Piłkarska Jesienna Nawałnica zawitała do Główczyc

Jesienna Nawałnica26 i 27 pażdziernika na hali sportowej w Główczycach 7 zespołów stanęło do walki o puchar turnieju piłki nożnej ?Jesienna Nawałnica?. Wszyscy w bojowych nastrojach przystąpili do gry pierwszego dnia turnieju, który miał ustalić rozstawienie zespołów w niedzielnych play off. Rozlosowano dwie grupy. W grupie A rywalizowały systemem każdy z każdym następujace ekipy: Hasan Kebab Old Young, RTS Główczyce, Pająki Zgojewo, Goldcash Lombardia. W grupie B były tylko trzy zespoły: Katrina, Aktywna Fabryka oraz Kaszubia Rzuszcze, jednak emocji w ich pojedynkach również nie brakowało.


W sobotę o godzinie 16 rozpoczęła się sportowa walka. Grano po jednej części w wymiarze 15 minut.

W grupie A po kilku spotkaniach na pozycję lidera wyszedł zespół Hasan Kebab. Gładko pokonał Pająki Zgojewo 5:1 i Goldcash Lombardia 3:0, natomiast pojedynek z RTS Główczyce był bardzo wyrównany i zacięty. Po 15 minutach minimalnie lepsi okazali się piłkarze z Hasan Kebab wygrywając 2:1. W grupie tej padły jeszcze następujące wyniki RTS Główcztce - Pająki Zgojewo (0:0), Gold Cash Lombardia - Pająki Zgojewo (1:0), Gold Cash Lombardia - RTS Główczyce (5:0). Tabela Grupy A po pierwszym dniu układała się następująco: Hasan Kebab - 9 pkt, Gold Cash Lombardia - 6 pkt, Pająki Zgojewo - 1 pkt, RTS Główczyce ? 1 pkt.


Jesienna NawałnicaGrupa B zaczęła od mocnego uderzenia. Już w pierwszym meczu - jak mówili kibice - grali faworyci turnieju: Katrina i Aktywna Fabryka. Mecz obfitował w wiele akcji i sytuacji pod każda bramką, walki było co niemiara, strzelono aż 5 goli. Wynik tego pojedynku to 3:2 dla Aktywnej Fabryki. O wadze i emocjach tego pojedynku niech świadczy fakt, że oba zespoły kończyły mecz w czwórkach. Po 2 czerwonych kartkach sedzia usunął po jednym zawodniku z każdego zespołu.

Aktywna Fabryka po tym meczu pozostała już liderem Grupy B pokonując jeszcze Kaszubię Rzuszcze 3:2, która dzielnie walczyła z faworytami. Ostatni pojedynek tej grupy przyniósł wysokie zwycięstwo Katriny nad Kaszubią 4:1. Tabela na koniec rozgrywek w grupie B układała się nastepująco: pierwsze miejsce Aktywna Fabryka z 6 punktami, drugie Katrina z 3 punktami, a trzecie Kaszubia Rzuszcze bez dorobku punktowego.


DSC07999W niedzielę nastąpił drugi etep turnieju, czyli rozgrywki Play Off. Zwycięzcy ćwierćfinałów przechodzili do gry o miejsca 1-4, natomiast przegrani o miejsca 5-7. Hasan Kebab w związku z tym, że był w grupie z czterema zespołamij, jako zwycięzca grupy miał zapewniony awans do półfinału, gdzie czekał na rezultat meczu Kaszubia - Gold Cash. Mecz ten był bardzo wyrównany, Po 15 minutach na tablicy świetlnej widniał wynik 0:0, wskutek czego sędzia Wojciech Młynarczyk zarządził serię rzutów karnych. W tym bardzo widowiskowym pojedynku górą wyszedł zespół Gold Cash Lombardia wygrywając ostatecznie spotkanie 2:1 w rzutach karnych.

Następną parą ćwiercfinałową były znające się doskonale zespoły Katriny i Pająków Zgojewo. Zespół Katrina uchodzący za murowanego faworyta nie dał rady bardzo ambitnie grającym piłkarzom Pająków Zgojewo i uległ rywalom 1:3. Na uwagę w tym meczu zasłużył bramkarz Pająków, który kilkoma świetnymi interwencjami uchronił swój zespół od utraty goli. Tak więc jeden z faworytów odpadł ze strefy medalowej.

