Ukraińskie smaki w Główczycach!

Kiermasz Potraw Ukraińskich w GOKu 11 maja w GOK-u od 10:00 do 14:00 z inicjatywy Ośrodka Pomocy Społecznej w Główczycach odbył się kiermasz potraw ukraińskich, przygotowanych przez osoby przebywające na terenie naszej gminy. Była to świetna okazja do poznania nowych smaków i spróbowania specjałów kuchni ukraińskiej. Przy okazji prowadzona była też zbiórka pieniężna. Całość kwoty została przekazana na wsparcie uchodźców przebywających w gminie Główczyce.

W menu znalazły się:

1. Pliemieni
2. Bieleszi
3. Zrazy ziemniaczane z mięsem
4. Zrazy ziemniaczane z kiszoną kapustą
5. Naleśniki z twarogiem
6. Kotlety mielone
7. Szuba
8. Sałatka jarzynowa
9. Barszcz ukraiński
10. Ciasta (sernik, jabłecznik, biszkopt z bitą śmietaną)

Zbiórka finansowa oraz zbiórka środków higienicznych i żywnościowych trwa nadal, zachęcamy do włączenia się w tą akcję pomocy osobom dotkniętym przez wojnę na Ukrainie.