Klęcinianki na Weselu Kurpiowskim w Kadzidle

Wesele Kurpiowskie w Kadzidle 1Klęcinianki po raz kolejny odwiedziły Kurpie!

W dniach 14-16 czerwca zespół ludowy Klęcinianki wziął udział w Weselu Kurpiowskim w Kadzidle, czyli inscenizowanej rekonstrukcji obrzędu zaślubin, której towarzyszą pokazy rękodzieła ludowego, zabawy ludowe i wiele innych atrakcji.

Wyjazd obfitował w wiele ciekawych aktywności. Zespół miał okazję zwiedzić przepiękną bazylikę oraz Muzeum w Dzwonnicy Myszynieckiej, Skansen Kurpiowski w Nowogrodzie oraz Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce. Był to też czas pełen spotkań z przyjaciółmi zespołu: Kołem Gospodyń Wiejskich z gminy Jednorożec, prezesem związku kurpiów - Mirosławem Grzyb oraz byłym wójtem gminy Kadzidło - Dariuszem Łukaszewskim.

Głównym punktem wyjazdu było Wesele Kurpiowskie, gdzie zaprezentowano poszczególne etapy tradycyjnego wesela odbywającego się przed laty w sercu Kurpiowszczyzny. Klęcinianki miały okazję przejść w barwnym korowodzie weselnym ulicami Kadzidła oraz zaśpiewać kilka utworów na scenie, co było ogromnym wyróżnieniem dla zespołu z naszej gminy.

Obszerniejsza relacja z wyjazdu dostępna jest na profilu zespołu Klęcinianki. Koniecznie go zaobserwujcie i bądźcie na bieżąco z wszystkimi informacjami dotyczącymi jedynego kurpiowskiego zespołu na Pomorzu.

Wesele Kurpiowskie w Kadzidle 2Wesele Kurpiowskie w Kadzidle 3Wesele Kurpiowskie w Kadzidle 4Wesele Kurpiowskie w Kadzidle 5Wesele Kurpiowskie w Kadzidle 6Wesele Kurpiowskie w Kadzidle 7

Więcej zdjęć na naszym Facebooku!

Wirtualne muzeum-m

BIP


Maczuga 2024 Baner mały mała rozdzielczość

Rajd "Maczuga Stolema" zaliczany jest do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację!

logoPMnO

 

Amicus-big

mak plus2

MATv Glow male

NEWSLETTER

Otrzymuj informacje e-mail o najnowszych wydarzeniach w GOK-u
Free business joomla templates