Turniej siatkarski z okazji Święta Niepodległości

IMG 18569 listopada 2013 roku, w przeddzień Dnia Niepodległości, przyjechały do Główczyc siatkarskie teamy na turniej Główczyckie Orły. Na parkiecie hali przy ul.Skórzyńskiej pojawiły się następujące ekipy: Dzikie Kormorany z Główczyc, Czarni z Pobłocia oraz Wixomania z Damnicy.

O godzinie 16:00 nastąpiło oficjalne rozpoczęcie turnieju i omówienię zasad. Grano systemem każdy z każdym do 3 wygranych setów.

Jako pierwsi na parkiet wyszli zawodnicy Dzikich Kormoranów i Wixomanii. Pierwszy set był wzajemnym sprawdzaniem się przeciwników, z lekką przewagą Kormoranów. Zwyciężyli dość gładko 25:19. Wydawało się, że kolejne sety będą przysłowiowym "spacerkiem" dla Kormoranów, lecz okazało się inaczej. Drugi set to już zażarta walka punkt za punkt. Piękne akcje godne Final Four Ligi Światowej następowały jedna po drugiej. W drużynach brylowali Sebastian Kudżba (Koromorany) i Adrian Przybyła (Wixomania). Po świetnym secie wygrał na przewagi zespół Wixomani 26:24. Trzeci set tego pojedynku to już popis Wixomani, która pokonała wyraźnie Dzikie Kormorany w stosunku 25:19.

Przyszedł kluczowy czwarty set. Gra układała się znowu punkt za punkt. Kolejne liczne akcje kończyły się pięknym atakami, obronami oraz asami serwisowymi. W połowie seta kontuzji doznał wyróżniający się siatkarz Wixomanii Adrian Przybyła i w związku z tym zespół ten kończył seta w piątkę. Mimo tego walczyli bardzo dzielnie i przegrali minimalnie 23:25. Stan rywalizacji 2: 2 na tablicy świetlnej,czas gry 1h15min. Po krótkiej pauzie przyszedł czas na tie break.Osłabiona drużyna Wixomani przeciwstawiała się w pięciu przeciwko szóstce Kormoranów. Znowu było punkt za punkt, jednak w końcówce 5 seta na kilka punktów odskoczyły Kormorany, utrzymując przewagę do końca. Zwyciężyli w stosunku 15:13. Wynik końcowy tego pojedynku 3: 2 dla Dzikich Kormoranów.
Po tym pojedynku zespół Wixomani poddał walkowerem następny mecz z powodu zdekompletowania zespołu (kontuzja gracza).

Po 15 minutowej przerwie na parkiet wyszły zespoły, które wskutek walkowera Wixomanii grały o 1 miejsce. Dzikie Kormorany ? Czarni. Pierwszy set ułożył się po myśli wypoczętym zawodnikom Czarnych. Rozgromili Dzikie Kormorany w stosunku 25:16. W swoich szeregach mieli Paulinę Pulit, która świetnie rozgrywała piłkę,serwowała i broniła na wysokim poziomie. Po Kormoranach widać było zmęczenie po długim, wcześniejszym pojedynku. Drugi i trzeci set to już dramaturgia. Walka punkt za punkt, atomowe ataki z obu stron, skuteczne bloki, gra w obronie wszystkimi częściami ciała (głowa, noga), kilka razy oba zespoły popisały się asami z zagrywki. Drugi set zakończył się wygraną Dzikich Kormoranów 25:23. Trzeci set to znowu podobny wynik 25: 23 dla Kormoranów. W czwartym secie pełna mobilizajca Czarnych, wszak przegrywali 1:2. Starali się i grali najlepiej jak potrafili, lecz niestety to było za mało dla świetnie dysponowanego tego dnia zespołu Dzikich Kormoranów. Wynik końcowy 25:18 dla Dzikich Kormoranów.

Turniej dobiegł końca. Po bardzo emocjonujących, stojących na wysokim poziomie meczach miejsca wyglądały następująco:
1 miejsce - Dzikie Kormorany (Główczyce)
2 miejsce ? Czarni (Pobłocie)
3 miejsce ? Wixomania (Damnica)
Najlepszym siatkarzem turnieju wybrany został: Sebastian Kudżba ? Dzikie Kormorany.

Sędziowanie: Tomek Wiktorzak - sędzia główny, Damian Krajewski ? stolik sędziowski, tablica wyników.

Zespoły zagrały w składzie:

1. Dzikie Kormorany (Główczyce) w składzie: Mateusz Lipski, Agata Gralowska, Sebastian Kudżba, Piotr Terelenko, Tomasz Lemańczyk, Zbigniew Nastały, Paweł Bączyk, Patryk Zieliński 
2. Czarni(Pobłocie) : Paulina Pulit, Sebastian Purzycki, Piotr Kozioł, Adrian Karwacki, Mariusz Chamerski, Grzegorz Hildebrandt
3. Wixomania(Damnica) : Adrian Przybyła, Dawid Żurawski, Kamil Kosucho, Wojciech Pytlak, Grzegorz Zamęcki, Krzysztof Zamęcki

IMG 1846

IMG 1847

IMG 1851

 

 

 

 

 

IMG 1852

IMG 1853

IMG 1868

 

 

 

 

 

IMG 1870

IMG 1873

IMG 1874

 

 

 

 

 

IMG 1876

IMG 1883

IMG 1896

 

 

 

 

 

 IMG 1909IMG 1905IMG 1903

 

 

 

 

IMG 1911

IMG 1912

IMG 1925

 

 

 

 

 

IMG 1928

IMG 1933

IMG 1935

 

 

 

 

 

IMG 1936

IMG 1938

IMG 1942

 

 

 

 

 

 


Tekst: Tomasz Wiktorzak, zdjęcia: Bogusław Chyła

 

 

Wirtualne muzeum-m

BIP


Maczuga 2024 Baner mały mała rozdzielczość

Rajd "Maczuga Stolema" zaliczany jest do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację!

logoPMnO

 

Amicus-big

mak plus2

MATv Glow male

NEWSLETTER

Otrzymuj informacje e-mail o najnowszych wydarzeniach w GOK-u
Free business joomla templates