W dniu 28 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury odbył się Przegląd Teatrzyków Profilaktycznych zorganizowany przez Gminną Komisję Rozwiązania Problemów Alkoholowych w Główczycach pod patronatem Wójta Gminy Główczyce. Celem przedsięwzięcia było zwrócenie uwagi na zagrożenia i problemy społeczne związane z uzależnieniami oraz promowanie postaw sprzyjających zdrowemu i odpowiedzialnemu stylowi życia.
W przeglądzie udział wzięły grupy teatralne ze szkół podstawowych z terenu gminy Główczyce oraz ŚDS Szczypkowice. Poruszane tematy dotyczyły ważnych problemów, z jakimi mierzy się współczesna młodzież i dorośli. Uczestnicy w swoich przedstawieniach zwracali uwagę m.in. na zjawisko przemocy, uzależnienia od używek, telefonów oraz zagrożenia płynące z nieodpowiedzialnego korzystania z Internetu. Każda z grup zaprezentowała się w sposób niezwykle kreatywny i oryginalny, pokazując dużą wrażliwość na omawiane zagadnienia.
Komisja konkursowa wyłoniła laureatów w dwóch kategoriach wiekowych:
Dzieci i młodzież:
I miejsce - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Żelkowie
II miejsce - Szkoła Podstawowa w Stowięcinie
III miejsce - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Główczycach i Szkoła Podstawowa w Pobłociu
Dorośli:
I miejsce - Środowiskowy Dom Samopomocy w Szczypkowicach
Gratulujemy i serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom oraz uczestnikom Środowiskowego Domu Samopomocy w Szczypkowicach za przygotowanie wartościowych i poruszających spektakli.













