[FILM] Główczycki Festiwal Lata 2013

Glowczycki Festiwal Lata-plakat

Dwudniowa impreza "Główczycki Festiwal Lata", która odbyła się w dniach 29 - 30 czerwca 2013 roku na stadionie sportowym w Główczycach przyciągnęła wielu mieszkańców naszej gminy. Pierwszego dnia całość wydarzeń przebiegała pod znakiem rajdów: pieszych oraz rowerowego, a także koncertu zespołu K.A.S.A. zakończonego pokazem sztucznych ogni.


Drugi dzień to przede wszsytkim promocja tego co w gminie najlepsze: pojawiły się stoiska Kół Gospodyń Wiejskich oraz szkolne, były zmagania sołectw, mecze piłkarskie na wesoło i występy lokalnych artystów. Ukoronowaniem imprezy był pokaz iluzjonisty, który mimo deszczowej pogody wyczarował uśmiech na twarzach widzów.

 

 

Glowczycki Festiwal Lata 2013W sobotę, już o 10 rano,  w Pobłociu pod szkołą zebrała się grupa fanów aktywnego wypoczynku. Następnie grupa rowerowa przejechała trasę z Pobłocia przez Wolinię i Pękalin doliną rzeki Łeby do Zawady i Będzimierza. Po drodze obejrzeli pałace oraz jeden z niewielu zachowanych w naszej gminie domów "w kratę". Dalej miłośnicy rowerów odwiedzili gospodarstwo produkcyjne w Podolu Wielkim, by potem przez Dargolezę i Przebędowo skierować się w stronę Pobłocia - tam czekało na nich ognisko z kiełbaskami. Krótszą, lecz równie ciekawą trasę przebyli uczestnicy rajdu pieszego i nordic walking, którzy również odwiedzili Wolinię, Dargolezę i Przebędowo. Dotarli oni zaledwie chwilę później na metę w Pobłociu i razem z miłośnikami dwóch kółek integrowali się przy wspólnym poczęstunku.

Glowczycki Festiwal Lata 2013Wszyscy oni powrócili do Główczyc, by w godzinach wieczornych wziąć udział w dalszej części programu rozrywkowego. Występy na dużej scenie rozpoczął Teatr Władca Lalek, który z pirackim programem artystycznym wciągnął dzieci do wspólnej zabawy. Nie zabrakło chodzenia na szczudłach, wyplatania lin okrętowych, malowania rybek oraz wielu konkursów z nagrodami. Po tym występie zaprezentowali się strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej z Główczyc, którzy zademonstrowali specjalistyczny sprzęt ochronny oraz pokazowo unieszkodliwili gniazdo szerszeni w sprawnej, pokazowej akcji. Następnie na scenie mogliśmy podziwiać różne warianty stroju strażaka - od galowego, przez standardowy strój noszony w akcji aż po stroje specjalistyczne używane przy konkretnych zagrożeniach.

Ci którzy z niecierpliwością wypatrywali pojawienia się gwizady wieczoru z pewnością nie mogli być zawiedzeni. Krzysztof Kasowski z zespołem K.A.S.A. dali świetny koncert porywając widownię do wspólnej zabawy. Ich muzyka będąca połączeniem reggae, muzyki latynowskiej oraz ludowych dźwięków rozbawiła publiczność i z pewnością na długo zapadnie w pamięć. Pokaz fajerwerków, który po występnie nastąpił był świetnym podsumowaniem widowiska. Większość zgromadzonych została, by dalej bawić się przy muzyce zespołu Overdrive, który zabawiał publiczność grając najbardziej znane utwory muzyki tanecznej i rockowej.

Glowczycki Festiwal Lata 2013Niedzielną imprezę rozpoczęły zmagania sołectw - siedmioosobowe drużyny musiały pokonać tor przeszkód, przejść na drugę stronę "rzeki" używając opon jako pomostu, czy dowieść swej siły i zręczności w przeciąganiu liny oraz ujeżdżaniu byka na rodeo. W tym roku bezkonkurencyjnym teamem spośród dziewięciu zespołów okazało się sołectwo Rumsko, które wyprzedziło reprezentacje Główczyc i Żelkowa. Puchar przechodni, który przez rok był chlubą ubiegłorocznych zwycięzców z Wykosowa powędrował do Rumska i tam pozostanie do kolejnego turnieju.

