Dzień Matki 2013

Dzien Matki 5Dnia 26 maja 2013 roku odbył się festyn pod hasłem ?Dzień Matki ? dniem, świętem rodzinnym, szkolnym oraz gminnym?. Impreza została zorganizowana przez Gimnazjum w Główczycach przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury, Klubem Wolontariusza AMICUS oraz strażą pożarną z terenu gminy Główczyce.

Na przybyłych gości czekały liczne atrakcje, skierowane zarówno do solenizantek, jak i dla najmłodszych. Każda mama otrzymała w prezencie piękną kwiatową broszkę.

Imprezę na stadionie poprzedziły rozgrywki juniorskiego zespołu Błękitnych Główczyce, którzy zremisowali z zespołem Start Łeba 3:3. Już oglądając mecz przybyli goście mogli skosztować potraw przygotowanych przez rodziców i uczniów Gimnazjum z Główczyc. Na widzów czekały sycące potrawy z grilla, ciasta oraz słodkości w bogato zaopatrzonym bufecie.

Dzien Matki 6Później imprezą bezapelacyjnie zawładnęli uczniowie, którzy wcielili się w konferansjerów oraz artystów. Na specjalnie przygotowanej scenie, ozdobionej hasłami związanymi z Dniem Matki, mogliśmy zobaczyć pokaz tańca noweczesnego jak i tradycyjnego, występy i skecze przygotowane przez gimnazjalistów. Swoje umiejętności wokalne zaprezentował również zespół Klęcinianki oraz sekcje wokalna i breakdance Gminnego Ośrodka Kultury w Główczycach. Dużym zainteresowaniem cieszył się koncert muzyki poważnej w wykonaniu Pani Anieli Hyla oraz skecz przygotowany przez wolontariuszy AMICUSa, którzy namówili do wspólnego śpiewania na scenie nauczycieli z Panią dyrektor Beatą Głowacką na czele.

Występy na scenie przeplatały się z pokazami strażackimi, w których wzięli udział zarówno doświadczeni strażacy jak i młodzieżowe drużyny pożarnicze z terenu gminy Główczyce. Strażacy prezentowali również sprzęt bojowy, łącznie z nowym wozem strażackim, o który niedawno wzbogaciła się jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Główczyc. Przez cały czas trwania festynu na płycie boiska odbywały się  gry i zabawy animowane przez wolontariuszy. Z tej oferty z przyjemnością korzystali najmłodsi uczestnicy imprezy. Zabawa zakończyła się wieczorem - mimo zimnego dnia spotkała się z dużym zainteresowaniem mieszkańców gminy, którzy licznie wzięli udział we wspólnym celebrowaniu święta mam.

Zobacz pełną galerię zdjęć z Dnia Matki w Główczycach (60 zdjęć)

Dzien Matki 19Dzien Matki 23Dzien Matki 28

Dzien Matki 32Dzien Matki 37Dzien Matki 52