Zapraszamy na Majówkę!

Majówka w Gminie Główczyce 2022

Początek maja w Główczycach zapowiada się bardzo interesująco. Przygotowaliśmy dla Was wiele propozycji, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie :)

30 kwietnia (sobota) zapraszamy dzieci od 10 roku życia oraz dorosłych na warsztaty tworzenia lampionów. Będzie to świetna okazja do stworzenia wyjątkowej ozdoby do domu. Start o godz. 10:00 w Bibliotece w Główczycach.

Tego samego dnia o godz. 11:00 zapraszamy na charytatywny rajd rowerowy, którego celem jest zebranie środków na rzecz chorej Dagmary. Startujemy spod GOKu i ruszamy w kierunku Izbicy. Będzie wesoło, kolorowo i głośno, a dzięki asyście dzielnych strażaków - również bezpiecznie.

1 maja (niedziela) z pewnością będzie przepyszny. Wszystko za sprawą kiermaszu potraw ukraińskich, który odbędzie się w GOKu w godz. 10:00 - 14:00. Gotować będą panie z Ukrainy, które zatrzymały się w naszej okolicy. Będą specjały kuchni ukraińskiej - do spróbowania i do kupienia! Środki, które uda się pozyskać, zostaną przekazane na rzecz mieszkańców Ukrainy, przebywających na terenie naszej gminy.

Kolejna propozycja na ten dzień to coś dla miłośników długich spacerów w miłym towarzystwie :) O godz. 10:00 wyruszymy spod GOKu na rajd pieszy do Kluk. Będzie to okazja do odwiedzenia Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach oraz do wzięcia udziału w wyjątkowej imprezie plenerowej, jaką jest Czarne Wesele.

2 maja (poniedziałek) plac przed Biblioteką w Główczycach zamieni się w bajkową krainę gier i konkursów. Zapraszamy wszystkie dzieci do wspólnej zabawy! Będzie mnóstwo atrakcji, malowanie twarzy, wata cukrowa i popcorn. Widzimy się o godzinie 14:00.

Wieczorem zapraszamy na kolejną edycję Rajdu z Flagami i Pochodniami, który organizujemy w Święto Flagi. Trasa liczy ok. 8-9 km. Na zakończenie oczywiście wspólne ognisko :) Zabierzcie ze sobą wygodne obuwie oraz dobry humor. Zbiórka o godz. 20:00 przy hali sportowej w Główczycach.

3 maja (wtorek) o godz. 16:00 rozpoczną się uroczyste obchody Święta Konstytucji 3 Maja. Zapraszamy do Gminnego Ośrodka Kultury na program artystyczny w wykonaniu uczniów Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Główczycach, a także występy wokalne sekcji GOKu.

Do zobaczenia w weekend majowy! Bądźcie z nami!

Wirtualne muzeum-m

BIP


MaczugaStolema2022ik

Rajd "Maczuga Stolema" zaliczany jest do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację!

logoPMnO

 

Amicus-big

GrajDolek

mak plus2

MATv Glow male

NEWSLETTER

Otrzymuj informacje e-mail o najnowszych wydarzeniach w GOK-u
Free business joomla templates