HariboCrew podsumowało rok 2013!

Haribo Crew - Globino 2013 2Piątek 29 listopada 2013r. był jednym z najważniejszych dni dla członków grupy breakdance HariboCrew. Tego dnia okazało się kto zasłużył na miano najlepszego. Paweł Kamiński przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury Gminy Słupsk w Głobinie zorganizował zawody breakdance ?HariboBboy Jam? na które przybyło 200 osób, w tym około 60 uczestników, w tym także szkółka breakdance z gminy Główczyce.

Warto podkreślić, że mimo narastającej liczby konkurencyjnych szkół tanecznych grupa HariboCrew jest grupą liczną a co najważniejsze jednoczącą młodzież z całego Pomorza. Jest to możliwe dzięki współpracy gmin z województwa pomorskiego, która umożliwia dzieciom wyjazdy na zawody taneczne w Polsce oraz za granicą.

Haribo Crew - Globino 2013 3Po całorocznych sukcesach grupy HariboCrew nieuniknione było wskazanie ucznia, który dołożył wszelkich starań poprzez treningi oraz aktywny udział w pokazach gminnych i wyjazdach na zawody taneczne. Wyboru tego dokonał skład sędziowski: Bboy Żółw ( Kings of Warsaw, Warszawa), Bboy Gerber ( HariboCrew, Słupsk) oraz trener BboyPawlotti. Zmagania uczniów podzielone zostały na trzy kategorie:
- do lat 8
- kategoria dla dziewczyn Bgirls Battle
- kategoria OPEN

Haribo Crew - Globino 2013 4Najwięcej emocji dostarczyła kategoria kids, najmłodszy uczestnik miał 5 lat. Na miano najlepszego zapracował Bboy Alex, trenujący na co dzień w Słupsku. W grupie dziewcząt zwyciężyła Ewelina Gac reprezentująca grupę breakdance Główczyce. Zaś w kategorii Open, a zarazem tytuł najlepszego tancerza HariboCrew roku 2013 roku zdobyła Julia Kalata, trenująca w Kusowie. Werdykt był jednomyślny i w pełni spełniał wszystkie założenia zwycięskiego tytułu. Emocje panujące w czasie walk tanecznych udzieliły się każdemu zarówno publiczności gdzie przeważali rodzice i koledzy wspierający młodych tancerzy jak i trenerowi, który po zakończeniu pogratulował swoim podopiecznym: ?Moim największym sukcesem jest to, że w Haribo są osoby początkujące, które zaczynają swoją drogę, tak bardzo chcą być częścią grupy, że potrafią przełamać strach stres wstyd i brak pewności siebie by rywalizować z bardziej doświadczonymi kolegami .?Słowa te są również podsumowaniem nowo utworzonej grupy w Siemianicach, która mimo krótkiego stażu wzięła udział w zawodach i wypadła naprawdę świetnie.


Zawody te podsumowały rok 2013 oraz zachęciły grupę do dalszej pracy na treningach by kolejny rok również obfitował w sukcesy.

 

 


 

 

Tekst i zdjęcia: Bboy Pawlotti & Haribo Crew

Wirtualne muzeum-m

BIP


bannery maczuga 2023 02

Rajd "Maczuga Stolema" zaliczany jest do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację!

logoPMnO

 

Amicus-big

mak plus2

MATv Glow male

NEWSLETTER

Otrzymuj informacje e-mail o najnowszych wydarzeniach w GOK-u
Free business joomla templates