W trwających równolegle rozgrywkach piłki nożnej na wesoło Panny pokonały Mężatki 6:2, a Kawalerowie ulegli reprezentacji Żonatych 2:3. Całość rozgrywek toczono w poszanowaniu zasad fair-play, wszyscy zawodnicy zaś otrzymali pamiątkowe medale. W tym samym czasie odbywały się występy na scenie: mogliśmy posłuchać występów wokalistów, zobaczyć pokaz break dance oraz obejrzeć prezentację tańca Zumba. Po programie artystycznym sceną zawładnął iluzjonista, który przez ponad godzinę bawił zgromadzoną publiczność prezentując różnorodne sztuczki ze swego bogatego repertuaru. Podsumowaniem całej imprezy był koncert zespołu "Klęcinianki", który w tym roku obchodzi 40-lecie istnienia.

Przez cały czas drugiego dnia imprezy zgromadzeni mogli skorzystać z bogatej oferty kulinarnej przygotowanej przez Koła Gospodyń Wiejskich oraz przez szkoły z terenu gminy Główczyce. Te ostatnie przygotowały tradycyjny bigos oraz grochówkę, którym uczestnicy imprezy byli częstowani za darmo. Swój namiot tradycyjnie rozstawił także Klub Wolontariusza AMICUS, który przygotował moc atrakcji dla najmłodszych uczestników dwudniowego święta gminy. Malowanie twarzy, puszczanie baniek mydlanych czy wspólne gry i zabawy to tylko część atrakcji czekających na nich tego dnia w namiocie wolontariuszy. Najmłodsi mogli również wziąć udział w loterii, a było o co walczyć  - oprócz standardowych nagród za los, były też nagrody główne - bon na kwotę 150 zł do wykorzystania w sklepach Top Line oraz rower górski. Wszyscy uczestnicy imprezy zostali również uwiecznieni na wspólnym zdjęciu, które będzie stanowiło doskonałą pamiątkę z drugiej edycji Główczyckiego Festiwalu Lata.

 

OBEJRZYJ GALERIĘ ZDJĘĆ Z GŁÓWCZYCKIEGO FESTIWALU LATA 2013 ( 51 zdjęć)

 

DSC05155DSC05212DSC05366

 

DSC05385DSC05412DSC05438

 


 

INFORMACJA O SPONSORZE:

W ramach swej działalności GAZ-SYSTEM S.A. aktywnie angażuje się w dialog z otoczeniem oraz wspiera inicjatywy między innymi z zakresu odpowiedzialnych inwestycji i ekologii.

Prowadzone przez spółkę inwestycje w zakresie rozbudowy systemu przemysłowego, służące dywersyfikacji dostaw gazu ziemnego oraz bezpieczeństwu energetycznemu kraju, wzmacniają poczucie odpowiedzialności GAZ-SYSTEM S.A. za mieszkańców regionów oraz wykorzystywane zasoby naturalne. Spółka dokłada wszelkich starań, aby podejmowane działania były w pełni rozumiane i akceptowane, realizowane z poszanowaniem środowiska oraz stwarzały szansę na to, by dany region stał się znaczącym beneficjentem wdrażanych projektów.

Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. jest spółką strategiczną dla polskiej gospodarki, odpowiedzialną za przesył gazu ziemnego oraz zarządzanie najważniejszymi gazociągami w Polsce. Do 2014 r. GAZ-SYSTEM S.A. wybuduje ponad 1000 km nowych gazociągów przesyłowych. Najważniejsze z nich powstaną w północno-zachodniej i środkowej Polsce. Rozbudowa sieci gazociągów może stanowić ważny element Korytarza Gazowego Północ-Południe łączącego terminal LNG w Świnoujściu z planowanym terminalem LNG w Chorwacji poprzez infrastrukturę przesyłową krajów Europy Środkowej. Inwestycje zrealizowane przez GAZ-SYSTEM S.A. w 2011 roku oraz usługa wirtualnego rewersu na gazociągu jamalskim stworzyły techniczne możliwości importu do Polski ponad 3,3 mld m sześć. gazu rocznie z nowych źródeł (ok. 30% obecnie realizowanego importu). Jeżeli chcą Państwo uzyskać wiecej informacji o Operatorze Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A., prosimy o zapoznanie się ze stroną internetową Sponsora: www.gaz-system.pl.

 

Gaz System

 

 

 

 

Wirtualne muzeum-m

BIP


Maczuga 2024 Baner mały mała rozdzielczość

Rajd "Maczuga Stolema" zaliczany jest do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację!

logoPMnO

 

Amicus-big

mak plus2

MATv Glow male

NEWSLETTER

Otrzymuj informacje e-mail o najnowszych wydarzeniach w GOK-u
Free business joomla templates