[FILM] Gminne obchody rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Uroczyste obchody rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja 230 kwietnia 2013 roku odbyły się w Główczycach gminne obchody rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Jak co roku uroczystość ta ma podniosłą atmosferę, a uczestnicy starają się podkreślić wagę tej uroczystości dla Polski. Zarówno przemówienia jak i występy artystyczne nawiązują do tematyki niepodległościowej oraz wydarzeń mających miejsce przed 222 laty.

 

Po wysłuchaniu hymnu głos zabrała Wójt Gminy Główczyce, Pani Teresa Florkowska, która w swoim przemówieniu podkreśliła aktualność przesłania konstytucji majowej z 1791 roku oraz potrzebę celebrowania tego świata również obecnie. Następnie przyszedł czas na uhonorowanie zasłużonych działaczy sportowych z terenu gminy Główczyce.

Uroczyste obchody rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja 8Na specjalne zaproszenie w Gminnym Ośrodku Kultury w Główczycach zjawili się przedstawiciele Polskiego Związku Piłki Nożnej Podokręgu Słupsk: kierownik biura Mieczysław Reichel oraz wielokrotny reprezentant Polskiej Reprezentacji w Piłce Nożnej Paweł Kryszałowicz.

Zaszczytną, Złotą Odznakę Zasłużony dla Związku Piłki Nożnej, otrzymali działający na rzecz Klubu Sportowego Krokusy Stowięcino Pan Zenon Basarab oraz animujący sport w Klubie Sportowym Jantaria Pobłocie Pan Andrzej Czaja. Otrzymali oni również z rąk Wójt Gminy Główczyce, Teresy Florkowskiej oraz Przewodniczącego Rady Gminy Główczyce, Michała Matkowskiego okolicznościowe grawertony. Zarówno włodarze gminy jak i działacze PZPN wyrazili nadzieję, że odznaczenie dla naszych lokalnych działaczy jest jedynie kolejnym etapem w ich działalności i zachęcili do dalszej pracy na rzecz sportu w gminie Główczyce.

Uroczyste obchody rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja 26Po części oficjalnej nastąpił występ patriotyczny przygotowany przez uczniów z Zespołu Szkół w Stowięcinie. Podniosły nastrój i pięknie śpiewane pieśni patriotyczne z pewnością mogły spodobać się zgromadzonej widowni. Następnie na scenie zaprezentowały się grupy artystyczne działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Główczycach: sekcja muzyczna, sekcja breakdance oraz sekcja taneczna. Wartym odnotowania jest fakt zaprezentowania na scenie przez grupę ARTMES układu tanecznego którym zespół wywalczył sobie III miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Tańca w Lęborku zaledwie kilka dni wcześniej. Na deskach naszego ośrodka zadebiutowała także nowa wokalistka - Agata Szymańska, która idzie w ślady starszej siostry Danieli, od wielu lat śpiewającej w grupie wokalnej GOK-u.

Zebrani goście mogli również po zakończeniu głównego programu obejrzeć wystawę fotografii z dawnych Główczyc, która sukcesywnie jest rozbudowywana dzięki zaangażowaniu  mieszkańców. Obejrzeli także film dokumentujący wiedzę młodszych uczniów szkół  z gminy Główczyce na temat barw narodowych, patriotyzmu, ojczyzny. Obie prezentacje cieszyły się sporym zainteresowaniem. 

Dziękujemy wszystkim, którzy w tym roku włączyli się w przygotowanie uroczystości rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

 

Obejrzyj pełną galerię zdjęć z Uroczystych Obchodów rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja (35 zdjęć).

 

Uroczyste obchody rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja 22Uroczyste obchody rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja 12Uroczyste obchody rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

 

 

 


 

Tekst: Paweł Żmuda, zdjęcia: Bogusław Chyła

 

 

Wirtualne muzeum-m

BIP


Maczuga 2024 Baner mały mała rozdzielczość

Rajd "Maczuga Stolema" zaliczany jest do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację!

logoPMnO

 

Amicus-big

mak plus2

MATv Glow male

NEWSLETTER

Otrzymuj informacje e-mail o najnowszych wydarzeniach w GOK-u
Free business joomla templates