Moje życie w Gminie Główczyce - zbieramy zdjęcia i wspomnienia!

Moje życie w Gminie Główczyce zbiórka zdjęć i wspomnień

MOJE ŻYCIE W GMINIE GŁÓWCZYCE - otwieramy szuflady, wyciągamy albumy!

Pamiętacie naszą publikację "Przesiedlona młodość" i jej kontynuację? Książki zawierały wywiady i zdjęcia przedstawiające życie mieszkańców naszej gminy w latach powojennych. Wracamy do dalszej pracy ze wspomnieniami!

Otwórzcie swoje albumy ze zdjęciami i pokażcie nam jak wyglądało życie w naszej gminie w latach 1945-1995. Interesują nas zarówno te najstarsze zdjęcia, jak i całkiem niedawne. Chcemy zobaczyć jak wyglądała codzienna rzeczywistość: praca i zabawa, uroczystości państwowe i rodzinne, śluby i pogrzeby.

Zdjęcia skanujemy i nienaruszone oddajemy właścicielom. Posłużą one do stworzenia wyjątkowej wystawy pokazujące jak gmina Główczyce wyglądała dawniej!

Zapraszamy też seniorów do wspomnień, snucia opowieści i podzielenia się wiedzą. Przyjedziemy, nagramy, a jak zbierzemy wystarczającą ilość to wydamy kolejną książkę.

Udostępnijcie info! Zachęcamy młodzież do poinformowania seniorów o akcji i zachęcenia do udziału. Warto utrwalać dawną wiedzę o naszej gminie!