VI kolejka rozgrywek piłki nożnej czyli liga na półmetku

Halowa Liga pilki noznej - VI kolejka 6W pierwszej kolejce nowego roku strzelono łącznie 53 gole. Kolejne zwycięstwa odniosły Cosinus i Damnica, która to niespodziewanie łatwo poradziła sobie z niepokonanymi dotąd Pająkami. Pierwsze punkty zdobył Polonez Bobrowniki, który dosyć nieoczekiwanie pokonał dotychczas dość równo grających Błękitnych.

Wciąż bez żadnej zdobyczy pozostaje RTS Główczyce. Wśród strzelców z dwudziestoma trafieniami wciąż najskuteczniejszy pozostaje Krzysztof Winiarski, za którego to plecami znajdują się: Kamil Wójcik, Krzysztof Kozłowski i Mateusz Stenka.

Halowa Liga pilki noznej - VI kolejka 1W meczu otwierającym noworoczne zmagania zaprezentowali się sąsiedzi ze środka tabeli, a mianowicie Kontumat i Jantaria. W przeciągu całego spotkania żadnej z ekip nie udało się znacząco udokumentować swojej przewagi, przez co prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Remis 7:7 jest jak najbardziej sprawiedliwy i z pewnością nie krzywdzi żadnej ze stron. Po raz kolejny indywidualnymi akcjami zachwycał Mateusz Stenka, który to 5-cio krotnie trafił do siatki Jantarii.

Mimo iż pierwsza połowa dawała nadzieję, że Pajaki zdołają nawiązać równorzędną walkę z Damnicą, to w drugiej rywal nie pozostawił już złudzeń i skrupulatnie wykorzystywał kolejne sytuacje. Skutecznie do tej pory grająca drużyna ze Zgojewa tym razem znacząco ustępowała pola rywalowi i poległa 9:2. Wśród zwycięzców znów brylował duet Kamil Wójcik ? Krzysztof Kozłowski, którzy to strzelili wszystkie bramki dla swojego zespołu.

Halowa Liga pilki noznej - VI kolejka 3Do meczu z Polonezem drużyna Błękitnych przystąpiła bez swojego dotychczasowego lidera, a mianowicie Adriana Szamala. Efekty tego było widać już w pierwszej połowie spotkania, w której to miejscowy zespół z trudem stwarzał jakiekolwiek zagrożenie pod bramka rywala. Absolutną dominację w tej części gry przyjezdna drużyna udokumentowała tylko jednym trafieniem. W drugiej połowie po wyrównującym golu Kamila Iwanickiego wydawało się, że główczycki zespół odnalazł pomysł na grę i zdoła przechylić losy spotkania na swoją korzyść. Nic bardziej mylnego, znowu do głosu doszli zawodnicy z Bobrownik i to oni kilka razy trafiając do siatki przeciwnika zasłużenia wygrywają 5:2. Gratulację dla Poloneza za dzielną postawę, a co najważniejsze za pierwsze ligowe punkty.

Sokół Szczypkowice tylko w pierwszej połowie dzielnie stawiał czoła faworyzowanemu Gino Rossi. Skromne prowadzenie 2:1 nie zapowiadało, że zespół ze Słupska zdoła ostatecznie zwyciężyć aż 11:2. Ciekawostką jest fakt, że każdy zawodnik z pola zespołu Gino Rossi trafił przynajmniej raz do siatki rywala. Już tradycją jes tot, że po raz kolejny wyśmienite recenzje za swój występ zebrał słupski bramkarz.

Halowa Liga pilki noznej - VI kolejka 7Pewnie do meczu z RTS-em podszedł Cosinus. O tym, iż zuchwałość i zbytnia pewność siebie nie popłaca słupscy zawodnicy przekonali się już po paru minutach kiedy to przegrywali 0:2. Mimo, iż to oni prowadzili grę to dzielnie walczący zespół z Główczyc schodził na przerwę z jednobramkową przewagą. W drugiej odsłonie Cosinus zdołał w ostatnich minutach złamać obronę rywali i ostatecznie znacząco zwyciężyć 6:3. Patrząc na przebieg całego meczu, RTS nie zasłużył na tak wysoką porażkę. Mimo, że był skazany na klęskę to nie oddał pola rywalowi i za to należą mu się olbrzymie słowa uznania.

W najbliższy weekend na drodze rozpędzonej Damnicy stanie nieobliczalna Katrina. Wiele podtekstów kryje się z pewnością w starciu Błękitnych z Jantarią. Plamę na honorze będą starali się zamazać Pająki, którzy to zmierzą się z kolejnym trudnym rywalem, a mianowicie Gino Rossi. Szansa na pierwsze punkty pojawi się przed RTS-em, gdyż Polonez to drużyna, która może być w ich zasięgu. Na zakończenie zagrają Cosinus i Sokół.

Komplet wyników:

Kontumat Szczypkowice - Jantaria Pobłocie 7:7 (4:3)
ZS Damnica - Pająki Zgojewo 9:2 (3:1)
Błękitni Główczyce - Polonez Bobrowniki 2:5 (0:1)
Gino Rossi - Sokół Szczypkowice 11:2 (2:1)
RTS Główczyce - Cosinus Słupsk 3:6 (2:1)
pauza: Katrina

Zawodnik kolejki: Mateusz Stenka (Kontumat Szczypkowice)

Zobacz stronę turnieju piłki nożnej

Halowa Liga pilki noznej - VI kolejka 5Halowa Liga pilki noznej - VI kolejka 8Halowa Liga pilki noznej - VI kolejka 10

Tekst: Damian Roszkowski, zdjęcia: Paweł Żmuda

Wirtualne muzeum-m

BIP

bannery maczuga 2023 02

Rajd "Maczuga Stolema" zaliczany jest do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację!