Uroczyste obchody rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja 2022

Uroczyste obchody rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja 13 maja 2022 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Główczycach odbyła się uroczysta Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wydarzenie przyciągnęło liczne grono gości, w którym znaleźli się przedstawiciele władz gminy, uczniowie gminnych szkół, nauczyciele oraz mieszkańcy. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły oraz odśpiewania hymnu narodowego. Następnie głos zabrała wójt gminy Główczyce, Danuta May, która w swoim przemówieniu podkreśliła aktualność przesłania konstytucji majowej z 1791 roku oraz potrzebę celebrowania tego święta również obecnie.

Po części oficjalnej przyszedł czas na występ patriotyczny przygotowany przez uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Główczycach. W czasie wyjątkowej lekcji historii i patriotyzmu widzowie poznali trudną sytuację polityczną państwa polskiego w XVIII wieku. Przepiękne pieśni odśpiewane przez uczennice szkoły przy akompaniamencie wyjątkowo zdolnych dziewczynek z Ukrainy wywarły ogromne wrażenie na publiczności. Ciekawym punktem był również taniec z flagami. Następnie na scenie zaprezentowała się grupa wokalna działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Główczycach. Widzowie byli zachwyceni występami, czego najlepszym potwierdzeniem były owacje na stojąco.

Dziękujemy wszystkim, którzy w tym roku włączyli się w przygotowanie uroczystości rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Więcej zdjęć na naszym Facebooku!