Zapraszamy na Majówkę z GOK-iem!

Majówka 2023

Szukasz pomysłu na spędzenie długiego weekendu? Przygotowaliśmy kilka propozycji na spędzenie tegorocznej majówki.

29 kwietnia o godz. 9:00 zapraszamy na rajd pieszy Śladami Maczugi Stolema dla szkół i spóźnialskich. Startujemy spod Hali Sportowej. Impreza organizowana jest specjalnie dla uczniów szkół z terenu gminy Główczyce i okolic, którzy chcą poznać podstawy zabaw na orientację (czytania mapy, orientacja w terenie, współzawodnictwo), a przy okazji miło spędzić czas.

Kolejna propozycja na ten dzień to coś dla każdego! Pierwszy dzień warsztatów tworzenia ECO szafy! Na czym to polega? Przybliżymy wam świat mody oraz jak wykorzystać posiadane już ubrania na zupełnie nowy produkt w duchu ideologii zero-waste (nic się nie marnuje). Zajęcia odbędą się o godz. 10:00 w Bibliotece w Główczycach.

W poniedziałek 1 maja o godz. 9:00 wyruszymy spod Hali Sportowej na rajd pieszy do Kluk. Będzie to okazja do odwiedzenia Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach oraz do wzięcia udziału w wyjątkowej imprezie plenerowej, jaką jest Czarne Wesele.

2 maja (wtorek) zapraszamy dzieci od 7 roku życia oraz dorosłych na warsztaty artystyczne z okazji Dnia Flagi. Będzie to świetna okazja do stworzenia własnej flagi i pięknego kotylionu. Start o godz. 11:00 w Bibliotece w Główczycach.

3 maja (wtorek) o godz. 16:00 rozpoczną się uroczyste obchody Święta Konstytucji 3 Maja. Zapraszamy do Gminnego Ośrodka Kultury w Główczycach na program artystyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Pobłociu, a także występy wokalne sekcji GOKu.

Wieczorem zapraszamy na kolejną edycję Rajdu z Pochodniami, który organizujemy w Święto Flagi. Trasa liczy ok. 8-9 km. Na zakończenie oczywiście wspólne ognisko Zabierzcie ze sobą wygodne obuwie oraz dobry humor. Zbiórka o godz. 20:00 przy hali sportowej w Główczycach.

W sobotę (6 maja) drugi dzień warsztatów ECO szafy, gdzie dokończymy projekty i przygotujemy się do wielkiego finału!

Ten dzień to również Święto Straży Pożarnej. Uroczystość rozpocznie się w Kościele Parafialnym p.w. św. Józefa w Izbicy o godzinie 16:00. Część oficjalna zakończy się poczęstunkiem.

Do zobaczenia! Bądźcie z nami!

Wirtualne muzeum-m

BIP


bannery maczuga 2023 02

Rajd "Maczuga Stolema" zaliczany jest do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację!

logoPMnO

 

Amicus-big

mak plus2

MATv Glow male

NEWSLETTER

Otrzymuj informacje e-mail o najnowszych wydarzeniach w GOK-u
Free business joomla templates