Gminne obchody Dnia Kobiet

Dzien Kobiet w Chocmirowku 159 marca 2013 roku, w świetlicy wiejskiej w Choćmirówku odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Kobiet, na które zostały zaproszone przedstawicielki wszystkich Kół Gospodyń Wiejskich działających w gminie Główczyce, a jest ich aż dziesięć. Z zaproszenia skorzystało ponad 70 pań reprezentujących poszczególne koła.

 

Nie zabrakło serdecznych życzeń ze strony mężczyzn, pięknych kwiatów dla solenizantek oraz rozbudowanego programu artystycznego. Panie obchodziły swe święto do późnych godzin nocnych i w doskonałych nastrojach spędziły ten czas wspólnie.

Pierwsze Panie pojawiły się na miejscu jeszcze przed godziną 18:00, witane serdecznie przez gospodarzy imprezy - Koło Gospodyń Wiejskich z Choćmirówka. Impreza w tej miejscowości odbyła się nieprzypadkowo - jest to ostatnie wydarzenie w tej świetlicy przed zapowiadanym remontem, który ma się rozpocząć lada dzień. Środki na remont zostały pozyskane przez Urząd Gminy Główczyce z funduszy unijnych w ramach programu "Odnowa i rozwój wsi", o której to inwestycji można przeczytać pod linkiem.

Dzien Kobiet w ChocmirowkuPo godzinie 19:00 imprezę rozpoczął wicewójt gminy Główczyce, Pan Arkadiusz Hofman, który złożył wszystkim zgromadzonym Paniom najsterdeczniejsze życzenia. Podziękował im równocześnie za trud i pracę, którą wkładają na co dzień, zarówno w działania w życiu prywatnym jak i ich zaangażowanie w organizację ważnych wydarzeń w życiu gminy. Po wręczeniu pięknych róż, których tego dnia nie zabrakło dla żadnej z Pań, rozpoczął się program artystyczny.

Jako pierwsza wystąpiła Daniela Szymańska z grupy wokalnej GOK, z utworami przygotowanymi specjalnie na tę okazję. Wokalistka reprezentowała równocześnie gospodynie z Choćmirowa, jako że pochodzi z tej miejscowości i aktywnie włączała się w przygotowania całości imprezy. Następnie wystąpiły Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Żelkowa, które zaprezentowały irlandzki taniec, którym oczarowały publiczność i jury już na Gminnym Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich na początku lutego w Główczycach. Występ tak bardzo podobał sie zgromadzonej widowni, że Panie zgodziły się zatańczyć taniec powtórnie, za oba występy zbierając zasłużoną owację.

Dzien Kobiet w Chocmirowku 4Następnie przyszedł czas na popis umiejętności wokalnych Pań ze Stowięcina, które w lutym wygrały turniej gminny i reprezentowały gminę Główczyce na turnieju powiatowym w Jezierzycach. Występ wzbudził spore zainteresowanie pozostałych kół, które chętnie włączyły się w śpiewy, a następnie kontynuowały je w ramach karaoke. Utwory wyświetlane na dużym ekranie śpiewała zgodnie cała sala, a Panie same, na zmianę ustalały sobie repertuar. W międzyczasie przyszedł czas również na skecze i żarty, które rozpoczęła Pani Czesława Wilms z Rumska. Pani Czesia dała się poznać zgromadzonej publiczności już rok wcześniej podczas imprezy w Pobłociu. Jej cięty dowcip bawił do łez zgromadzone audytorium - zarówno wtedy jak i teraz otrzymywał gromkie oklaski. Okazało się, że seniorka z Rumska ma godną następczynię - jest nią Joanna Kalista, młoda członkini koła z Żelkowa. Przebrała się ona za staruszkę, a jej występ stał się znakomitą odpowiedzią na wcześniejsze popisy Pani Czesławy i również zasłużył na wiele braw.

Śpiew karaoke jeszcze wielokrotnie tego wieczoru rozbrzmiewał w sali świetlicy, a koła po kolei delegowały swoje wokalistki, które do mikrofonów wyśpiewywały znane szlagiery polskiej piosenki. W tej atmosferze Panie spędzały wspólnie czas, gdzie rozmów, śpiewu i wspólnej integracji nie brakowało. Jeszcze czekając na autobus powrotny, Panie umilały sobie czekanie śpiewając i wymieniając uwagi dotyczące imprezy, którą wspólnie uznały za bardzo udaną.

 

Dzien Kobiet w Chocmirowku 2Dzien Kobiet w Chocmirowku 5Dzien Kobiet w Chocmirowku 6

 

Dzien Kobiet w Chocmirowku 7Dzien Kobiet w Chocmirowku 8Dzien Kobiet w Chocmirowku 10

 

Dzien Kobiet w Chocmirowku 11Dzien Kobiet w Chocmirowku 14Dzien Kobiet w Chocmirowku 17

 

Dzien Kobiet w Chocmirowku 18Dzien Kobiet w Chocmirowku 20Dzien Kobiet w Chocmirowku 21

 

Dzien Kobiet w Chocmirowku 3Dzien Kobiet w Chocmirowku 12Dzien Kobiet w Chocmirowku 19

 

 


 

Tekst i zdjęcia: Paweł Żmuda

 

 

 

Wirtualne muzeum-m

BIP


Maczuga 2024 Baner mały mała rozdzielczość

Rajd "Maczuga Stolema" zaliczany jest do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację!

logoPMnO

 

Amicus-big

mak plus2

MATv Glow male

NEWSLETTER

Otrzymuj informacje e-mail o najnowszych wydarzeniach w GOK-u
Free business joomla templates