Ostatnia kolejka ligowych rozgrywek w starym roku

V kolejka Halowego Turnieju Piłki NożnejW ostatniej kolejce 2012 roku nie było niespodzianek. Swoje mecze wygrywali główni faworyci, dzięki czemu w dalszym ciągu z kompletem zwycięstw pozostają: ZS Damnica, Cosinus Słupsk i Pająki Zgojewo.

Ogółem strzelono 59 bramek, a najwięcej z nich, bo aż 20 padło w potyczce Błękitnych z Cosinusem. Kolejnych porażek doznały zespoły Poloneza i RTS Główczyce, które wciąż pozostają bez zdobyczy punktowej.Mecz otwierający zmagania w tej serii spotkań to starcie ?odwiecznych rywali?, a mianowicie Pająków i Katriny. Kibice śledzący rozgrywki doskonale wiedzą jak dużo podtekstów towarzyszyło temu pojedynkowi. To, że nie jest to jedynie gra o 3 punkty dało się wyczuć już w pierwszych minutach. Żaden z rywali nie zamierzał oddać pola przeciwnikowi, choć większą skuteczność prezentował zespół ze Zgrojewa. To oni w przeciągu całego spotkania wychodzili na prowadzenie, przez co zmuszali rywala do gonienia wyniku. Katrina pomimo walki do ostatnich sekund została zmuszona do pogodzenia się z porażką 3:4. Formą strzelecką błysnął Marcin Grzesik, autor wszystkich trafień dla Pająków oraz ich bramkarz, który to raz po raz popisywał się wyśmienitymi interwencjami.


V kolejka Halowego Turnieju Piłki NożnejStosunkowo łatwo z Polonezem Bobrowniki poradził sobie Kontumat. Drużyna ze Szczypkowic zdecydowanie poprawiła grę zespołową, w bramce dużo pewniej niż dotychczas interweniował też ich goalkeeper. Wszystkie te czynniki zadecydowały o zwycięstwie 7:2.


Takim samym stosunkiem bramkowym zakończyło się spotkanie ZS Damnicy z Sokołem. Choć niewątpliwie były momenty, w których ekipa ze Szczypkowic zdołała nawiązać wyrównaną walkę to mimo wszystko odstawała od zespołu na codzień występującego w słupskiej klasie okręgowej. Po raz kolejny formą strzelecką błysnął Kamil Wójcik.


Grad goli obserwowaliśmy w meczu Błękitnych z Cosinusem. Główczycki zespół przez całe spotkanie odrabiał straty i gdy już się wydawało, że zdoła dojść rywala i wyrównać wynik to ten strzelał kolejne bramki i odchodził na bezpieczniejszą przewagę. Na wynik 12:8 duży wpływ miała znakomita postawa najskuteczniejszych tego dnia zawodników obu drużyn, a mianowicie Michała Michalaka (Cosinus) i Adriana Szamala (Błękitni).


Na zakończenie byliśmy świadkami najbardziej jednostronnego pojedynku tego dnia. Gino Rossi zdecydowanie zdominował RTS Główczyce i pewnie zwyciężyło 11:3. Miejscowy zespół mógł uniknąć tak wysokiej porażki gdyby w bramce od początku stanął zawodnik, który bronił w drugiej połowie. Jego dyspozycja tego dnia oraz zdecydowane interwencje z pewnością zdołałyby uchronić przed stratą 11 goli. Swoje kolejne trafienia do klasyfikacji strzelców dołożył Krzysztof Winiarski.


W VI już kolejce najbardziej szlagierowo zapowiada się spotkanie dwóch niepokonanych drużyn, a mianowicie ZS Damnicy i Pająków Zgojewo. Ponadto ciekawie może być w rywalizacji nieobliczalnych drużyn Kontumatu i Jantarii. W kolejnych grach pomiędzy Gino Rosi i Sokołem, a także między RTS-em, a Cosinusem w roli faworytów z pewnością wystąpią ekipy ze Słupska. Swoje pierwszej zdobyczy punktowej w potyczce z Błękitnymi szukać będzie Polonez.

 

Zobacz stronę turnieju piłkarskiego

 

DSC01842DSC01865DSC01869

 

DSC01875DSC01887DSC01922

 

 


 

 

Tekst: Damian Roszkowski, zdjęcia: Paweł Żmuda

 

 

Wirtualne muzeum-m

BIP


bannery maczuga 2023 02

Rajd "Maczuga Stolema" zaliczany jest do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację!

logoPMnO

 

Amicus-big

mak plus2

MATv Glow male

NEWSLETTER

Otrzymuj informacje e-mail o najnowszych wydarzeniach w GOK-u
Free business joomla templates