatni pojedynek popołudnia. Dzikie Kormorany chcąc zająć drugie miejsce musiały odprawić z kwitkiem podłamaną ekipę z Pobłocia. Poza tym mieli do wyrównania stare porachunki z poprzedniego turnieju i pałali rządzą rewanżu. Natomiast Czarni chcieli w końcu zaprezentować się najlepiej tego dnia w Główczycach. Co z tego wynikło? Świetne kolejne spotkanie stojące na wysokim poziomie. Grały dwa równorzędne zespoły. Tym razem Czarni grali bardzo równo, nie popełniali błędów własnych. Świetne akcje Kozioł ? Hildebrandt ? Purzycki straszyły ptactwo główczyckie. Mecz punkt za punkt. Końcówka była bardzo dramatyczna, przy stanie 23:23 jeden z zawodników Pobłocia zrobił banalny błąd podwójnego odbicia?i Kormorany mieli piłkę setową. Po arcyciekawej ostatniej wymianie w pierwszym secie Kormorany zdobyły dwudziesty piąty punkt wygrywając dwoma oczkami z Czarnymi. Drugi set był również bardzo zacięty, Czarni skoncentrowani, pełni chęci odniesienia wiktorii nad lokalnymi przeciwnikami. Niestety trafili na świetne momenty braci Majcherskich. Oni w połączeniu z Piotrem Terefenko i Sebastianem Kudżmą nie dali szans ambitnie walczącym zawodnikom ze wschodniej granicy Gminy Główczyce. Wynikiem 25:21 zakończyli drugi set i cały mecz 2:0.

Po dziesięciu wspaniałych widowiskach siatkarskich turniej około godziny 20.30 dobiegł końca. Wręczono piękne puchary i dyplomy oraz uhonorowano najlepszego zawodnika zawodów. Noworoczny turniej siatkówki dobiegł końca.

Wyniki:

1. Czarni Pobłocie ? D&H Poland Bytów - 0:2 (16:25,6:25)

2. Sadza Słupsk ? KSK Kołczygłowy ? 0:2 (8:25,17:25)

3. Dzikie Kormorany - D&H Poland Bytów ? 1:2 (26:24,16:25,11:15)

4. Czarni Pobłocie ? Sadza Słupsk ? 2:0 (25:11,25:13)

5. Dzikie Kormorany ? KSK Kołczygłowy ? 2:1 (10:25,25:14,15:12)

6. D&H Poland Bytów ? Sadza Słupsk ? 2:0 (25:14,25:9)

7. KSK Kołczygłowy ? Czarni Pobłocie ? 2:0 (25:18,25:19)

8. Dzikie Kormorany ? Sadza Słupsk - 2:0 (25:12,25:18)

9. KSK Kołczygłowy ? D&H Poland Bytów - 2:0 (31:33,13:25)

10. Dzikie Kormorany ? Czarni Pobłocie ? 2:0 (25:23,25:21)

 

Tabela i składy:

Noworoczny turniej siatkarski 5I miejsce
D&H Poland Bytów ? 10 punktów,

Skład:Robert Stoltmann, Mateusz Polak, Krystian Stoltmann, Marian Stolc, Aleksander Grzywnowicz, Dawid Kuszlewicz, Marcin Chac, Dariusz Pepliński,Andrzej Jursza

 

 


Noworoczny turniej siatkarski 6II miejsce
Dzikie Kormorany Główczyce ? 7 punktów,

Skład: Mateusz Lipski, Sebastian Kudżba, Andrzej Polaczek, Piotr Terefenko, Patryk Gański, Oskar Majcherski, Fabian Majcherski, Agata Grabowska, Tomasz Lemańczyk, Patryk Zieliński

 

 

Noworoczny turniej siatkarski 3III miejsce
KSK Kołaczygłowy ? 6 punktów,

Skład: Sebastian Chwarzyński, Franc Kacper, Jordan Wiktorowicz, Patryk Kwasigroch, Krzysztof Chwarzyński, Fabian Dawidowicz, Piotr Mrozek-Gliszczyński, Dawid Ludwig, Agata Adamczyk.

 

 

 

Noworoczny turniej siatkarski - Czarni PobłocieIV miejsce
Czarni Pobłocie ? 3 punkty,

Skład: Michał Piątkowski, Mariusz Chamerski, Grzegorz Hildebrandt, Marcin Jura, Mateusz Mazurek, Adam Reńkas, Sebastian Purzycki, Piotr Kozioł.

 

 

Noworoczny turniej siatkarski 4V miejsce
Sadza Słupsk ? 0 punktów,

Skład: Agata Sikora, Maciej Sikora, Agnieszka Bereżańska, Anita Dyśko, Monika Giemza-Damska, Mateusz Kusztal, Grzegorz Piotrkowicz, Krzysztof Rosiński.

Najlepszym siatkarzem turnieju wybrany został Patryk Kwasigroch (KSK Kołczygłowy).

Sędzia : Tomasz Wiktorzak,
Sędzia tablicy wyników : Damian Krajewski

 

Noworoczny turniej siatkarski 7

 

 Tekst: Tomasz Wiktorzak, zdjęcia: Paweł Żmuda

 

 

 

Wirtualne muzeum-m

BIP


bannery maczuga 2023 02

Rajd "Maczuga Stolema" zaliczany jest do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację!

logoPMnO

 

Amicus-big

mak plus2

MATv Glow male

NEWSLETTER

Otrzymuj informacje e-mail o najnowszych wydarzeniach w GOK-u
Free business joomla templates