Znamy mistrza rozgrywek piłkarskich na hali

Halowy turniej piłki nożnej - x kolejka 7Rozstrzygnięcia przedostatniej kolejki spotkań wyłoniły nam mistrza rozgrywek - w bezpośrednim pojedynku pomiędzy Damnicą i Cosinusem zdecydowanie lepsi okazali się ci pierwsi, którzy wręcz zdeklasowali rywala wygrywając 14:7. Na chwilę obecną damnicka ekipa o 3 punkty wyprzedza właśnie Cosinus i nawet gdyby po ostatniej serii spotkań zrównali się punktami to i tak zgodnie z regulaminem o końcowej kolejności decyduje bezpośredni pojedynek pomiędzy zainteresowanymi stronami.

W derbowych meczach natomiast lepsi okazali się Błękitni i Kontumat. Przedostatnia kolejka przyniosła nam kolejne już pewne zwycięstwo Jantarii oraz niespodziewana porażka Katriny z teoretycznie słabszym przeciwnikiem. W klasyfikacji strzelców po strzeleniu 6 bramek przewodnictwo obejmuje Kamil Wójcik. Takim samym osiągnięciem w ostatniej kolejce popisał się także Adrian Szamal.


Halowy turniej piłki nożnej - x kolejkaLosy pierwszego derbowego pojedynku pomiędzy Błękitnymi i RTS-em rozstrzygnęły się praktycznie już w pierwszej połowie. Faworyzowani Błękitni po tej części gry wygrywali 5:1 i spokojnie mogli prowadzić grę pod swoje dyktando. Druga odsłona mimo, że bardziej wyrównana nie miała znaczącego wpływu na końcowy wynik. W swoim ostatnim występie bieżących rozgrywek RTS przegrywa ostatecznie 11:6. Jedno zwycięstwo, remis oraz osiem porażek dały tylko cztery punkty, które uplasowały tę ekipę na ostatnim miejscu ligowej tabeli.

O 16-ej na boisku jak już wcześniej wspomniano rozstrzygnęły się losy mistrzostwa. Jedyny pozytywny akcent Cosinusa miał miejsce na początku pojedynku, kiedy to drużyna ta objęła prowadzenie 1:0. Później już niepodzielnie panował rywal. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 5:3 dla Damnicy i można było sądzić, że ich rywale zdołają jeszcze nawiązać walkę. Spekulacje te rozwiała druga odsłona w której już niepodzielnie panował zespół ze słupskiej klasy okręgowej. Należy zaznaczyć, że w słupskim zespole zabrakło jego czołowych postaci, a mianowicie Mateusza Bewersdorffa i Michała Michalaka. Drużyna z Damnicy w przeciągu całego turnieju grała najrówniej, a i organizacyjnie wyglądała najlepiej. Dlatego też triumf w całych rozgrywkach jest jak najbardziej zasłużony.

Halowy turniej piłki nożnej - x kolejka 2W drugim tego dnia pojedynku derbowym spotkały się zespoły ze Szczypkowic. Pojedynek był bardzo wyrównany, choć wynik 5:2 dla Kontumatu mógłby sugerować, że zespół ten łatwo uporał się z rywalem. Sokołowi w tym meczu zabrakło szczęścia i gdyby nie słaba dyspozycja strzelecka jego losy mogły potoczyć się zupełnie inaczej. Ich przeciwnik natomiast będąc niesamowicie skutecznym wykorzystywał wszystkie błędy.

Kolejnej niespodziewanej porażki doznała także Katrina, która po spektakularnych meczach z rywalami z górnej półki tym razem uległa Polonezowi 3:2. Upór, determinacja i gra do końca to były te czynniki, które dały sukces piłkarzom z Bobrownik. Zespół ten mimo że dopiero od szóstej kolejki zaczął zdobywać punkty, to zdołał zebrać ich już 10 co daje im obecnie siódme miejsce w tabeli.

Czwarte z rzędu zwycięstwo odniosła Jantaria. Pająki natomiast odniosły piatą porażkę i aż się nie chce wierzyć, że po kilku pierwszych kolejkach zaliczani byli do grona faworytów. Należy jednak dodać, że w tym meczu grali ,,gołą? piątką. Porażka 5:2 to najmniejszy dla nich wymiar kary.

W ostatniej kolejce szlagierowo zapowiada się pojedynek obu słupskich zespołów. Zwycięzca bowiem zakończy rozgrywki na drugim miejscu. Remis natomiast premiować będzie Cosinus, który na dzień dzisiejszy ma punkt więcej. Czwarte miejsce zajmie drużyna, która wyjdzie zwycięsko z potyczki Jantarii z Katriną. Triumfator natomiast zmierzy się w derbach gminy Damnicy z Polonezem. Wpływ na miejsca w dolnych rejonach tabeli będą mieć starcia Sokoła z Błękitnymi i Pajaków z Kontumatem. Po ostatnim spotkaniu, o godz. 20:00 odbędzie się uroczyste zakończenie rozgrywek. Zapraszamy wszystkich zawodników i kibiców.

 

RTS Główczyce - Błękitni Główczyce 5:11 (1:5)
Cosinus Słupsk - ZS Damnica 7:14 (3:5)
Sokół Szczypkowice - Kontumat Szczypkowice 2:5 (1:3)
Polonez Bobrowniki - Katrina 3:2 (0:1)
Pająki Zgojewo - Jantaria Pobłocie 2:5 (1:3)
pauza: Gino Rossi

Zawodnik kolejki: Kamil Wójcik (ZS Damnica)

 

Zobacz stronę turnieju piłkarskiego

 

Halowy turniej piłki nożnej - x kolejka 3Halowy turniej piłki nożnej - x kolejka 4Halowy turniej piłki nożnej - x kolejka 6

 

 


 

Tekst: Damian Roszkowski, zdjęcia: Paweł Żmuda

 

Wirtualne muzeum-m

BIP


Maczuga 2024 Baner mały mała rozdzielczość

Rajd "Maczuga Stolema" zaliczany jest do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację!

logoPMnO

 

Amicus-big

mak plus2

MATv Glow male

NEWSLETTER

Otrzymuj informacje e-mail o najnowszych wydarzeniach w GOK-u
Free business joomla templates