Uroczyste zakończenie Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Główczyce

Halowa Liga pilki noznej - XI kolejka2W minioną sobotę, 9 lutego zakończyliśmy VIII Gminny Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Główczyce. Nie zabrakło przedstawicieli władz gminy Główczyce z wójt gminy, Panią Teresą Florkowską na czele. Najlepsze drużyny otrzymały puchary i dyplomy, a drużyny z niższych miejsc pamiątkowe statuetki.

Ligę wygrała drużyna ZS Damnica, która już w przedostatniej kolejce zapewniła sobie zwycięstwo, wyprzedzając Cosinus Słupsk i Gino Rossi. Najlepszym piłkarzem został uznany Kamil Wójcik (ZS Damnica), a najlepszym bramkarzem Mariusz Smutek (Gino Rossi).

 

Halowa Liga pilki noznej - XI kolejka7W ostatniej kolejce ligowych zmagań wszystkie mecze były bardzo wyrównane, a ich losy rozstrzygały się często w końcowych minutach zawodów. Cztery spośród rozegranych spotkań kończyły się jednobramkowym zwycięstwem, a jedno zakończyło się wynikiem remisowym. W batalii o drugie miejsce lepszy okazał się Cosinus, czwarte miejsce po ciężkim boju wywalczyła Katrina. Pewny już triumfator nie odpuścił w derbach gminy Damnica pokonując minimalnie Poloneza 4:3. Ciekawostką jest fakt, że bracia Stenka strzelili dla swoich drużyn łącznie 9 bramek spośród wszystkich 50 jakie padły tego dnia.

Stawką potyczki pomiędzy słupskimi zespołami było miejsce wicelidera rozgrywek. Pomimo faktu, iż po pierwszej połowie Cosinus prowadził 5:1 to ostatecznie rozstrzygniecie mogło być korzystne dla przeciwników. Gino Rossi po doprowadzeniu do remisu 6:6 miało kilka znakomitych sytuacji po których mogli przechylić szale zwycięstwa na swoją korzyść. Ponownie spełniło się stare piłkarskie porzekadło, że niewykorzystane sytuacje się mszczą. Po zwycięstwie 7:6 na drugim miejscu ostatecznie plasuje się Cosinus.

W kolejnym tego dnia spotkaniu Błękitni nie bez problemu pokonali Sokoła 6:5. Zwycięstwo to pozwoliło główczyckiej ekipie awansować na 7 miejsce w lidze. Ich rywal natomiast uplasował się na pozycji dziesiątej. Oba zespoły w przeciągu całego turnieju często borykały się problemami kadrowymi co z pewnością przeniosło się na zajęte przez nich lokaty.

Halowa Liga pilki noznej - XI kolejka8Mimo, iż mecz pomiędzy Damnicą, a Polonezem nie miał już znaczącego wpływu na istotne zmiany w ogólnej klasyfikacji to jak to bywa w meczach derbowych żadna ze stron nie zamierzała oddać pola przeciwnikowi. Chociaż większa część spotkania zapowiadała niespodziankę to damnicki zespół potwierdzając klasę mistrzowską ostatecznie przechyla szale zwycięstwa na swoja korzyść. Bobrowniki pomimo porażki zademonstrowały się z bardzo dobrej strony i pokazały formę jaką zachwycali w drugiej części sezonu. Zespół ten po serii porażek z początku ligi zaczął grać coraz lepiej i poczynił olbrzymie postępy w swoich poczynaniach. Damnica natomiast w przeciągu całego turnieju imponowała organizacją oraz konsekwencją w grze. Notując tylko jedna porażkę zasłużenie triumfuje w całej imprezie.

Podziałem punktów zakończyła się rywalizacja Pajaków z Kontumatem. Wynik 5:5 nie powinien być krzywdzący dla żadnej ze stron. Po olbrzymiej przewadze w pierwszej części gry Szczypkowic w drugiej na boisku brylowali już tylko piłkarze ze Zgojewa. Kontumat mimo iż nie należał do faworytów to w przeciągu całego turnieju w bezpośredniej rywalizacji napsuł sporo krwi silniejszym rywalom. Pająki natomiast po początkowych zwycięstwach straciły impet i poniosły serie porażek, które wykluczyły ich z walki o najwyższe miejsca.

Halowa Liga pilki noznej - XI kolejka5W ostatnim starciu tej edycji rozgrywek uczestniczyła Katrina i Jantaria. Stawka tego meczu było czwarte miejsce, o które jak się później okazało stoczyła się bardzo zażarta walka. Po słabej pierwszej połowie zawodnicy z Pobłocia już nie zdołali dogonić rywala i ostatecznie przegrali 5:4. Wynik ten uplasował ich na 5 miejscu w lidze. Katrina zdobywała punkty z najsilniejszymi rywalami, a niespodziewanie gubiła punkty z tymi teoretycznie słabszymi. Jantaria natomiast minimalnie przegrała wszystkie spotkania z czołówką a pewnie wygrywała z drużynami z dołu tabeli.

Rozgrywki uroczyście zakończyła Pni Wójt Gminy, która wszystkim zespołom wręczyła puchary oraz dyplomy a najlepsi dodatkowo otrzymali piłki oraz szampana. Wyróżnienia indywidualne trafiły do rąk Kamila Wójcika (ZS Damnica) ? najlepszy zawodnik oraz Mariusza Smutka (Gino Rossi) ? najlepszy bramkarz. Wszystkim zespołom serdecznie gratulujemy oraz dziękujemy za sportową rywalizację.

Pragniemy także poinformować, że w terminie 9-10 marca odbędzie się Turniej o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Główczyce dla drużyn złożonych z zawodników niezrzeszonych w strukturach OZPN. Na dzień dzisiejszy w zmaganiach tych udział potwierdziły następujące zespoły: Burza Gościniec Słupski, Cosinus Słupsk, Pająki Zgojewo, DreamTeam Rumsko, Witos i Katrina. Gorąco zapraszamy do składania zgłoszeń oraz uczestnictwa w tej imprezie.

 

Wyniki ostatniej kolejki spotkań:

Cosinus Słupsk - Gino Rossi 7:6 (5:1)
Sokół Szczypkowice - Błękitni Główczyce 5:6 (2:2)
Polonez Bobrowniki - ZS Damnica 3:4 (2:2)
Pająki Zgojewo - Kontumat Szczypkowice 5:5 (1:4)
Jantaria Pobłocie - Katrina 4:5 (1:5)

 

Zapraszamy na stronę turnieju gdzie można prześledzić wszystkie wyniki, obejrzeć zdjęcia zespołów, tabelę ligi oraz klasyfikację najlepszych strzelców: STRONA TURNIEJU

 

Halowa Liga pilki noznej - XI kolejka1Halowa Liga pilki noznej - XI kolejka3Halowa Liga pilki noznej - XI kolejka10

 

 

Halowa Liga pilki noznej - XI kolejka4Halowa Liga pilki noznej - XI kolejka6Halowa Liga pilki noznej - XI kolejka11

 

Halowa Liga pilki noznej - XI kolejka9Halowa Liga pilki noznej - XI kolejka12Halowa Liga pilki noznej - XI kolejka13

 

 

 


 

Tekst: Damian Roszkowski, zdjęcia: Bogusław Chyła

 

 

Wirtualne muzeum-m

BIP


bannery maczuga 2023 02

Rajd "Maczuga Stolema" zaliczany jest do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację!

logoPMnO

 

Amicus-big

mak plus2

MATv Glow male

NEWSLETTER

Otrzymuj informacje e-mail o najnowszych wydarzeniach w GOK-u
Free business joomla templates