Majówka w gminie Główczyce

Zabawa majowa dla dzieci - 3 maja 2013 17Tegoroczną majówkę w gminie Główczyce rozpoczęliśmy pieszym spacerem już 27 kwietnia, podczas którego grupa 85 rajdowiczów pokonała trasę z Wierzchocina do Główczyc. Następnie 30 kwietnia odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

W drugiej części tygodnia majowego odbyły się zabawy, zarówno dla dorosłych jak i dzieci. 2 kwietnia zorganizowaliśmy zabawę taneczną dla dorosłych w GOK w Główczycach, natomiast 4 kwietnia podobna zabawa odbyła się w WDK w Pobłociu. Pomiędzy tymi imprezami, 3 maja,  zorganizowaliśmy wspólnie  z Klubem Wolontariusza AMICUS zabawę dla dzieci na stadionie sportowym w Główczycach.

Rajd pieszy Wierzchocinskie wzgorza 15Rajd pieszy "Wierzchocińskie wzgórza" (27 kwietnia), przebiegający trają malowniczych, pomorskich wzgórz, cieszył się sporym zainteresowaniem młodzieży. Dzięki wsparciu i życzliwemu przyjęciu ze strony społeczności wsi Rumsko z pewnością na długo pozostanie w pamięci. Obszerną relację z tej wycieczki można przeczytać w artykule.

Uroczysta akademia majowa (30 kwietnia)  zgromadziła równie liczne grono w którym znaleźli się przedstawiciele władz gminy, uczniowie gminnych szkół, nauczyciele oraz mieszkańcy. Program artystyczny przygotowany przez Zespół Szkół w Stowięcinie oraz sekcje artystyczne GOK z pewnością mogł podobać się zgromadzonym gościom. Uroczyste obchody uświetniła wizyta przedstawicieli PZPN, którzy udekorowali zasłużonych działaczy z naszej gminy. Obszerną relację z akademii można przeczytać w artykule.

Następnie odbyły się dwie imprezy taneczne (2 i 4 maja), pierwsza zorganizowana w Główczycach na sali widowiskowej GOK, a druga w Wiejskim Domu Kultury w Pobłociu. Obie zabawy zgromadziły dość liczne grono osób, które bawiły się przy muzyce do późnych godzin nocnych.

Zabawa majowa dla dzieci - 3 maja 2013 4W ramach majówkowych spotkań podczas długiego weekendu nie mogło zabraknąć atrakcji skierowanych do najmłodszych. Na stadionie sportowym w Główczycach, 3 maja, wspólnie z Klubem Wolontariusza AMICUS zorganizowaliśmy zabawę dla dzieci. Podczas imprezy na przybyłych gości czekała masa atrakcji - mieli oni okazję m.in. wziąć udział w konkursach, zabawach i grach sportowych, które były organizowane przez wolontariuszy oraz pracowników GOK. Oprócz licznych konkursów wolontariusze malowali także twarze najmłodszym oraz puszczali wielkie bańki mydlane.

Na wszystkich uczestników zabawy czekały ufundowany przez Gminny Ośrodek Kultury popcorn, a także nagrody dla biorących udział w konkursach. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również darmowy dmuchany tor przeszkód dla młodszych oraz bezpłatna kula do zorbingu z której mogli skorzystać nieco starsi uczestnicy. Tocząca się po murawie wielka kula i podążająca za nią gromadka dzieci stanie się z pewnością znakiem rozpoznawczym tej imprezy. Trwającą blisko 6 godzin zabawę można z pewnością zaliczyć do udanych - dzięki sprzyjającej pogodzie pojawiło się na niej wiele rodzin i amatorów aktywnego wypoczynku.

 

Zapraszamy do obejrzenia pełnej galerii zdjęć z Majówki dla dzieci (52 zdjęcia)

Zabawa majowa dla dzieci - 3 maja 2013 9Zabawa majowa dla dzieci - 3 maja 2013 14Zabawa majowa dla dzieci - 3 maja 2013 32

 

 

 


 

Zapraszamy do obejrzenia pełnej galerii zdjęć z uroczystej Akademii 3 Maja (35 zdjęć)

Uroczyste obchody rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja 12Uroczyste obchody rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja 22Uroczyste obchody rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

 

 


 

 

Zapraszamy do obejrzenia pełnej galerii zdjęć z rajdu pieszego "Wierzchocińskie wzgórza" (76 zdjęć)

 

 Rajd pieszy Wierzchocinskie wzgorza 26Rajd pieszy Wierzchocinskie wzgorza 31Rajd pieszy Wierzchocinskie wzgorza 40

 


 

 

Tekst: Paweł Żmuda, zdjęcia: Bogusław Chyła, Paweł Żmuda

 

 

Wirtualne muzeum-m

BIP


bannery maczuga 2023 02

Rajd "Maczuga Stolema" zaliczany jest do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację!

logoPMnO

 

Amicus-big

mak plus2

MATv Glow male

NEWSLETTER

Otrzymuj informacje e-mail o najnowszych wydarzeniach w GOK-u
Free business joomla templates