Główczyckie podchody leśne

Glowczyckie podchody 1929 maja 2013 roku odbyły się leśne podchody na terenie podgłówczyckich lasów. Tym razem wzięła udział liczniejsza grupa uczestników z Główczyc, Klęcina oraz z Cecenowa - w sumie około 40 osób. Do znalezienia na trasie 3-4 km było 8 punktów kontrolnych. Tym razem trasa była trudniejsza od poprzedniej, gdyż drogę do punktów wskazywały zawieszone sznurki rozrzucone między sobą w znacznej odległości. Należało sporo szukać w lesie aby znależć odpowiedni szlak i odnależć na drzewach charakterystyczny biało-czerwony punkt kontrolny. 

Na starcie pojawiły się 4 zespoły o wdzięcznych nazwach :"Grzmiące Kije" Główczyce, "RPK" Cecenowo, "Czarne Pantery" Główczyce i "Fasolki" - Cecenowo. Trasa przejścia przebiegała po malowniczych terenach pięknych podgłówczyckich lasów i pokazywała walory flory i fauny tutejszej przyrody.


Po odnalezieniu punktu każdy zespół miał zapisać na karcie startowej kod punktu oraz zaznaczyć kolorem kredki przypisanej do każdego pkt ślad na karcie. Punkty kontrolne ustawione były w ciekawych miejscach takich jak brzeg rzeczki, skraj bagna, zrośnięte drzewa, ambona, mostek. Trasa okazała się wymagająca. Wszystkie 8 pkt kontrolnych odnalazł tylko 1 zespół - "Fasolki" z Cecenowa - zajmując 1 miejsce w czasie 70 minut. 2 miejsce przypadło "Grzmiącym Kijom" z Główczyc - 3 pkt kontrolne, 3 miejcce RPK z Cecenowa - 2 pkt, 4 miejsce - "Czarne Pantery" Główczyce - 1 pkt kontrolny.

Kolejne rajdy, podchody i gry terenowe już wkrótce.

 

Glowczyckie podchody 2Glowczyckie podchody 3Glowczyckie podchody 4

 

 

Glowczyckie podchody 5Glowczyckie podchody 6Glowczyckie podchody 7

 

 

Glowczyckie podchody 8Glowczyckie podchody 9Glowczyckie podchody 10

 

 

Glowczyckie podchody 11Glowczyckie podchody 12Glowczyckie podchody 13

 

 

Glowczyckie podchody 14Glowczyckie podchody 15Glowczyckie podchody 16

 

 

Glowczyckie podchody 17Glowczyckie podchody 18Glowczyckie podchody

 

 

 


 

Tekst: Tomasz Wiktorzak, zdjęcia: Mirosława Miler

 

 

 

Wirtualne muzeum-m

BIP


Maczuga 2024 Baner mały mała rozdzielczość

Rajd "Maczuga Stolema" zaliczany jest do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację!

logoPMnO

 

Amicus-big

mak plus2

MATv Glow male

NEWSLETTER

Otrzymuj informacje e-mail o najnowszych wydarzeniach w GOK-u
Free business joomla templates