Pozostał na placu boju jeszcze jeden główny faworyt Aktywna Fabryka. Zmierzył się on w ostatnim ćwierćfinale z zespołem RTS Główczyce. Kibice przecierali oczy ze zdumienia gdy po 6 minutach na tablicy widniał wynik 2:0 dla skazanych na porażkę zawodników RTS. Świetna postawa całego zespołu i wybijającego się grą techniczną lidera RTS-u Miłosza Pawelczyka odprawiła z kwitkiem Aktrywną Fabrykę w stosunku 4:2. Kolejny faworyt poza medalami.

Jesienna NawałnicaTurniej robił się przez to bardzo ciekawy i pełen niespodzianek. Przyszedł czas na pierwszy półfinał Hasan Kebeb ? Gold Cash Lombardia. Tu gwiazdą okazał się póżniejszy król strzelców turnieju Krzysztof Winiarski z Hasan Kebab. Strzelił w tym meczu 3 bramki  przez co jego zespół nie dał żadnych szans Gald Cash Lombardii wygrywając 4:1. W drugim półfinale spotkały się rewelacje turnieju: Pająki Zgojewo z RTS Główczyce.Temeperatura hali sięgała zenitu podczas gdy na obie bramki sunęły szybkie akcje i padały liczne strzały. W Pająkach szaleli bracia Grzesik i Dawid Kurczawa, w RTS w bramce uwijał się Dawid Maron, lecz mimo to RTS nie dał rady zespołowi ze Zgojewa ostatecznie przegrywając 0:2.


Jesienna NawałnicaW wielkim finale spotkały się zespoły Hasan Kebab Old Young i Pająki Zgojewo. Po bardzo wyrównanym pojedynku, gdzie kości trzeszczały, koszulki pękały w szwach a bramkarze uwijali się jak w ukropie, po pięknej indywidualnej akcji najlepszego strzelca i zawodnika turnieju Krzysztofa Winiarskiego piłka wylądowała w siatce Pajaków. Jacek Wielgus - najlepszy bramkarz turnieju był bez szans przy majstersztyku godnym Ligi Mistrzów w wykonaniu Winiarskiego. Mimo huraganowych ataków Pająków wynik utrzymał się przy wyniku 1:0.

 

 

Mistrzem Turnieju Jesienna Nawałnica został Hasan Kebab Old Young.
W meczu o 3 miejsce RTS Główczyce po świetnej grze Adriana Regieckiego - strzelca 2 bramek - pokonał Gold Cash Lombardię 3:2.
W meczu o 5 miejsce Katrina pokonała Kaszubię Rzuszcze 4:1.


DSC08007-2Klasyfikacja:
1. Hasan Kebab Old Young
2. Pająki Zgojewo
3. RTS Główczyce
4. Gold Cash Lombardia
5. Katrina
6. Kaszubia Rzuszcze
7. Aktywna Fabryka


Król strzelców Krzysztof Winiarski ? Hasan Kebab Old Young ? 7 bramek
Najlepszy bramkarz - Jacek Wielgus ? Pająki Zgojewo

Podziękowania należą się również sędziemu Wojciechowi Młynarczykowi, który w zgodnej opiniu zawodników i obserwatorów bardzo dobrze prowadził zawody. Turniej przeszdł do historii. Do zobaczenia już niedługo - 9 listopada turniej piłki siatkowej, a  23 listopada kolejny turniej piłkarski w Główczycach. Zapraszamy!

Jesienna Nawałnica

 

 

 


 

 

Tekst: Tomek Wiktorzak (organizator), zdjęcia: Paweł Żmuda

 

Wirtualne muzeum-m

BIP


Maczuga 2024 Baner mały mała rozdzielczość

Rajd "Maczuga Stolema" zaliczany jest do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację!

logoPMnO

 

Amicus-big

mak plus2

MATv Glow male

NEWSLETTER

Otrzymuj informacje e-mail o najnowszych wydarzeniach w GOK-u
Free business joomla templates