Wycieczka do Malborka

Wycieczka do Malborka 2022 1Kolejna wakacyjna wycieczka za nami! 20 lipca wspólnie z ponad 50-osobową grupą zwiedziliśmy Zamek Krzyżacki w Malborku. Pogoda nam dopisała więc spacer po zamku i jego okolicach był prawdziwą przyjemnością :)

Zamek krzyżacki i twierdza w Malborku to jeden z oficjalnych narodowych zabytków historycznych w Polsce i fascynujące miejsce nie tylko dla miłośników średniowiecza. W czasie zwiedzania z przewodnikiem dzieci odkryły największe sekrety tej ogromnej gotyckiej budowli, będącej najpotężniejszym zachowanym po dziś dzień zamkiem średniowiecznej Europy.

Imponujące mury z czerwonej cegły, krużganki otaczające dziedziniec, średniowieczny piec grzewczy, kaplica Wielkich Mistrzów, zamkowe kuchnie i refektarze wywarły na uczestnikach wycieczki ogromne wrażenie. Mieliśmy też okazję zwiedzić wystawę kolekcji bursztynu. Dzieci podziwiały bursztynową biżuterię, XVII- i XVIII- wieczne szkatuły i rzeźby, a także zbiory przyrodnicze zawierające inkluzje zwierzęce i roślinne. Różnorodność ekspozycji sprawiła, że każdy znalazł coś godnego uwagi. Najwięcej ciekawości wzbudziła jednak wystawa militariów, gdzie znalazły się przepięknie wykonane zbroje, hełmy, miecze, szable i muszkiety.

Wspaniale spędziliśmy czas w Malborku. Była to wyjątkowa lekcja historii, ale też super zabawa. Już w tym tygodniu kolejna wycieczka. Kto jedzie z nami odwiedzić Dom do góry nogami w Szymbarku?

Wycieczka do Malborka 2022 2Wycieczka do Malborka 2022 3Wycieczka do Malborka 2022 4Wycieczka do Malborka 2022 6Wycieczka do Malborka 2022 5Wycieczka do Malborka 2022 7

Więcej zdjęć na naszym Facebooku!

Wirtualne muzeum-m

BIP


MaczugaStolema2022ik

Rajd "Maczuga Stolema" zaliczany jest do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację!

logoPMnO

 

Amicus-big

GrajDolek

mak plus2

MATv Glow male

NEWSLETTER

Otrzymuj informacje e-mail o najnowszych wydarzeniach w GOK-u
Free business joomla templates