Dwa Bale Seniora w jeden weekend

Bal SenioraNiech żyje Bal!  W weekend 23-24 listopada odbyły się dwie jesienne imprezy, których adresatami byli seniorzy z terenu gminy Główczyce. Najpierw, w sobotę bawili się w Gminnym Ośrodku Kultury goście z okolic Główczyc i Żelkowa, natomiast dzień później odbyła się podobna impreza w Wiejskim Domu Kultury dla seniorów z Pobłocia i Stowięcina.


Na wszystkich przybyłych gości czekały pięknie udekorowane sale, smaczny poczęstunek, bogaty program artystyczny i zabawa do późnej nocy.

 

 

IMG 2368W Główczycach program artystyczny rozpoczął się występem pensjonariuszy i pracowników Środowiskowego Domu Samopomocy w Rumsku, który to występ stał się już pewną tradycją imprez dla seniorów. Również tym razem występujący artyści zebrali zasłużone brawa od licznie zgromadzonej publiczności. W Pobłociu bal otworzył Zespół Ludowy Klęcinianki, który wystawił spektakl ?Wesela Kurpiowskiego? ? występ otrzymał gromką owację.

IMG 2624Obejrzeć mogliśmy również występy wolontariuszy z Klubu Wolontariusza AMICUS, którzy przygotowali bardzo zróżnicowany program artystyczny zaprezentowany na obu imprezach. Dużym zainteresowaniem cieszyły się Wybory Miss, w których obok wolontariuszy wystartowali także zaproszeni goście. Śmiech towarzyszył każdej odsłonie tego konkursu, kandydatki na miss prezentowały się w ciekawych strojach, musiały wykazać się umiejętnością tańca i poczuciem humoru. Mogliśmy także obejrzeć tańce przygotowane przez wolontariuszy m.in. taniec z parasolkami oraz taniec rycerski. Nie zabrakło również fireshow, wprawdzie bez ognia, jednak z gorącymi oklaskami od widowni. Największe brawa zebrał z pewnością występ ?Ivana Komarenko z zespołem?, w których role doskonale wcielili się wolontariusze naśladując znane z telewizji występy gwiazdora. Po występach przyszedł czas na zabawę taneczną przy najlepszych polskich przebojach, rozmowy z dawnymi znajomymi czy wybory króla i królowej balu. To zaszczytne miano otrzymali: w Główczycach Pani Irena Żydyk z Żelkowa i Pan Włodzimierz Szafrański z Wielkiej Wsi, natomiast w Pobłociu Pani Krystyna Mzyk z Wolini i Pan Władysław Bodnar ze Stowięcina

Obie imprezy zorganizował Klub Wolontariusza AMICUS, którego wsparły liczne osoby prywatne i instytucje, m.in. Urząd Gminy w Główczycach, Ośrodek Pomocy Społecznej w Główczycach, Koła Gospodyń Wiejskich, szkoły z terenu gminy Główczyce, Gminny Ośrodek Kultury w Główczycach.

 

 Zobacz pełną galerię zdjęć z Balów Seniora w Główczycach i Pobłociu (91 zdjęć)

 

IMG 2154IMG 2215IMG 2703

 


 

 

Tekst: Paweł Żmuda, zdjęcia: Bogusław Chyła

 

Bal seniora - Glowczyce - plakatBal seniora - Poblocie - plakat

Wirtualne muzeum-m

BIP


Maczuga 2024 Baner mały mała rozdzielczość

Rajd "Maczuga Stolema" zaliczany jest do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację!

logoPMnO

 

Amicus-big

mak plus2

MATv Glow male

NEWSLETTER

Otrzymuj informacje e-mail o najnowszych wydarzeniach w GOK-u
Free business joomla templates