Gala Kurpików 2023 - Klęcinianki z ważną nagrodą

Kurpik 2023 Klęcinianki 1Klęcinianki z wyjątkowym wyróżnieniem - Kurpik 2023 w kategorii “Budzenie tożsamości” dla zespołu z Gminy Główczyce!

Czwartek, 22 lutego z pewnością był wyjątkowym dniem dla Zespołu Ludowego Klęcinianki. Najpierw zespół wziął udział w Noworocznym Spotkaniu z Twórcami Ludowymi, Folklorystami i Działaczami Kultury w Myszyńcu. Następnie odbyło się jedno z najważniejszych w roku wydarzeń dla społeczności Kurpiów - w Ostrołęckim Centrum Kultury wręczono Kurpiki, czyli coroczne nagrody Prezesa Związku Kurpiów.

Dla wszystkich mieszkańców Kurpi jest to niezwykłe święto, podczas którego pielęgnowana jest kultura i tradycja, ale również jest to okazja do uhonorowania osób i instytucji, które mają duży wpływ na promocję regionu. Zespół Klęcinianki otrzymał wyróżnienie z rąk Prezesa Związku Kurpiów - Mirosława Grzyba w kategorii “Budzenie tożsamości”. O nagrodzie zdecydowała przede wszystkim wieloletnia aktywność zespołu Klęcinianki, który nieprzerwanie od pięciu dekad śpiewa i koncertuje, kultywując kurpiowskie tradycje na Pomorzu.

Całość wydarzenia została wzbogacona o kulturowe akcenty Kurpiów na czele z tańcem i śpiewem, charakterystycznym dla lokalnych tradycji. Podczas uroczystości wręczono łącznie 13 statuetek w 10 kategoriach. Nagroda dla Klęcinianek stanowi docenienie 50-letniej pracy zespołu. Serdecznie gratulujemy zespołowi Klęcinanki i życzymy dalszych sukcesów!

Kurpik 2023 Klęcinianki 2Kurpik 2023 Klęcinianki 3Kurpik 2023 Klęcinianki 4Kurpik 2023 Klęcinianki 5Kurpik 2023 Klęcinianki 6Kurpik 2023 Klęcinianki 7

Więcej zdjęć na naszym Facebooku!

Wirtualne muzeum-m

BIP


Maczuga 2024 Baner mały mała rozdzielczość

Rajd "Maczuga Stolema" zaliczany jest do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację!

logoPMnO

 

Amicus-big

mak plus2

MATv Glow male

NEWSLETTER

Otrzymuj informacje e-mail o najnowszych wydarzeniach w GOK-u
Free business joomla templates